Hodinářova dcera

Hodinářova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407135/bmid_hodinarova-dcera-kcJ-407135.jpg 4 290 91

Je horké léto roku 1862 a na březích Temže u Birchwood Manor se vylodí skupinka mladých umělců pod vedením talentovaného Edwarda Radcliffa. Mají plán: strávit léto v odloučení a hledat inspiraci pro svou tvorbu. Jejich pobyt se jim však nečekaně zkrátí. Jednoho dne najdou jednu ženu z jejich skupinky zastřelenou a druhá není k nalezení. Přitom zmizelo cenné dědictví a život Edwarda Radcliffa se ocitl v troskách. Uplynulo sto padesát let a Elodie Winslowová, mladá londýnská archivářka, nachází podivnou koženou brašnu, která obsahuje dvě zdánlivě spolu nesouvisející věci: vybledlou fotografii zatčené ženy ve viktoriánském oblečení a skicář obsahující kresbu dvojdomku u řeky. Proč se Birchwood Manor Elodie tak líbí? A kdo je ta krásná žena na fotografii? Jaká tajemství skrývá? Hodinářova dcera je příběhem vraždy, tajemství a krádeže. Vypráví o umění, lásce a ztrátě. Jako řeka protéká stránkami této knihy hlas ženy, která stojí mimo čas. Její jméno bylo historií zapomenuto, ale ona vše sledovala a bylo při tom: Birdie Bellová, hodinářova dcera.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Clockmaker's Daughter , 2018

kathla
07.01.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Opět pecka! Sice mne překvapilo hodně postav - to jsem si je raději vypsala na "tahák" abych se v tom neztrácela - nicméně čtivé, krásný námět, na konci nechybělo překvapení. Já ten styl prostě miluji! Těm postavám úplně přeji, aby to dobře dopadlo a nakonec, jako vždy, maličkost, co vše fatálně obrátí...

Slezkairis
06.01.2020 2 z 5

Přesně tak, jak tady čtu v komentářích. Velice špatně čtivá kniha. Nepamatuji se, že bych někdy tolikrát usnula u nějaké knížky. Střídavě jsem spala a četla! :-D Konec to trochu zachránil. Za měsíc nebudu vědět o čem kniha byla...

Jana-Marie
05.01.2020 2 z 5

Kniha pro mě byla zklamáním - pro mě asi nejslabší kniha od Kate Mortonové (kterou mám jinak moc ráda). Příliš mnoho postav, příliš mnoho příběhů - nebylo to úplně jednoduché čtení.

Nightwish66
01.01.2020 2 z 5

Kniha Hodinářova dcera, nevím, nemohla jsem se do ní začíst. Bylo tam několik časových rovin, ve kterých jsem se ztrácela. Knihu jsem si koupila na základě recenzí a kdybych se měla rozhodnout zda si ji znovu koupím, tak určitě ne. Zatím asi nejslabší z knih od Kate Morton.
Ale poslední část knihy byla svižná a rozuzlení zápletky jsem tedy opravdu nečekala. Ten mě bavil moc.

certik003
31.12.2019 4 z 5

Na knížku jsem se těšila a rozhodně mě nezklamala. Velmi zajímavá zápletka, jako vždy se střídají časové roviny a jedním z vypravěčů je tentokrát hodně netradiční postava. Knížka byla čtivá, konec dost nepředvídalený a nečekaný.

HaHa11
25.12.2019 4 z 5

Základem přijetí této knihy je správný přístup. Musíte očekávat vrchovatou nálož romanticko nostalgického čtení (určitě spíše pro paní a dívky), okořeněného pořádnou porcí čisté duchařiny. Autorka provede čtenáře několika časovými rovinami - viktoriánskou Anglií počínaje, přes léta třicátá, dobu druhé světové války, s malou zastávkou kdesi v osmdesátých letech, až po současnost. Rodinné, přátelské i společenské vazby hrdinů vyžadují čtenáře pozorného, možná někdy i vracejícího se. Občasné drobné nelogičnosti a krkolomná propojení spisovatelce odpustíte; účel světí prostředky. Kate Morton napsala před časem naprosto úžasné Tajemství letního odpoledne. Hodinářova dcera sice kvalit tohoto titulu nedosahuje, přesto ji považuji za příjemné, nenáročné a odpočinkové čtení - ideální na dlouhé zimní večery, na dovolenou ..... Dala bych tři a půl, zaokrouhlím směren nahoru.

zuzana2599
18.12.2019 5 z 5

Jsem ptáček, který zpívá o Hodinářově dceři.
Jsem vítr, který často hvízdá za komínem.
Jsem čtenářka, která miluje knihy Kate Mortonové.

Úžasný závěr, mimořádný čtenářský zážitek !
Román je spletitým a snad i složitým příběhem, který se odehrává ve více časových rovinách, je krásně propletený, záhadný, náročný na soustředění, ale i tak překrásný. Hodně se mi líbila postava dcery hodináře, která vstupuje do příběhu a vypravuje.... Byl to skvělý autorčin nápad.
Dost slov, přečtěte si, nebudete litovat !

Šánka
04.12.2019 5 z 5

Poslední román K. Morton je složitým, ale krásným propletencem několika časových rovin, lidských osudů a životů mnoha postav. Všechny nitky příběhu spojuje starý dům a spletitými cestičkami se dostáváme k dávnému tajemství.
Možná se vám děj bude zdát rozvláčný, a on takový skutečně je, ale když se správně naladíte, můžete si ho užít a nechat si vyprávět kouzelný příběh osudové lásky malíře a hodinářovy dcery....

evasamankova
26.11.2019 5 z 5

Pěkně spletitý a propletený příběh, byť v první polovině knihy plynoucí přeci jen v poměrně pomalém tempu. Jako celek ale výborně propracované a čtivé.

Jana77
10.11.2019 5 z 5

Nádherně napsaný příběh.

HanaNov
02.11.2019 4 z 5

Mě prostě tenhle styl baví, takže jsem ochotná i leccos neřešit a drobné nesrovnalosti odpustit. Nejnovější kniha Kate Morton asi úplně nepřekvapí, ale je to osvěžující a spletité, takže se určitě nebudete nudit.
Knihy Kate Morton jsou v zásadě všechny zasazené do jednoho mustru - střídání časových rovin, proplétání minulosti se současností, postupné skládání střípků příběhu a úplně nakonec překvapení. Ani Hodinářova dcera není jiná a opět to skvěle funguje! Nicméně oproti předchozím knihám mi Hodinářova dcera přijde mnohem komplikovanější, rafinovanější a tím pádem i náročnější na orientaci. Časových rovin je podstatně více a vyznat se v postavách a jejich propletení je opravdu oříšek (zábavný oříšek!). Opravdu originální je vypravěčka celého příběhu, to se jen tak nevídá a musím říct, že to je moc povedený nápad. Zrovna tak fakt, že osou příběhu je dům, to je taky hodně nevšední a podle mě vydařené. Překvapení v závěru a rozuzlení složitého spletence mi opět vzalo dech..
Hodinářovu dceru vřele doporučuji, pro čtenáře Kate Morton je to jasná volba, nicméně jednu hvězdičku v konečném účtu ubírám kvůli až moc náhodnému (nebo účelovému?) propletení tolika různých lidí, že to působí až nemožně a neuvěřitelně.

záhady

Kate Morton