Heřmánkové údolí ekniha

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140157/hermankove-udoli-nOr-140157.jpg 4.71898
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Kniha Heřmánkové údolí

Ivulik7

Velmi čtivá kniha. Hlavní hrdinka byla až neuvěřitelná svojí odvahou, výdrží a silou. Příběh Vás naprosto pohltí a ještě dlouho ve Vás bude rezonovat. DOPORUČUJI

baty

Krásná kniha! Úžasný příběh o mladé, statečné a odolné ženě v nelehké životní situaci. Po všech životních útrapách našla i muže, se kterým strávila mnoho let ve spokojeném manželství. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

i.stefany

Krásná kniha! Silný a dojemný příběh o těžkém životě na venkově, o nesmělé dívce, z které se vlastní vírou stala rozhodná a statečná žena. Život mladé Aničce nachystal více problémů a starostí než komukoliv jinému, a přesto neztratila naději, nezdolnou víru v lepší časy, a ještě dokázala pomáhat všude kolem sebe. Klobouk dolů. Moc jsem si knížku užila a doporučuji. Kdo má rád silné příběhy, nebude se moci odtrhnout.

Jahoda

Nevšední příběh složité doby a jednoho nelehkého životního osudu. Kniha mne ihned vtáhla do děje a četla se jedním dechem až do konce.

ElizPetrova

Knihu jsem přečetla poměrně rychle, četla se snadno, nicméně nějak jsem se nemohla vžít do hlavní hrdinky Anny a tak nějak mě čtení jejího příběhu nechávalo poměrně chladnou.. asi se tím budu lišit od většiny ostatních.. avšak přečíst si ji určitě doporučuju, nezabere to tolik času a i přesto, že ji nehodnotím úplně nadšeně, nenudila jsem se.

Svatka63

Kniha se četla dobře, silný příběh silné ženy. Určitě by se z tématu dala napsat kniha minimálně o dvou dílech, celkem zhuštěný příběh ale svou podstatu odvyprávěl.

zvídaváStela

Poutavý příběh o neskutečně odvážné Anušce, která toho zvládla na svých bedrech unést tolik, až mi nad tím zůstává rozum stát. První kniha, kterou jsem od autorky četla na doporučení od mé babičky :) a určitě ne poslední. Krásně se mi četla.

tereza2627

Uzasny pribeh..tahle knizka me moc bavila a to jsem se k ni dostala uplnou nahodou