Touha

Touha https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55577/bmid_touha-X1E-55577.jpg 4 146 23

Děj tohoto románu se odehrává ve středověku. Po smrti otce se mladá pohledná Clare stane neomezenou paní ostrova ležícího pří pobřeží s jižní Anglií. Její slabosti využije zhýralý sir Nicholas, dívku unese a vězní ji na svém hradě. Ke sňatku ji však nedonutí, protože Clare se podaří uprchnout. Její problémy však touto ošklivou zkušeností nekončí, neboť její lenní pán se ji rozhodne provdat ze svého nemanželského syna Garetha. Clare netouží stát se manželkou muže, kterého nikdy v životě nespatřila a o němž se domnívá, že dokáže vládnout pouze mečem. Navíc se cítí soběstačná. Protože jí však nezbývá nic jiného, než vnuceného manžela přijmout, souhlasí se sňatkem, ale chce si udržet vládu nad ostrovem. Postupně však začne zjišťovat, že Garethova chytrost a jeho vojenské zkušenosti jsou ostrovanům ku prospěchu. V okamžiku, kdy pozná, že se do svého vnuceného a nemilovaného manžela zamilovala, na ostrově dojde k vraždě a hrdinové jsou vážně ohroženi. Clare se náhle cítí bezmocná, avšak nastává vhodná chvíle, aby Gareth prokázal nejen své válečnické umění, ale i svoji lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet , Knižní klub

Desire , 1994

uzivatel4895
26.10.2023

V češtine má kniha názov Touha.

pip11
07.10.2023 4 z 5

Pěkný příběh, bavila jsem se hlavně ve druhé půli a závěru.

Kudík
02.07.2022 4 z 5

Musím souhlasit s předchozími komentáři, a to, že knize hodně ubližuje překlad.... "baže" je zde použito vícekrát než-li "obyčejné" ano. Různé tělesné části svaté Hermíny se dají ještě považovat za vtipné, ale na baže mám nově alergii, jako někdo na pelyněk. :)
Až na výše uvedené je to příjemně čtivá historická romance s dobrodružnou zápletkou, která obsahuje na danou dobu emancipovanu a v bylinkách zběhlou hrdinku Clare a "Ďábelského psa" Garetha, který má netradiční smysl pro humor a umí číst. A na jejich svatební noc muselo padnout hodně kuřat. ;)

petraj30
08.03.2022 4 z 5

Kouzelný příběh. Po dlouhé době konečně knížka, která pohladí po duši.
Do Garetha jsem se okamžitě zamilovala, jen Clare byla na někdy na ránu, ale nebylo to tak strašné.
V některých částech a hlavně na konci se děj trochu vlekl, ale nejhorší na celé knize bylo slovo "baže." Třikrát na každé stránce, při velkém štěstí jsem na to slovo narazila pouze dvakrát a do toho Svatá Hermína a její palce, podvazky, malíčky, zuby a jiné části těl:-):-).
Někdy jsem obracela oči v sloup, ale knize to neubralo. Vážně velice povedené čtení, jen si to strašné slovo přepíšu na " ano" nebo "souhlasím." Ještě, že tam nebylo slovo "arci", to bych asi nedočetla:-)

biki
08.11.2020 4 z 5

V době koronavirové mi tyto starší pohodové knížky opravdu přijdou vhod. Je to další kvalitní a zábavná historická romance v obvyklém a nezaměnitelném stylu A.Q. Jako vždy je v centru dění žena, která si dokáže stát za svým, a čestný a samozřejmě statečný muž, který jí dokáže ochránit a dát jí štěstí. Samozřejmě se to neobejde bez jistých komplikací a nechybí ani dobrodružná zápletka. Oproti jiným knihám mi tu ale chybělo trochu víc humoru.

LilianaFalcon
03.03.2020 4 z 5

Historické romance Amandy Quick jsou prostě skvělé. Úsměvné, s pěknou zápletkou i vtipné. V rámci žánru bych dala i 5 hvězdiček, ale přece jen je to autorky o trochu slabší počin (chvílemi to bylo moc zdlouhavé), takže 4 hvězdičky musí stačit.

Tevik
25.06.2019 5 z 5

Krásná romantika, někdy je prostě potřeba utéct do jiného světa.

helenkan
29.08.2018 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Pěkná romantika.

karimatka1
27.02.2018 3 z 5

Obvykle takovéhle knihy nečtu, ale když už jsem knížku vyhrála, tak jsem se do ní pustila. A zjistila jsem, že čas od času je docela prima změnit žánr a přečíst si takovouto romantickou oddychovku. Ale slovo baže mi tam také moc nesedělo. Jak je to v originále?

Evaho73
07.07.2017 4 z 5

Mne sa táto romanca páčila, je pohodová, romantická a vtipná.

Zirvith
02.03.2017 4 z 5

Celkem příjemná kniha, která se dobře čte. Ke konci jsem se chvílemi musela i smát :) Avšak co mi tady tak trochu vadilo, bylo slovo "Baže". Není to tak obvyklý výraz, aby ho musela používat každá postava a to každou chvilku, brzy mi to slovo začalo lézt na nervy. Jinak Gareth mi byl povahově docela sympatický :)

DUNIKO
28.02.2017 5 z 5

Krásné,romantické,nádherné!

miruska1
11.04.2015 5 z 5

veľmi pekny pribeh,autorka zase nesklamala. A docela som sa aj bavila.....

kacaaba
22.10.2014 4 z 5

Pěkný romantický příběh. Mě se to líbilo, i když mě lady lezla chvilkama na nervy.

mariva
09.06.2014 4 z 5

Oddechová příjemná četba.

Venezia
02.06.2013 4 z 5

Romantika ako sa patrí. Svadobná noc nemá chybu - smiala som sa nahlas dvadsať minút.

kika 13
26.02.2013 3 z 5

Nádherně romantický a odpočinkový románek.

kolacky
30.01.2013 5 z 5

Ano, předvídatelné, ale milé a vtipné. Moc pěkně se mi to četlo.

maryzka
04.05.2012 2 z 5

Krásná ukazka jak nemanželské dítě příjde ke štěstí.

ivule85
19.03.2012 5 z 5

Krásná knižka která se moc dobře četla měla krásný příběh,jako i další teto autorky...