Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3666 989

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

mekkejla
25.01.2021 5 z 5

Tušila jsem, že to bude silný příběh, ale že se mi dostane až tolik pod kůži... Anna byla opravdu neskutečná. Takových lidí kdyby bylo víc... Tolik skromnosti, obětavosti, pokory, radosti z obyčejného bytí, ať už bylo sebenáročnější. Důkaz toho, že realitu si člověk tvoří sám a vždy jde o úhel pohledu - buď se můžete litovat za to, co vám život nachystal nebo naopak děkovat, že i přes to všechno máte zdravé děti a hodné lidi kolem sebe.

Andynka
20.01.2021 5 z 5

Je to má první kniha od autorky a rozhodně jsem nesáhla vedle.
Kniha se četla naprosto sama. Až mi bylo líto, že se blížím ke konci.
Příběh o silné ženě, s kterou se život taky úplně nemazlil, ale vytáhla z něj to nejlepší , co mohla.

JojaMaja
19.01.2021 4 z 5

Moc pěkná knížka. Přečetla jsem ji běhen víkendu a další dny jsem příběh nosila v hlavě.

reva85
18.01.2021 5 z 5

Silný příběh silné ženy. O hrdince jsem pak dlouho přemýšlela. Moje první kniha od této autorky, už se těším na další...

Lenča75
17.01.2021 5 z 5

Krásná kniha, přečtena jedním dechem,mohu jen doporučit.

Eduarda
14.01.2021 5 z 5

Anna má dar - předávat neuvěřitelnou sílu a pozitivní energii lidem okolo sebe. Stejný dar má Heřmánkové údolí pro své čtenáře. Tak já ho beru všemi deseti a děkuju! Mimochodem, nemyslím, že to je nutně jen "román pro ženy"...

Adris
12.01.2021 4 z 5

Za pár hodin po práci přečteno. Moc hezky, čtivě napsaný příběh Anny, Ukrajinky s českými kořeny, která se vrací do Čech hledat štěstí. Během života ji potkají běžné, "ženské" a mateřské starosti, později musí čelit komunistické politice. Přesto příběh vyznívá příjemně a nadějeplně.

viweb
12.01.2021 5 z 5

Nádherný román, poslechnuto jako audiokniha. Strhující děj. Moc doporučuji.

mattonka
12.01.2021 5 z 5

Kniha se četla sama, přečetla jsem ji během dvou dnů. Děj mě pohltil tak, že jednotlivé stránky ubíhaly úplně samy. Rozhodně doporučuji tento román k přečtení, člověk si alespoň uvědomí, že se v dnešní době máme dobře.

rodak
11.01.2021 5 z 5

To byla generace silných žen. Nepředstavitelné dnes, ale myslím i kvůli době a jinému žití. Velká rodina, velké starosti ale i radosti. Příběh plný nesnází, utrpení a vůle bojovat.

Luvy
09.01.2021 5 z 5

To je jeden z nejsilnejsich pribehu z pera ceske autorky, ktery jsem kdy cetla. Tajil se mi dech.

Arev122
09.01.2021 5 z 5

Čtivý příběh obyčejné ženy, která i přes všechnu nepřízeň osudu dokázala svůj život prožít naplno a spokojeně.

lenyleny
08.01.2021 5 z 5

Po přečtení takového příběhu si člověk uvědomí, že i zdánlivě obyčejné a všední příběhy lidí okolo nás jsou vlastně jedinečné a svým způsobem obdivuhodné. ( akorát o nich nevíme) Člověk žijící v současné době musí obdivovat s jakou sílou a zároveň laskavostí zvládala vše, co ji život naložil.

jopp
07.01.2021 3 z 5

Tento žánr (romantika) moc nevyhledávám, proto jen tři hvězdy. Chtěla jsem nějakou oddechovku, svůj účel to splnilo. Knihu jsem přečetla za dva večery, měla poutavý příběh, četlo se to opravdu samo. Jen jsem si místy připadala oproti hlavní hrdince trochu méněcenná, že mám na starosti jen dvě děti, dům a práci a jsem z toho občas dost utahaná :-D Lidi vydrží hodně, některé ženy zvlášť. Anny mi bylo skoro celou dobu líto a říkala jsem si, že některé ženy dostávají od života opradu dost naloženo. Sice vím, že to byla fikce, ale je mi jasné, že tohle mohl být v dané době klidně skutečný příběh. Jsem ráda za dobu, ve které žiju.

capar
06.01.2021 5 z 5

Tak tohle bylo silné. Ta ženská toho tolik ustála, až k neuvěření, kde stále brala sílu být šťastná z toho mála a naději, že bude líp.

Anett525
03.01.2021 5 z 5

Anna - silná žena, která si zažila své a přesto se nevzdala. Člověk si uvědomí, že věci které řeší,jsou jen malichernosti v porovnání s tím,co si zažily lidé minulého století. Ať už dvěma válkami,nebo právě tou poválečnou dobou,která nastala a je v knize popisována. Přečetla jsem příběh za 2 dny,nemohla jsem se odtrhnout.

JanaBrad
03.01.2021 5 z 5

Snad nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Nešlo se od ní odtrhnout. Nesnadný životní osud přijímaný s laskavostí, jemností a pokorou hrdince vlastní. Z knihy jsem načerpala spoustu síly a inspirace.

Mermaid
02.01.2021 5 z 5

Pro mě velké překvapení, nejde o novinku a opravdu mě mrzí, že kniha není víc známá, protože je výborná. V "ženském údělu" připomínala Šikmý kostel, příběh byl jiný, ale z obou knih jsem si odnesla hlavně ponaučení, že problém vzniká většinou až tehdy, když ho jako problém začneme brát. A taky to okřídlené, že "ženská vydrží víc než člověk". Pokud jsem to správně pochopila, kniha byla psaná na základě skutečnosti. Autorku si teď budu už každopádně hlídat, snad má v okolí víc podobně zajímavých osudů.

Cajda
02.01.2021 5 z 5

Jako audiokniha geniální, stojí za přečtení i osobně!

Froglet
02.01.2021 5 z 5

Překrásná kniha, přečetla jsem ji celou najednou.. Nemohla jsem skončit. Velmi silný a čtivý příběh.