Historky z Tinderu

Historky z Tinderu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502916/bmid_historky-z-tinderu-f9V-502916.jpg 4 348 95

Příběhy o lásce, sexu a dalších katastrofách. Z nejhorších rande jsou ty nejlepší historky – protože neštěstí nechodí po horách, ale po single holkách! Populární stand-up komička Lucie Macháčková s humorem a nadsázkou glosuje milostné karamboly. Vtipná kniha plná ironie i optimismu přináší postřehy nejen ze světa seznamovací aplikace Tinder. Příběhy o lásce, randění i pořádných trapasech vás rozesmějí a zahřejí na duši – ať už jste single, zadaní, anebo něco mezi. Dozvíte se: co se stane, když se zabouchnete na divokém večírku co dělat, když při šnorchlování v moři omylem narazíte na svého ex jak nejlépe rozchodit rozchod proč rozhodně nikdy nechodit se synem své psycholožky jak to chodí na speed datingu proč (ne)fungují převozníci jak přelstít seznamkového podvodníka... celý text

hlavajda93
18.01.2024 4 z 5

Povedená kniha. Jako uživatelku těchto prokletých aplikací mě opravdu pobavila a ve spoustě věcí jsem dala autorce za pravdu.

milito999
15.01.2024 5 z 5

Zábavná kniha napsaná tak lehce jako by to byl samotný stand-up :) Často jsem se i hlasitě smála, což se mi u knih nestává. Ráda doporučuji!

splaty
08.01.2024 5 z 5

Ja jsem se skvele bavila. To se mi stava malokdy. Rozhodne by stalo za to, mit knizku ve vlastni knihovne a cas od casu si ji precist.

rumova_kulicka
06.01.2024 4 z 5

Je to taková jednohubka na jedno odpoledne a večer. Mě to bavilo, líbíla se mi práce s jazykem a slovní hříčky.

Magdyla.8
31.12.2023 3 z 5

Čekala jsem historky z Tindru, ale dostala jsem spíše milostné příběhy samotné spisovatelky. Nebylo to špatné, vyprávění bylo i místy vtipné, ale nějak mi to nesedlo do noty. Jen tak pro oddech a odpočinek to bylo fajn.

PosPol
19.12.2023 2 z 5

Nazdarárek, co vy a seznamky? Co se týče Tinderu, tak miluji film Podvodník z Tinderu (The Tinder Swindler), to jsem se fakt nasmála naivitě a hlouposti. Každopádně na Historky z Tinderu jsem se moc těšila a první stránky mě pobavily. Bohužel s každou další stránkou se mi palce na nohou kroutily víc a víc.

Co se knize rozhodně nedá upřít, je čtivost a svižnost, kapitolky jsou maximálně na pár stránek. Je to vlastně psaná stand-up comedy, ale naroubovaná na život autorky. To pro mě byl první kámen úrazu - použila všechny známé vtipy a historky ze seznamování a popsala je, jako by je sama zažila. Zaráží mě, jaká spousta lidí v hodnocení autorku obdivuje za to, kolik si toho prožila. A přijde mi to trochu jako podraz, neupozornit na to.

Možná by historky fungovaly jednotlivě, ale čím více jsem jich přečetla, tím více jsem byla zpruzelá, otrávená a proti srsti mi byl humor dělaný na sílu. Ono VÍCE vždy neznamená LÉPE, možná kdyby autorka ubrala nohu z plynu, dopadlo by to jinak... Stand-up comedy příliš nefandím především proto, že málokdo umí být přirozeně vtipný jako třeba Kozub. Autorku jsem si po přečtení knihy našla na IG a její "humor" mě opravdu neoslovil.

Věřím, že kniha se bude spoustě dalších lidí líbit, ale za mě je to podprůměrná sbírka často zastaralých vtipů. Hodnotím 1,5/5 a další knihy si určitě nepřečtu.

Honey0105
29.11.2023 2 z 5

Osobně nejsem fanynkou stand-upu. Můj muž je má ale docela rád a právě Lucku se mi snažel i několikrát pouštět. Ve stand-upu mě neoslovila, ale když jsem zjistila, že vydala i knihu, tak jsem si říkala, že tohle by možná mohlo být pro mě. Koupila jsem si knihu v audiu, že si jí poslechneme společně s manželem cestou na dovolenou. A poslouchali jsme spolu, ale ani jeden z nás z toho nebyl dvakrát unešen. Muž nakonec poslech vzdal úplně a já si knihu sama doposlechla až při návratu z dovolené. Něco bylo docela vtipné, ale něco na mě bylo spíš moc vyumělkované a humor přemrštěný. V knize se navíc objevilo dost věcí i z jejích stand-up show. Musím říct, že tohle bohužel nebyla moje krevní skupina a Svatební historky raději vynechám.

libuse6749
12.11.2023

S Tinderem nemám žádné osobní zkušenosti, po přečtení knížky doufám, že tuto aplikaci nebudu ani v budoucnu potřebovat.

Česká stand-up komička dala dohromady několik fejetonů o vztazích a seznamování, a to nejen z prostředí této seznamovací aplikace. Čtení se bude líbit zejména fanouškům stand-up komedie, protože právě na nadsázce, trapasech a bláznivých historkách, které jdou až do krajností, to celé stojí a běží. Krátké příběhy jsou čtivé, vtipné, ale místy se snahou za každou cenu rozesmát. Autorce to však vůbec nemám za zlé, obdivuji ji za hrátky se slovy, do textu zasazené dvojsmysly a přesmyčky i použité slovní obraty a využití (možná až zneužití) stereotypů.

