Historky z Tinderu

Historky z Tinderu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502916/bmid_historky-z-tinderu-f9V-502916.jpg 4 347 95

Příběhy o lásce, sexu a dalších katastrofách. Z nejhorších rande jsou ty nejlepší historky – protože neštěstí nechodí po horách, ale po single holkách! Populární stand-up komička Lucie Macháčková s humorem a nadsázkou glosuje milostné karamboly. Vtipná kniha plná ironie i optimismu přináší postřehy nejen ze světa seznamovací aplikace Tinder. Příběhy o lásce, randění i pořádných trapasech vás rozesmějí a zahřejí na duši – ať už jste single, zadaní, anebo něco mezi. Dozvíte se: co se stane, když se zabouchnete na divokém večírku co dělat, když při šnorchlování v moři omylem narazíte na svého ex jak nejlépe rozchodit rozchod proč rozhodně nikdy nechodit se synem své psycholožky jak to chodí na speed datingu proč (ne)fungují převozníci jak přelstít seznamkového podvodníka... celý text

Rosse
01.01.2023 5 z 5

Ačkoliv jsem na seznamkách v době svého mládí netrávila tolik času, neskutečně jsem se u knihy pobavila. Lucie Macháčková dokázala každou story podat takovým způsobem, že se budete doslova za břicho popadat.

Anotace taktéž hlásá "Kniha pro všechny - ať už jste single nebo zadaní" - za sebe mohu potvrdit. Upřímně jsem se pobavila i když už nějaký ten rok nejsem sama. :-)

V knize můžeme nahlédnout pod pokličku života samotné autorky a jejích přátel spojených se zážitky s Tinderem. Pokud oceníte dobrý humor, věřím, že si vás získá. Autorka nám ukázala téměř všechny stránky Tinderu s kouskem jí samotné.

Za mě se rozhodně jedná o knihu, která by neměla uniknout těm, kteří mají rádi humor, chtějí si u vínka přečíst něco oddechového nebo i těm, co hledají něco nevšedního mimo klasickou beletrii. :-)

Bustedka
31.12.2022 4 z 5

Svůj účel to splnilo na 100%, odpočinula jsem si, zasmála jsem se.
Vždycky se ale do knihy vrhám s tím, že vlastně moc nevím o co jde, často ani o koho se jedná a postupně, v závislosti na tom, jak moc mě kniha zajímá, si zjišťuju dodatečné informace. Takhle - standupy nemám ráda. Vadí mi to až umělé předvádění se a přikrášlování si historek do extrémů. A to je přesně ta jediná výtka, kterou bych tady vytkla - pokud si přeečtete s Lucii Macháčkovou nějaký rozhovor, je vám jasné, že všechny historky, které v knize popisuje, sama doslova neprožila - buď to bylo trochu jinak, nebo to zažila kamarádka apod. A tohle - nepřiznání - mi trochu vadí, stejně jako je to u těch standupů. Mnohem víc bych si pak knížku asi užila, kdyby jasně přiznala, jako to bylo u některých historek, že to zažila kamarádka - bylo by to tak nějak víc uvěřitelnější.

ivetdos
28.12.2022 5 z 5

Asi si říkáte, že se vás seznamky netýkají, tak tohle nebude kniha pro vás. To jste ale na omylu. Tahle kniha je i pro odpůrce Tinderů, Badooček a dokonce i stand-upů. Autorka sice je stand-up komička, ale kniha je napsaná trochu jinak, než jak probíhají stand-upy. V této knize Lucie vypráví kromě svých historek ze seznamek i historky svých kamarádek, postřehy ze vztahů i její zážitky z dospívání. Já stand upy nemusím, ale autorčin humor miluju. Několikrát jsem se při čtení smála nahlas, až mi tekly slzy, v některých situacích jsem se viděla a někdy jsem autorku podezřívala, že si ukrutně vymýšlí, protože něco takového by se nemohlo stát jí ani žádné její kamarádce. Přesto jsem se božsky bavila a vám tuto knihu z celého srdce doporučuji!

