Čarodějnice z Hex Hall

Čarodějnice z Hex Hall https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88861/bmid_carodejnice-z-hex-hall-GCn-88861.jpg 4 821 183

Hex Hall série

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Raising Demons , 2009

milunka21
26.05.2015 5 z 5

Nejdřív jsem se bála to koupit protože jsem si myslela že to je spíš pro náctiletý,ale nakonec se mi kniha strašně líbila a připadala jsem si jako kdyby mi bylo zase sladkých náct :-D člověka ta kniha úplně vtáhne

Sušenka1556
15.05.2015 4 z 5

Tato kniha nebyla sice velkolepá ,ale dokázala mě okouzlit. Příběhy o čarodějnicích jsou již ohrané ,ale tento není ,ten typický nudný příběh.
Na knize se mi líbilo ,že mě dokázala zaujmout a to je hlavní!
Docela mi to připomínalo knihu Temnou chodbou ,což bylo něco podobného ,ale určitě byl tento příběh zajímavější...
Dávám čtyři hvězdičky a těším se na druhý díl :)

zuzanagelnarova
09.05.2015 5 z 5

Vážně moc dobrá kniha vřele všem doporučuji a opravdu stojí za to si to přečíst :)

nikol1324
12.04.2015 5 z 5

tahle knížka byla unikátní a nejlepší bylo jak to bylo zamotaný :D

Mozkovna
31.03.2015 5 z 5

Moc mě ta knížka bavila. Plánuju si přečíst i další díly :)

anishta
03.03.2015 3 z 5

Už podle komentářů jsem moc nečekala, takže mě to nezklamalo. Takový milý průměr. Jelikož to je taková jednohubka, tak se pouštím i do dalšího dílu.

Er.es
21.02.2015 3 z 5

Slušný rozjezd do fantasy série. Nenáročné, dobře čtivé, vtipné dialogy (samozřejmě jako většině i mně v mysli utkvěla ta jedna nejlepší- ošklivej pejsek:-)) Uvidíme, zda ostatní díly budou stejně dobré ne-li lepší. **SPOILER** Jedu hvězdu odebírám za scénu o tom, jak se dvě pubošky haštěřily o ty blbé šaty, bylo to dlouhé a dětinské. Stránky mohla věnovat souboji mezi ní a démonem, který byl odfláknutý.
Tak uvidíme :-)

Liška Emily
30.12.2014 5 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha bude tolik bavit. Čekala jsem jednoduchou vtipnou oddychovku, ale nakonec v tom bylo víc, přestože se všechno semlelo během poslední třetiny. Kniha je psaná čtivě, téměř jsem se nedokázala odtrhnout. Už se těším, až si přečtu další díly. :)

Samira
18.11.2014 5 z 5

Skvělá, kniha mě hodně mile překvapila. Nic jsem od ní nečekala, a byla jsem úplně nadšená. Dlouho jsem se tak nezasmála jako v první polovině knihy. Zápletka se už nesla v temnějším duchu, ale byla nečekaná a propracovaná. Jediné, že kniha je tak krátká, že chcete okamžitě číst dál:). Nepochybuji o tom, že se stane jednou z mých zamilovaných sérií. Můžu jen doporučit!!!

KachnaN
17.11.2014 5 z 5

Ze zacatku me kniha nijak nezaujala, ale i tak jsem pokracovala ve cteni. A pak z niceho nc jsem precetla posledni slovo knizky. Ani nevim jak, ale do tehle knizky jsem se zacetla uplne neuveritelnym zpusobem. Hltala jsem kazde slovo kazdy dalsi radek..:)
Knizka na me neuveritelne zapusobila, sice jsem neco predvidala a jak se ukazalo, tak i spravne, ale o jinych vdcech jsem nemela nejmensi tuseni az do jejich rozuzleni.
Opravdu skvela knizka!!

sisi koblizc!
24.10.2014 5 z 5

Tenhle díl byl asi nejhorší, ale to je jedno :)

warca
22.10.2014 5 z 5

Skvělá fantasy kniha!
Četla jsem ve svém ranném náctiletém věku a teď po několika letech znovu.
Stále mě dokázala pohltit.

LenkaWal
13.10.2014 5 z 5

Jedním slovem nádhera. Knížka mě uplně pohltila. Teď jsem ji dočetla a hned se vrhnu na druhý díl. Všem doporučuju. Jak tuhle knížku začnete číst, jen tak ji neodložíte.;-)

pajka0071
28.08.2014 5 z 5

Tahle knížka je opravdu kouzelná! Strašně se mi líbila a nemohla jsem přestat číst. Opravdu stojí za přečtení!

ElisR1
11.08.2014 4 z 5

Tahle knížka se mi velmi líbila, byla zajímavá, vtipná a hrozně čtivá, jen škoda, že byla tak krátká. Jediné, co se mi nelíbilo byl ten konec, kdy autorka shrnula ten "velký" boj do jedné věty. To bylo zklamání. Jinak rozhodně doporučuji.

Kotomi^^
31.07.2014 5 z 5

Říkala jsem si kratká knížka od toho moc nečekej. Bude to jen ododychovka. Spletla jsem se,knížka byla naprosto užasná,přečetla jsem ji za malou chvilku. A ten konec? Opravdu mě překvapil.

ph-m4367
08.07.2014 4 z 5

Tuto knihu mi doporučila kamarádka a čekala jsem knihu na zabití času ale nakonec se z ní vyklubala docela pro mě důležitá kniha. To že je tak tenká mi říkalo že to bude oddechovka ale ona není. Spisovatelka dokázala napsat úžasný a působivý příběh na pouhých 240 stranách což je neuvěřitelné. Kniha je působivá a má váhu.

Spoilery!
K příběhu a postavám jako takovým musím říct že byli v celku zajímavé zvláště teda tři kamarádky čarodějnice vázané smrtí kamarádky. Upírku Jennu jsem měla ráda protože i přes odpor který k ní cítili ostatní studenti nesklopila hlavu a snažila se. Sophie mi nějak zvláštní nepřipadala.Zjištení o Archerovi na konci knihy mě velmi překvapilo a přinutilo mě půjčit si další díl.

Kniha jako taková je úžasná a je vhodná pro lidi kteří nemají moc lásku ke čtení vhledem k tomu že je tak tenká. :)

zuza.floderova
23.06.2014 5 z 5

Úžasný a čtivý román. :)

Lucinka555
29.05.2014

Super knížka a krásně se čte.

Shanib
23.05.2014 3 z 5

Styl psaní mi připomíná Meg Cabot a ačkoliv jsem se občas zasmála, hlášky mi přišly sem tam příliš nucené, kdežto u zmiňované autorky byly zcela přirozené a krásně seděly. Osobnost a celkový charakter hlavní hrdinky se mohl vykreslit více. Trošku se mi zdálo, že R. Hawkins spěchá na úkor postav. Pak ta věc s upíry a čarodějnickou krví - že by vypůjčená varianta kouzelných prstenů z Upířích deníků? A správce, který bydlí v malé chatce poblíž školy? Trochu Harry Potter. Navíc jsem stále měla pocit, že jsem teprve na začátku knížky, přitom už jsem byla skoro na konci. Všechno se pak semlelo během poslední dvou tří kapitol. Takže to bylo takový, jako že furt nic, nic, nic a šup...a konec. Příběh má určitě potenciál, ale je to málo propracované...chyběla mi "duše" postav.

čarodějnice americká literatura lykantropové démoni víly, rusalky

Rachel Hawkins
americká, 1979