Heřmánkové údolí ekniha

od:

Heřmánkové údolí obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140157/hermankove-udoli-nOr-140157.jpg 4.71837
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (598)

Kniha Heřmánkové údolí

Přidat komentář
domihruzkova
09. dubna

Po prvních několika kapitolách bylo skoro nemožné se od příběhu odtrhnout. Skvělá kniha, na kterou jsem narazila náhodou.

jennefer
07. dubna

Těžká doba, je dobré si ji připomínat silnými příběhy. Tohle by měly povinně číst děti ve školách.


Dataline
07. dubna

Krásná kniha, která mě velmi dojala, přečteno jedním dechem.

Morgenka
07. dubna

Krásné čtení.. stránky mizely před očima... já teda myslím, že ženy byly vždycky silné... dříve všechno trpěly..dnes už si ženy nenechají toho tolik líbit...ale je to dobou...
Babička moje byla z dětského domova,3 děti po roce a manžel jen chodil do hospody a měl jiné ženy...a prostě v tom žila..byla moc hodná...ale?... naštěstí muži dnes už se více zajímají o děti a ženy znají více svou cenu...ale to je pokrok doby...
Mám ale pocit, že dříve si lidé vážili více ,co mají a byla opravdová přátelství.. pomáhali si..
Děkuji za krásnou knihu...pokora v té době je značná...

intueri
06. dubna

V komentářích už bylo řečeno asi vše, co bych sama chtěla dodat.. Proto "jen" gesto - klobouk dolů před touto ženou všedního dne.. Zároveň s láskou a obdivem vzpomínám na své babičky, které měly podobné "zážitky"..
"Život je prostě takový. Některé sny jsou nesplnitelné. Nemá cenu se užírat marnými nadějemi. Musíme žít tak, jak to jde."

KLHannah
05. dubna

Velimi silné vyprávění, které ukazuje, jak my, v dnešní době, řešíme mnohdy malicherné problémy. Kniha mi nastavila zrcadlo, neumím si představit, že bych žila jako Anna. Vstávala brzy ráno a uléhala po půlnoci, a to vše s malými dětmi. Když přičtu povahu a problémy jejího manžela, divím se, její oddanosti. Čekala jsem, že se sblíží třeba s Viktorem. Ale vydržela oddaně až do hořkého konce.
Mnohdy mi běhal až mráz po zádech, ale mám takové knihy ráda. Pomohou mě utvrdit v tom, že se přeci jen nemáme tak špatně, jako naši předkové.

VeruHoráková
05. dubna

Heřmánkové údolí pro mě byla odpočinková kniha, nejedná se rozhodně o vysokou literaturu. Kniha vypráví o běžném životě na vesnici a těžkostech té doby. Příběh mě začal zajímat zhruba od půlky knihy, kdy se k moci začali dostávat komunisté a příběh měl spád. Nebylo to rozhodně špatný, ale hlubší dojem to ve mně nezanechalo.

helenkan
04. dubna

No páni, tohle bylo počteníčko. Odložit to? Ani náhodou, dokud jsem neskončila. A Anna, ta si zasloužila veškerý můj obdiv. Co všechno musela překonat. Dřít od rána do noci, s lecčíms se vyrovnávat, starat se o ,,fůru" dětí a přesto zůstávala silná a nic nevzdávala. Ta padesátá léta byla fakt hnusná doba.

1 ...