kalinkacz
28.12.2022 5 z 5

Už jen pořízením knihy Historky z Tinderu jsem šokovala sama sebe - humor moc nečtu a když už ano, tak jej většinou nehodnotím moc vysoko. Tato kniha se ale stala obrovskou výjimkou. Autorka v knize vypráví své zážitky ze vztahů a z Tinderu plus přidává i historky svých přátel. Každý, kdo někdy na Tinderu byl nebo zažil vztah, který skončil tak nějak divně, nepochopitelně, se v této knize najde. Smála jsem se při čtení nahlas, paní v metru mi koukala přes rameno, co čtu a nakonec se začetla taky. Je možné, že ve vás kniha vyvolá vzpomínky na to, co jste zažili, jelikož se jde s historkami opravdu hodně dobře ztotožnit, ale nakonec se ve výsledku budete hlavně dobře bavit, protože Lucie Macháčková má dar vše popsat s neskutečným nadhledem! Prostě boží.

TheMelorry
22.12.2022 4 z 5

U téhle knihy jsem se opravdu pobavila. Některé historky byly skvělé, jiné maličko slabší, ale celkově hodnotím, jako velmi povedené čtení na zlepšení nálady. V některých pasážích jsem úplně slyšela hlas autorky.

Knihomolka97
13.12.2022 5 z 5

Tohle bylo fakt skvěle čtení! Dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Humor mi sedl úplně na jedničku a některé siruace mě nahlas rozesmály. :D Je to jednohubka na jedno..dvě odpoledne. Určitě doporučuji!

Prokrastinuji
11.12.2022 4 z 5

Tahle sbírka historek je skvělá - oddechová a vtipná záležitost. Čte se sama, a nechybí v ní optimismus, což je dobře. Myslím, že by mohla sednout všem, nehledě na to, zda zrovna randíte, jste ve vztahu, nebo ani nikoho nehledáte.

spencer
08.12.2022 4 z 5

Historky z Tinderu jsou skvělým oddechovým čtením. Jak už sám název napovídá, uvnitř vás čeká plno historek z randění na Tinderu stand-up komičky Lucie Macháčkové. Nejenže jsou plné humoru, ale objevuje se v nich i poměrně velká dávka optimismu, kterou zajisté ocení všichni v podobné situaci jako naše autorka.
Některé části byly vtipnější než jiné a je jasné, že bylo mnoho situací přikreslených/vymyšlených, ale i tak bych titul doporučila každému, kdo má rád převyprávěné průpovídky a třeba se mu moc nedaří v milostném životě. Lucie Macháčková vás zaručeně rozesměje, přivede vás na jiné myšlenky a ukáže vám, že nic není tak hrozné, když se to vezme s humorem.

_Brunetka_
27.11.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Přísahám, že při čtení téhle knížky jsem kvůli autorce zvažovala změnu orientace. Tohle bylo totiž jednoduše fantastické. Historky se čtou samy a proletíte je až na konec v mžiku oka. Autorka má opravdu luxusní a inteligentní smysl pro humor, který mě bavil a nejednou mě rozesmál nahlas. Chápu, že to nebude moct ocenit někdo, kdo spadá do jakékoliv kategorie individuí zde popisovaných, ale pro mě všechny ty narážky nemají absolutní chybu. Obsah je tedy vážně úsměvný a myslím, že by mohl mít i vlastní terapeutickou moc, protože by některé mohl přivést na myšlenku, že milostné karamboly opravdu nestojí za trhání si vlasů, hromady stresu,… prostě z toho udělejte vtipnou historku. Neodolala jsem ani tomu si některé části vyznačit, protože je ráda budu šířit mezi ostatní. Za mě tedy skvělý nápad, úžasné provedení a doporučuju všemi deseti.

