Nová hlídka

Nová hlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136157/bmid_nova-hlidka-7O9-136157.png 4 333 33

Hlídka série

Šestá kniha série Hlídka. Proroctví. Proroctví pro celý čarodějný svět. Podaří se je utajit? Uslyší je Jiní anebo všichni lidé? Je vůbec ještě zapotřebí světa Hlídek, Světla, Tmy a čarodějů? Přichází prorok, neiniciovaný desetiletý chlapec, Jiný, Světlý. A přichází také Tygr, stvoření z nočních děsů Williama Blakea. Nikdo ho nezná. Ví se jen, že jde po prorokovi a Inkvizice odmítá pomoci. Bdí ještě někdo jiný nad rovnováhou Světla a Tmy?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo , Triton

Новый Дозор (Novyj dozor) , 2012

witko
31.08.2016 4 z 5

Jak na houpačce. Chvilkama jsem knihu hltal, chvilkama mne to tolik nebavilo. Ale ve výsledku lehce převažuje pozitivní pocit.

repli2dev
17.04.2016 4 z 5

Větší odstup od ostatních je poněkud poznat, Anton více přemítá a filozofuje… Akce je poněkud méně, zato drama se celkem slušně daří rozjet.

Důstojné pokračování :-)

Dinosaur
22.02.2016 5 z 5

(10/10) Naštěstí nepatřím k těm, kterým svět Hlídek už přijde "vyčerpán", pořád mě to baví a Nová hlídka se mi zase líbila o chlup více, než ta Poslední. Jen pořád přemýšlím nad tím kouzlem, které Anton ke konci použil a zda tušil, že to dopadne tak, jak to dopadlo, nebo jestli byl opravdu odhodlaný k...? Každopádně mě teď tedy opravdu mrzí, že u nás ještě nevyšla Šestá hlídka, protože kdybych mohl, tak po ní ihned hladově skočím.

Jonny
21.12.2015 3 z 5

Pořád čtivé. Ale... jako by byl svět Jiných vyčerpaný. Postrádal jsem takovou tu rutinní práci Jiných v ulicích. Z Antonovi pozice, silného světlého, je zkrátka většina běžných problémů vyřešitelná mávnutí kouzelného proutku.

Tomislav
05.12.2015 4 z 5

Série Hlídek mě baví a tenhle díl nebyl výjimkou. Pravda, zas několik zbytečných stránek filosofování, ale to je u Lukjaněnka normální. Jen škoda těch chyb a překlepů v překladu.

tatjana1737
06.10.2015 3 z 5

Tento díl jsem zatím četla jen jednou a vybavuji si matně. Už to pro mne nemělo takový spád a šťávu, ani překvapení jako díly předchozí, přesto se mi to líbilo a fanouškům celé série doporučuji k přečtení.

moira2912
30.06.2015 4 z 5

Líbilo se mi to. Po některých recenzích jsem si nebyla jistá, jak mi to sedne, ale vážně jsem se ráda vrátila do světa Hlídek. :)
Kniha spíše teoretizuje, autor se často zamýšlí, vrací se k věcem, které známe, a vysvětluje je podrobněji. Což je strašně fajn. Přidal do příběhu nové náměty, jeho svět jde stále dál, vyvíjí se... je to prostě moje láska. :)

kaptah
19.09.2014 3 z 5

dost zklamani, takova hodne redena polivka ze skolni jidelny, ktera ani nedava moc smysl, doufam ze to neni u lukjanenka trend ale chvilkovy vypadek

Jossie
29.01.2014 4 z 5

Nejslabší hlídka, ale stále ještě dost dobrá kniha. Lukjaněnko tady trochu moc filozofuje. Ty jeho úvahy zabírají čím dál větší část knih a musím říct, že mě moc nebaví, tak snad nepůjdou další hlídky tímto směrem. Tygr byl fajn, zapojení lidí také.

tanuki
25.09.2013 3 z 5

Ze všech Hlídek patrně nejslabší (když nepočítám naprosto nepovedenou Temnou hlídku) s Tygrem, jehož existence se jeví trochu vykonstruovaná a celá zápletka poměrně bezzubá a málo chytlavá. Evidentntě se ale dočkáme ještě nějakého pokračování.

unavensluncem
04.07.2013 5 z 5

Anton se dost casto zamysli, ale jinak ma kniha spad a je to povedene pokracovani vyborne serie hlidek...

raci
10.04.2013 5 z 5

Pro milovníky celé série jasná volba. Klasický Lukjaněnkův styl vyprávění, staré známé postavy. Možná trochu méně akční, ale o to zajímavější teoreticko-filosofické rozpracování světa Jiných. I konec je už klasický - otevřený, což je zde jedině dobře, protože můžeme doufat a těšit se na další díl, protože autor stále ukazuje, že sérii nebude pouze kostrbatě natahovat, ale že má pořád co nabídnout.

Wrent
25.12.2012 5 z 5

Podle názvu knihy se může zdát, že jde jen o další natahování komerčně úspěšné série. Můžu vás však ujistit, že z Lukjaněnkova Hlídkového světa se rozhodně nic neztratilo. Co na tom, že dějová linka dopadne ve finále pokaždé stejně, co na tom, že jsou všehny postavy už tak silné, že jakékoli souboje by teoreticky měly ztrácet na zajímavosti... Stejně budete hlídku hltat od začátku do konce.

Navíc o soubojích to vůbec není. Desítky stránek popisují pouhé filozofické debaty nad "podstatou Jiných" a ty stejně jako v ostatních dílech patří mezi to nejzajímavější, hned vedle autorova ironického pohledu na současné i minulé Rusko. (a nejen to...)