Hodinky

Hodinky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420741/bmid_hodinky-tCt-420741.jpg 4 341 151

Hodinky série

Kniha Hodinky - společenský román Na nejrušnější ulici ve městě se s přesným úderem na hodinkách střetají po třiceti letech hlavní hrdinové – pilot Samuel a fotografka Patricie. S tisíci otázkami v očích a strachem v srdcích zjišťují, jestli se osoba, kterou tenkrát milovali, skrývá v těle, které téměř nepoznávají. Postupně odhalují tajemství svých minulostí a znovuobjevují stará, známá, milovaná, a tak dávno ztracená já, která pohřbili dokonce i sami před sebou. Jak dokázali překonat třicetiletou propast, kterou mezi nimi život vykousal? Proč Samuel beze slova a beze stopy zmizel? Jak se se Samuelovým zmizením Patricie vyrovnala? Kolik zemí museli oba procestovat, aby zjistili, že to, co hledali, měli přímo pod nosem?... celý text

Lebisova
09.02.2022

Knihu jsem přečetla rychle. Moc pěkně se mi četla. Napínavá, i veselá, také zajímavá. U některých kapitol jsem i slzu uronila. Líbilo se mi rozuzlení na začátku knihy, vyprávění více osob o stejné situaci a dění. V knize vystupuje málo osob, takže je z tohoto pohledu přehledná. Nejvíce sympatií měl z mé strany Samuel. Ráda si přečtu pokračování.

Lucopatka
26.01.2022 1 z 5

Dočetla jsem s velkým sebezapřením. Od druhé půlky už jsem přeskakovala. Těžké, přetěžké čtení. Přemýšlím, proč má kniha tak vysoké hodnocení...dlouho se mi nestalo, že bych se tak moc sekla.
Nedomyšlené. Nelogické. Nereálné. Těžko uvěřitelné. Nestojí za řeč. Snad jen ten přebal, ten je moc hezký :)

Jindra586
10.01.2022

Knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den. Napinavé, láskyplné, úžasné. Trochu jsem se ztrácela v rokách, kdybych asi četla s přestávkami, měla bych problém se najit v jednotlivých obdobích. Ale to je můj pohled, jak jste chtěla napsat o pocitech z knihy. Jinak naprosto úžasné čtení, těším se na druhý díl a pevně věřím, že Patricie se Samuelem prožijí společně spoustu krásných let. Děkuji za nádhernou knihu. Jindra S.

evik2710
07.01.2022 5 z 5

Teda klobouk dolů tak mladá napsat tak citovou knihu prostě šikulka četla bych dal chtěla bych ten romantickéj konec dočíst který už tam bohužel nebyl

Susán888
05.01.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem přečetla román, za to jedním dechem a hned objednávám další díl Minutky. Kniha mne nejvíce zaujala popisy myšlenkových pochodů jednotlivých osob. Mám ráda, když autor (autorka) nám ukáže stejný moment z pohledu více osob.

Hannah397
02.01.2022 2 z 5

Dvě hvězdičky za to odhodlání a odvahu jít cestou vlastního vydání. Jinak co se obsahu týče, je to klasická červená knihovna, místy tak naivní a nesmyslná, že mi dělalo poměrně velký problém prokousat se až do konce.

marianasvestka
31.12.2021 5 z 5

Knihu Hodinky jsem přečetla téměř na posezení. Velice milý příběh, který se četl přímo sám. Krásná čeština, která je v dnešní době vzácnost. Pro mě pohlazení po duši a odpočinutí od každodenního mumraje a shonu. Těším se až si přečtu druhý díl Minutky.

daniela0908
28.12.2021 1 z 5

Knihu jsem si koupila na základě pozitivních komentářū na fb. To, že jsou tam jen pozitivní komentáře, mně bohužel nepřipadalo vůbec divné. Chyba!! Jak jsem zjistila, autorka totiž negativní maže. Pokud je někdo příznivcem červené knihovny, pak hurá do toho. Ovšem za mě hrůza a zklamání!

Jikovka
17.12.2021 4 z 5

Skvělá oddechová knížka. Děj zajímavý, ikdyž trochu nereálný... Některé otázky, které při čtení nejsou zodpovězeny by měly být objasněny v pokračování Minutky. Určitě si přečtu a doporučuji. Kniha se opravdu dobře čte. Po krvavých thrillerech balzám na duši.

Nikola.L.
08.12.2021 5 z 5

Přesně takhle by si každý milovník knih představoval celý proces získání a přečtení knihy - nádherné webové stránky, kde si dokáže knihu objednat úplně každý (krásný design, jednoduchost objednávky), okamžité odeslání knížky, takže už další večer můžete zasednout k čaji (a spoiler, celou knihu přečíst, protože se čte jedním dechem), krásné a poctivé zabalení, věnování autorky a opravdu krásná záložka.
Kniha se četla velice příjemně ať už díky spisovatelky umu, tak díky výborně zvolenému fontu písma.
No a jakmile se začtete, tak už vás kniha nepustí a budete se chtít dozvědět, co je na každé další stránce. Charaktery postav jsem si dokázala živě představit, díky výbornému popisu a celý příběh mi tak nějak sám ožíval.
Těším se na další pokračování a autorce přeji hodně inspirace a chuti do dalšího psaní. (na které se všichni čtenáři těšíme!)

