Hodinky

Hodinky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420741/bmid_hodinky-tCt-420741.jpg 4 341 151

Hodinky série

Kniha Hodinky - společenský román Na nejrušnější ulici ve městě se s přesným úderem na hodinkách střetají po třiceti letech hlavní hrdinové – pilot Samuel a fotografka Patricie. S tisíci otázkami v očích a strachem v srdcích zjišťují, jestli se osoba, kterou tenkrát milovali, skrývá v těle, které téměř nepoznávají. Postupně odhalují tajemství svých minulostí a znovuobjevují stará, známá, milovaná, a tak dávno ztracená já, která pohřbili dokonce i sami před sebou. Jak dokázali překonat třicetiletou propast, kterou mezi nimi život vykousal? Proč Samuel beze slova a beze stopy zmizel? Jak se se Samuelovým zmizením Patricie vyrovnala? Kolik zemí museli oba procestovat, aby zjistili, že to, co hledali, měli přímo pod nosem?... celý text

LucieVN
02.02.2023 4 z 5

Poutavé, příběh strhne rychle do děje. Líbí se mi, jak je každá kapitola vyprávěna někým jiným a přitom celé vyprávění do sebe zapadá jako dílky skládačky.. Děkuji Ježíškovi za skvělou knihu

ruzovka
29.01.2023

Od knih jsem neměla žádná očekávání a jen jsem vsadila na jedno doporučení, že všechny 3 díly jsou čtivé a jedná se o zamilovaný příběh. Po přečtení Hodinek svého rozhodnutí absolutně nelituju a ke knize se určitě vrátím jako ke své oblíbené. Překvapením pro mě byly dějové a časové linie, ale hlavní postavy jsem si ihned oblíbila, ba zamilovala. Už dlouho jsem nečetla nečetla knihu, která mě vtáhla ihned do děje. Těším se na Minutky.

Micandy
10.01.2023 5 z 5

Koupila jsem si celou trilogii a jsem moc ráda, že po přečtení prvního dílu jsem se vrhla na druhý. Kniha mě překvapila, není to žádná klasická romantická linka o dvou lidech. Sam a jeho kluci byli bezva, tyhle kapitoly jsem si nejvíce užila. Je to psychologický román, takže to jde poznat, možná bych malinko ubrala toho filozofování a zavedla více rozhovorů, přímé řeči. Jestli Vám přišli některé věci moc snadno uchopitelné a rychle vyřešené tak pozor! V druhém díle se všechno vysvětlí a budete i překvapení.

Největší radost mi udělalo věnování od autorky, to opravdu neskutečně potěší a ty krásné záložky!

Na závěr bych chtěla říct, že z autorčina stylu psaní cítím pokoru a citlivost pro psaní, mě její styl vyhovuje, byla to příjemná změna.

Kaja1
02.01.2023 4 z 5

Byla to zajímavá kniha, i když nechápu jak ji nemohl najít, když byla fotografka se jménem Patricie. Ale asi ji nehledal.

cornetka
28.12.2022 5 z 5

Krásný, veselý, ale i smutný a dojímavý příběh Patricie a Sama, kteří tvořili pár do té doby, než se Sam zničehonic ztratil. Každý žil svůj život, ale osud tomu chtěl, aby se po 30 letech opět potkali. Oba mi byli sympatičtí a oběma fandím. Jsem zvědavá, jak bude jejich příběh pokračovat dál.

Kristulda
17.12.2022 4 z 5

Knihu jsem dostala darem, dostala jsem se k ní až teď. Je zajímavá, neotřelá...

Potvurka735
17.12.2022 4 z 5

velice krásná kniha, takových se moc nevidí.

SofieH
02.11.2022 5 z 5

Asi nejlepší knížka letošního roku. Veronika Jonešová mě několikrát rozbrečela, moc hezky napsané, určitě doporučuji.

AndreaOn
16.10.2022 5 z 5

Mile, pekne, dojemne a hlave jine...

lenkaabooks
16.10.2022 4 z 5

Dá se v lásce navázat tam, kde skončili před třiceti roky? Patricie a Samuel mají, zdá se, jasno. Kniha nás provází časem. Každou kapitolu vypráví někdo jiný a v jiné době. Nějak si nedovedu představit o čem bude pokračování, tak jak začaly Hodinky, tak i skončily a mně to přišlo správné. Příběh Sama mi přišel poněkud nereálný. No, nechám se Minutkami překvapit.

tomeška
04.09.2022

Překrásný příběh lásky. Nedokázala jsem se od knížky odtrhnout, přečteno za 1 den. Těším se na další díl.

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Moc krásný a velmi zvláštní romantický příběh. Rozhodně stojí za přečtení.

4xbabča
30.06.2022 5 z 5

Opravdu krásný příběh o lásce na celý život mezi Samuelem a Patricií, jejich setkání po mnoha letech. Věří v jejich společný život v rodině, naplněný láskou.

regulax
30.05.2022 4 z 5

Čtivá romantika, zápletka k neuvěření, ale o čem pořád psát :-)

TaLu
24.05.2022 4 z 5

Spíše než příběh vnímám sled myšlenek napříč běžícího času.
Čas života.
Hodiny.
Minuty.
Pokud musíme tento čas prožívat ve všudypřítomném pocitu ztráty, plyne úplně jinak. A časem, opravdu až časem, zjistíme, že jsme si na troskách a střepech minulosti, vybudovali nový domov.
Pro mě je také domov tam, kde jsou moji lidé. Je úplně jedno, zda s nimi spím v hotelovém pokoji, nebo pod hvězdami.
Myšlenkami vystavěný děj, logiku ani uvěřitelnost bych neřešila.
U snů je také neřešíme.

janina66
09.05.2022 5 z 5

Nádherný příběh o životní lásce Samuela a Patricii. To, že Patricie hledala Sama a nemohla ho najít, to beru. Ale po té, co kluci vyrostli, a Samuel nehledal Patricii, když věděl přibližně kde, to beru jako slabost a strach. Jako červenou knihovnu tuto knihu nelze považovat, protože je spíše o životě Samuela a jeho dvou synů a životě Patricie, jejích cest za fotografováním po celém světě.

SammSamm
21.04.2022 5 z 5

Krásné čtení, těšila jsem se,jak to se Samuelem a Patricií dopadne. Ztráta 30 let mne naprosto odrovnala. Takovéto knihy napomáhají srovnat si priority...

hzd
21.03.2022 5 z 5

Za mě krásný příběh. Nemohla jsem přestat číst, jak jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Jsem moc ráda, že už na mě doma čeká pokračování.

Michelleee
15.03.2022 4 z 5

Moc hezké čtení s krásným příběhem. Jen jsem se občas ztrácela v čase. Pokračování si určitě přečtu.

kika 13
19.02.2022 5 z 5

Už aby byl druhý díl......v knihovně.