Kniha splnila avizované, pobavila. A to stačí.

Ronnie68
02.11.2023 4 z 5

Celkem zábavná kniha ... Taková oddechovka ...

pakoshka
31.10.2023 3 z 5

Historky, kterým víc sluší forma stand-upu nebo ig postů. Zábavné a vtipné, ale pro celou knížku už únavné a ten opakující se sloh... Dávkovat po troškách, jednu historku pro den.

NikyTaky
29.10.2023 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Čekala jsem trochu něco jiného a ne vystřílené vtipy ze sociálních sítí. 3*

martineden
26.10.2023 5 z 5

Humoru v literatuře je jako šafránu. Vážná témata v současné beletrii převažují, proto jsem moc ráda za tuto knihu, která mě opravdu pobavila, autorka si umí dělat legraci především sama za sebe, musím se podívat i na nějaké její výstupy. Těším se!

JointlieKat94
24.10.2023 4 z 5

Skvělá kniha u které jsem se dost bavila. Ne vážně, historkama z Tinderu mě vždycky zásobovala přítelova sestra a mě to tak bavilo, a pak najednou šup, a je tu kniha historek z Tinderu! I když teda né od přítelovo sestry. :)

Moc se mi to líbilo, každá z historek byla vtipná, několik jsem jich právě přítelovi musela přečíst. Bylo to dobré a mě se moc líbí, jak je autorka pohotová a zábavná. A na rande sama se sebou půjdu taky! :D

Rozhodně si jí přečtěte, pokud váháte. :)

ZuzkaPapežová
22.10.2023 3 z 5

Taková oddychovka. Sem tam jsem se usmála, asi 2x zasmála.

Mermaida
22.10.2023 2 z 5

Na odreagování příjemné, sem tam jsem se zasmála, ale jinak mě nijak zvlášť kniha neoslovila. Fejetony byly sice krátké, tudíž se rychle četly. Osobně jsem však měla knihu rozečtenou dost dlouho - jelikož jsem s ní prokládala jiné čtené knihy, hlavně před spaním a na nějakou dobu jsem knihu i na čas odložila. Mě tahle “sbírka fejetonů bohužel neoslovila - zřejmě nebudu správná “krevní skupina.

mimidra
18.10.2023 4 z 5

Já jsem se příjemně odreagovala. Občas jsem se u knihy i "uchechtla". Oceňuji, jak autorka historky vyskládala, jasně, stručně a hlavně úderně. Skvělé slovní obraty, přesmyčky, dvojsmysly...takto vystavět humor je také umění! Čtyři hvězdičky dávám jen pro to, že to není kniha, ve které vás pohltí silné emoce - takové v člověku bohužel zanechají silnější dojem a déle si je pamatujeme.

Helixik
15.10.2023 3 z 5

Občas jsem se zasmál, ale celkově mne kniha nebavila. Nesedla mi forma stand-upu převedeného do textu. Očekával jsem spíše ucelenější příběhy. Tabulky nebo seznamy s doplňkovými charakteristikami byly otravné a nudné.
Asi nejsem vhodná cílová skupina. :-)

Kníračka12
13.10.2023 5 z 5

Toto se mi moc líbilo a dlouho jsem se tak nenasmála. Vtipná oddychovka, která se krásně čte.

Dela90
16.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Tuhle knihu si musíte přečíst!
Troufám si říct, že mě tahle kniha vytáhla ze čtecí krize. Moc děkuju!
Já se prakticky celou dobu smála. Autorčiny popisy mužských profilů na Tinderu nebo kreativní výmluvy proč nejít na rande, prostě topka.

Mám vážně, ale vážně strašně moc bolestivou menstruaci. Chceš slyšet detaily?
Ráda bych šla, ale fakt se mi nechce. Děkuju za pochopení.

A nebo, když nachytala svého přítele s jinou v autě, do kterého ve vzteku třískla. Jenže.

Pak jsem se opět zachovala jako žena, začala jsem brečet, protože mi došlo, že je to moje auto. (na tohle se nejde nesmát :D)

A on řekl památnou větu. Já ti to všechno vysvětlím.
Jak mi tohle chceš vysvětlit, kámo? Tos ji jako vezl domů a navigace ti řekla: Jakmile to bude možné, zahněte!

Skvěle pojatý humor, úžasné poznámky od holek. Prostě perfektní štafeta. Děkuju za ni .

Termaap
11.09.2023 5 z 5

Přiznám se, že knihu bych si jen tak nekoupila. U podobných knih už jsem se několikrát zklamala a pak cítím vlastně spíš stud za tu trapnost. Historky z Tinderu jsem ale poznala díky listování a nasmáli jsme se s manželem tolik, že to zatím žádné jiné listování nepřekonalo. Nutno ale říct, ze listování je od té doby naše oblíbená kulturní záležitost (nevynecháme nic!!).
Každopádně knihu jsem si koupila (s podpisem autorky, juchuuu!) a skutečně jsem se neubránila hlasitému smíchu. Stejně tak jako moje tchýně s tchánem, neteř, švagrová, kamarádka a stejně to myslím bude i u všech ostatních, kterým knihu teprve doporučím.
Mám trochu obavy z další knihy autorky, protože tu první jen tak něco nepřekoná, ale jdu do toho!
A na závěr bych ráda několik slov samotné autorce: Lucie, děkuji, že chodíte s kretény, protože my se fakt bavíme:).