Áňa 998
20.11.2022 5 z 5

Myslím si, že každý, kdo jednou zkusil seznamovací aplikace, tak se v knize najde. Autorka píše krásně čtivě, nedrží se zpátky, takže nastanou momenty, kdy se rozesmějete na celé kolo. Kniha je útlejší, to mě trochu mrzelo, takou srandu bych dokázala číst i na díly!

Aiden888
16.11.2022 5 z 5

Takhle...pět hvězdiček dávám, protože je to za mě skvělý čtivo, TOPka v tomhle druhu knížek, který teda běžně nečtu a nevyhledávám, ale tentokrát jsem udělala výjimku, protože jsem čuchala velkou legraci. A ona to fakt legrace byla. Když si odmyslím, že některé fórky a hlavně příběhy v knize autorka asi vykradla (protože už jsem je NEJEDNOU někde slyšela/četla) a některé si nejspíš vymyslela (protože zní naprosto nereálně a hlavně si myslím, že tolik schůzek nemohla za svůj mladý život stihnout) tak je to jedna z hoooodně mála knih, u nichž jsem se opravdu několikrát zasmála. Nahlas a od srdce. Cením autorčinu slovní zásobu, umění přirovnávat a pointovat. Prostě umí.

terryaknihy
15.11.2022 4 z 5

Jsem holka, co na seznamkách strávila pár let, takže tahle knížka mě nemohla minout.
Historky z Tinderu a vlastně nejen z něj, možná spíše ze života samotné autorky a jejích přátel byly hezky humorně napsané a příjemně se stránky jen a jen otáčely. Možná někdy byly zážitky psány až moc cynicky, což třeba u mě jako těžké romantičky, způsobilo jeden rozkol. V případě části s Titanicem jsem trochu kroutila hlavou :D.. Ale každý to cítíme a bereme jinak a o tom ten život je :).
Pokud hledáte příjemné oddechové čtení, u kterého se pobavíte, Historky z Tinderu jsou dobrou volbou.

Killy19
11.11.2022 5 z 5

Vtipné,čtive,misty jsem se opravdu smála nahlas. Opravdova oddechovka:)

mysterygirl
10.11.2022 4 z 5

Vtipné historky ze seznamky a randění.
Úplne dokonale popsané,že jsem ji dávala za pravdu. Podobné,téměř totožné poznatky mám taky

Red-haired
08.11.2022 5 z 5

Známá snand-up komička své příběhy a příběhy svých kamarádek sepsala do krátké publikace. Její humor zbožňuju, proto jsem se na knížku těšila, a jakmile mi přišla domů, chtěla jsem samozřejmě jen nakouknout, ale jak už to někdy bývá, nemohla jsem ji odložit. Připravte si gauč, nalijte vínko a užijte si zábavný večer. Ať už jste zadané, single, ať už máte se seznamkami zkušenosti nebo vůbec, zaručuji, že je to čtení pro všechny ženy. Leda byste neměly rády humor jako takový nebo byly totální antifeministky.
„Jednou mi týpek napsal, že miluje stand-up comedy, ale ne v podání žen, protože ze stand-upu jde ‚příliš mužská energie, a ženy jsou přece víly a něžná stvoření‘. Tipuju, že další aktivity, ze kterých jde ‚příliš mužská energie‘, je řízení automobilu, práce na manažerských pozicích a volební právo.“
Kniha je rozdělená na krátké kapitoly s jednotlivými příhodami, doplněná o různé vtipné tabulky a seznamy. Čte se úplně sama, takže tipuju, že většina lidí neodolá a bude mít dočteno za jeden večer. Občas jsem kroutila hlavou nad tím, čeho jsou lidi ve vztahu schopní. Sama autorka se rozhodně nestaví na piedestal, dokáže upozornit i na své chyby a to všechno samozřejmě s humorem.
Hodnotím knihu 5*/5* a opravdu vřele doporučuji, nebudete litovat.