Čarodějnice z Hex Hall

Čarodějnice z Hex Hall https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88861/bmid_carodejnice-z-hex-hall-GCn-88861.jpg 4 821 183

Hex Hall série

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Raising Demons , 2009

marta0912
22.03.2018 5 z 5

Tuhle sérii jsem tak strašně žrala na prvním stupni. Pamatuji si, že kniha byla strašně napínavá a vůbec jsem se nemohla odtrhout. V té době to byla moje nejoblíbenější kniha. Doporučila jsem ji několika holkám ze třídy a všechny byly úplně stejně nadšené.

šneki
08.03.2018 5 z 5

Po druhém přečtení zvedám na 5*, protože jsem nečekala, že mě to bude znovu tak bavit. Začetla jsem se, i když jsem věděla jak to skončí a to znamená, že je to opravdu dobře napsaná kniha.

brijana
05.03.2018 5 z 5

Vtipné, čtivé a příběh zajímavý :-)

Devil-Ivet
03.02.2018 4 z 5

Chytlavé, napínavé, vtipné. Velmi čtivé. A hlavně oddechové. Jak už tu někde zaznělo, mě to nic nepřipomínalo. Nečtu moc knihy tohoto typu, takže pro mě to bylo něco nového a nápaditého.

BelphegorSara
23.11.2017 5 z 5

Není co vytknout! Skvělá knížka.

bookworm_plants
17.11.2017 5 z 5

Super, kniha byla lehounká a četla se sama. :-)
Je to zase moje oblíbené téma čarodějky a magická škola.
Sophii jsem si jako hrdinku oblíbila hned, Trochu mě naštvalo to s Archerem. A jsem zamilovaná do Cala a doufám že, se spolu dají aspoň dohromady. :-D
5* :-)

nelly2712
12.11.2017 5 z 5

Mrzi me, ze tato serie neni znamejsi, je to strasne super kniha, doporucuju vsem, je v tom trochu fantasy, trochu romantiky, trochu dobrodruzsvi, trochu vseho. Cetla jsem ji v 15 a doporucila bych asi vsem v rozmezi 12-20 let :)

Lucieza2002
04.11.2017 5 z 5

Moc jsem od knížky nečekala, proto jsem asi byla mile překvapena. Když jsem se na to zpětně podívala, připadalo mi, že tam nebylo moc akce.. Až na ten konec. Ten byl vážně skvělý.

HankaSkorepova
15.10.2017 4 z 5

Čtivá trilogie, která není špatná, nicméně mě moc nenadchla. Čekala jsem víc. Uvítala bych, kdyby byly knihy více rozepsané. Pozitivně hodnotím humornou povahu hlavní hrdinky.

boucner
01.09.2017 3 z 5

Průměrná fantasy, první díl asi nejlepší, z celé trilogie, dává poměrně naději, že to bude pěkné odlehčené čtení.

Pamima
31.08.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila nejvíc z celé trilogie. Super čtení na letní prázdniny.

Turmee
29.08.2017 4 z 5

Odpočinkový příběh holky čarodějky, která se dostane do podivné školy/ústavu pro podobné podivíny. Ovšem ani tam nezapadá.

Originální nápad to úplně není ale čte se to dobře. Svižný děj, občasné vtipné poznámky a lehká romance tomu dávají ten správně puberťácký švih.

jolca-jolly0953
17.07.2017 5 z 5

Příjemná změna a dobrá oddechovka. Četlo se to samo.

knihomolkačenka
19.05.2017 5 z 5

Tato kniha patří k těm, u které mi bylo líto, že jsem jí dočetla.
Jinak krásná kniha

Efeméra
29.03.2017 3 z 5

Pěkný příběh se sympatickou hlavní hrdinkou, která trousí jednu sarkastickou hlášku za druhou. Text byl však na můj vkus napsaný příliš jednoduše, knížku proto doporučuji spíše mladším čtenářkám.

katallinka
03.03.2017 4 z 5

Pěkná kniha

TerraNova
16.02.2017 4 z 5

Trvalo mi, než jsem se do toho začetla, ale druhá polovina knihy stála za to. :3 Doslova a do písmene jsem to nemohla odložit. :)

Charley
08.02.2017 4 z 5

Pěkně napsáno. Sice krátké, ale alespoň nejsou zbytečné věci rozpitvávány do minidetailů. Těším se na další díl.

KaileyBlot
22.12.2016 5 z 5

Musím říct, že mě tahle knížka mile překvapila. Nejdřív jsem si myslela, že to nebude úplně pro mou věkovou kategorii, ale nakonec to bylo opravdu skvělý. Čarodějnice a tyhle kouzelný věcičky mužů takže paráda. Taky mě autorčin vtipný styl psaní dokázal rozesmát. Perfektní knížka na proložení něčeho složitějšího. Opravdu takové ideální odpočinkové čtení.
Konec byl pro mě překvapivý tudíž se ihned vrhám na druhý díl.
Doporučuju! :)

venacava
10.10.2016 4 z 5

Tato knížka mě překvapila, opravdu příjemná oddychovka a příběh není vystrzeny jak s cervene knihy a hlavně mi rozpohyboval bránici :)

čarodějnice americká literatura lykantropové démoni víly, rusalky

Rachel Hawkins
americká, 1979