Alpasstyle
21.11.2021 2 z 5

Je to taková naivnější literatura. Pro mě hodně nereálná a z toho důvodu nic extra,nic málo,ale zase méně než akorát. Je to takové.. Nedodělané. Nápad poutavý, začátek skvělý po Vánoce. Pak to začíná drhnout a drhnout. Příběh Samuela není vůbec autentický. škoda. Autorka umí psát, četlo se to hladce,fajně a s časy si skvěle pohrála. Kniha má pěknou obálku a krátké kapitoly. Ale ta nereálnost tady není můj šálek čaje.

fruitbueno
16.11.2021 3 z 5

Knize nelze upřít řadu pozitivního, čte se prakticky sama, má charakterní, beze zbytku sympatické postavy a naplní čtenáře optimismem, nadějí a takovým tím všeobjímajícím pocitem dobra. Za mě jsou hlavním problémem nelogičnosti děje a gramatické chyby textu. Nepochopila jsem ani střídání časových rovin (návaznost na další díl?). Celkový dojem je za mě sice jen průměrný, oceňuji ale vlastní vydání mladičké autorky i zápal, který je znát.

Ivana11
17.10.2021 5 z 5

Děkuji paní Jonešové za tu nádheru, kterou jsem právě dočetla, již netrpělivě očekávám její pokračování.

Pavlina50
13.10.2021 5 z 5

„Nečekej na perfektní okamžik, ale udělej okamžik perfektním!“

Nemůžu hodnotit nestranně - kniha pro mě byla neočekávaně až moc osobní. Až příliš. I přes tu absolutní a až naivní nereálnost příběhu, kterou bych za jiných okolností asi docela dost zkritizovala…
A to nejen z důvodu totální shody mých vlastních zájmů se zájmy hlavní hrdinkou - lásky k fotografování, cestování, knihám, Islandu…
Často jsem cítila paralelu mých vlastních pocitů s tím, co bylo v knize prostřednictvím Patricie vyjádřeno. Veronika Jonešová prostě hodila na papír to, co často cítím, ale nedokážu tak přesně slovy vyjádřit. Na rozdíl od knihy však vím, že když někdo najednou bez vysvětlení zmizí tomu druhému ze života, takový idylický happyend, jako v případě této knihy, se rozhodně většinou nekoná.
Kdyby se mě to tak moc vnitřně nedotýkalo, ubrala bych za tu naivitu a malou uvěřitelnost příběhu asi aspoň jednu hvězdičku…ale v tomto případě nemůžu jinak. Prostě moc osobní…

„Nejvíc se osvědčuje vzorec: Pokud se ti něco nechce, nedělej to. Pokud se ti nechce usmívat, být veselá, šťastná, nebuď. Pociťování potlačených vnitřních potřeb je očišťující. Pokud se vám chce brečet, tak brečte. Pokud vám není do smíchu, nenuťte se do toho a budete v rovnováze sami se sebou…“.

Rosana
03.10.2021 5 z 5

Moc pěkná a čtivá knížka, těším se na pokračování. Vadily mi jen gramatické chyby.

Simona99
28.09.2021 5 z 5

Milá a čtivá knížka...místy malinko přikrášlená, až nerealistická, ale naštěstí se to vždy otočilo k dobrému. Líbily se mi myšlenky a určitá filosofie v příběhu.
Určitě stojí za přečtení.

BBaarča
19.09.2021 3 z 5

Z počátku jsem pociťovala zklamání. Příběh mě moc nebavil... moje očekávání byla nejspíš jiná a reálnost příběhu v některých částech značně pokulhávala. Po měsíci jsem se odhodlala dočíst poslední třetinu a malinko jsem přehodnotila. Pasáže s Jamesem a focením byly skvělé, procítěné a toto umění mi více přiblížily...

lucinka5909
15.09.2021 5 z 5

Úžasná kniha, plná lásky. Přečteno jedním dechem. Těším se na pokračování.

Corrina
07.09.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, přečteno jedním dechem, mezi nejhezčí kapitoly pro mě, byla 11 - Vánoční zázrak.

SakuraLuci
25.08.2021 4 z 5

Hodinky.. Nádherný, do ruky moc příjemný obal knihy s příjemnou fotografií. Prvních šest kapitol jako ukázku jsem přečetla během chvilky a namlsala jsem se. Knihu jako celek hodnotím na 80 %. Příběh je až těžko uvěřitelný. Dějová linka až moc pozitivní, takhle to v reálném životě nefunguje. Hvězdu navíc dávám za celkové zpracování, za to, že je to prvotina a čte se opravdu sama.