Čarodějnice z Hex Hall

Čarodějnice z Hex Hall https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88861/bmid_carodejnice-z-hex-hall-GCn-88861.jpg 4 821 183

Hex Hall série

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Raising Demons , 2009

HannaFuchs
13.02.2016 5 z 5

Bezvadná série, nadchla mě už od první kapitoly... Doporučuji :)

šipulka
26.01.2016 5 z 5

Úžasná knížka

Aggie.
09.01.2016 5 z 5

Jako milovníka fantasy, mě tato série nadchla. Ale nejen proto, hlavní hrdinka úžasná a vedlejší jsou taky skvělí. Kniha rychle plyne, je strašně moc vtipná, příběh se zajímavě vyvíjí... Ani mě nepřekvapilo, když jsem si uvědomila, jak moc jsem na sérii závislá. Pak jsem všechny knihy četla ještě jednou a bavily mě úplně stejně. Jistě, není to intelektuální kniha patřící do povinné četby a nikdy asi nebude moc známá, ale komu na tom záleží? Rozhodně se najde skupina, která tuhle sérii zbožňuje a já do ní patřím.

Annie23
23.12.2015 5 z 5

Tento díl byl úžasný. :-)
Člověk si přečte prvních pár kapitol a hned je na tom závislý.
Nejlepší byl "OŠKLIVÝ PEJSEK"

angelice
04.12.2015 4 z 5

Pro někoho odpočinková knížka, osobně jsem však na ní jeden čas byla vyloženě závislá. Je vtipná, celkem napínavá a na to, že se v ní objevují upíři, není nechutná.

monz
30.11.2015 4 z 5

Potřebovala jsem oddychovku, pohádku na odlehčení od těžkých témat. Něco u čeho člověk nemusí přemýšlet a přitom by příběh pěkně ubíhal. A přesně toho se mi taky dostalo. Knížky jsou tenoučké, takže všechny tři díly se přečtou během chvilky. Takže jako pohádka super.

Linu
28.11.2015 4 z 5

Docela dobrý konec. Dosti lidem se kniha moc nelíbila, ale mě nepřišla tak špatná. Je celkem vtipná a lehce napsaná.

kyky0
14.11.2015 5 z 5

Jedním slovem super!! :-D Doporučuji.

stepka3765
08.10.2015 4 z 5

Pěkný začátek série, uvidím jak se ot bude vyvíjet dál, ale zatím se mi to líbí :)

livres
06.10.2015 4 z 5

Nádherná oddychová fantasy série.

Nicki
08.09.2015 2 z 5

Jednoduchá, nenáročná kniha, u které není potřeba neustále přemýšlet a která by mě možná zaujala, kdybych ji četla roky a roky zpět.

Eleanor-ka
23.08.2015 4 z 5

Tak kniha se mi moc líbila, už dlouho jsem si ji chtěla přečíst. :) Nevím proč, ale tak trochu mi příjde, že se autorka nenápadně, ale opravdu jen trošku inspirovala knižní sérií Harryho Pottera. :) Není to žádná kopírka, jen jistá atmosféra mi příjde podobná. Nicméně skvělý děj, krásné čtení. ;)

JajaCZ
29.07.2015 5 z 5

Krásna oddychová kniha. Príjemné fantasy.

hrubik
22.07.2015 4 z 5

Příjemná fantasy oddechovka. Kniha se četla sama, hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a sedl mi hlavně její smysl pro humor. Konec mi přišel trochu uspěchaný, ale můj celkový dojem z knížky byl velmi dobrý.

Terinka14
22.07.2015 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Z počátku se mi námět zdál dětinský a téma bylo už dost často použité a mnohokrát zpracované, což mě trochu rozčilovalo, ale když jsem se do knihy začetla, nemohla jsem přestat. Není to tak, že by se mi téma najednou líbilo a kritika mě opustila, to ne. Téma mi stále vadilo, ale kniha byla napsaná tak, že jsem na to dokázala na chvíli zapomenout a prostě se začíst. Hlavnímu páru jsem hrozně fandila...prostě ubírám hvězdičku za otřelé klišé.

zuzana13
22.07.2015 5 z 5

Naprosto krásně napsaná kniha. Byla jsem dost napjatá jak to dopadne.Škoda že jsou jen 3 díly. Musela jsem si jí po přečtení ihned mít. Doporučuji.

Vianescee
11.07.2015 5 z 5

Naprosto fantastická kniha, která mě bavila od začátku do konce. Sophie mi byla velmi sympatická a sarkastický humor jí i celé knihy...to je něco pro mě.:-) Kniha mě dokázala překvapit, pobavit i zaujmout. Archera jsem si naprosto zamilovala. Příběh byl poutavý a kniha se četla jakoby sama. Patří mezi mé oblíbené, takže za mě 5 hvězdiček a doporučuju přečíst.

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka. Pěkný příběh, pěkně napsaný a taky pěkně popsané určité scény! Místy je i vtipná a to se mi líbí. Zamilovala jsem si Archera i Cala.

lena_itf
28.06.2015 4 z 5

Povedená knížka, přečetla jsem jí velmi rychle, docela jsem se u ní i zasmála. Má vtip a spád. Už se těším na další díly :-)

PetraLibrary
28.05.2015 5 z 5

Tahle kniha je úžasná:3 Přečetla jsem všechny díly a občas jsem i brečela. Škoda že už nebude s tímhle psaním pokračovat. Myslím tedy s touhle sérií HexHall.. A nejvíce mě dostalo že knížka končila slovem.. Nic:) A nejvíce mě naštvalo že umřel Cal :O :D

čarodějnice americká literatura lykantropové démoni víly, rusalky

Rachel Hawkins
americká, 1979