Heřmánkové údolí ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140157/hermankove-udoli-nOr-140157.jpg 4.71898
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (621)

Kniha Heřmánkové údolí

Přidat komentář
Ivulik7
10. května

Velmi čtivá kniha. Hlavní hrdinka byla až neuvěřitelná svojí odvahou, výdrží a silou. Příběh Vás naprosto pohltí a ještě dlouho ve Vás bude rezonovat. DOPORUČUJI

baty
10. května

Krásná kniha! Úžasný příběh o mladé, statečné a odolné ženě v nelehké životní situaci. Po všech životních útrapách našla i muže, se kterým strávila mnoho let ve spokojeném manželství. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.


i.stefany
07. května

Krásná kniha! Silný a dojemný příběh o těžkém životě na venkově, o nesmělé dívce, z které se vlastní vírou stala rozhodná a statečná žena. Život mladé Aničce nachystal více problémů a starostí než komukoliv jinému, a přesto neztratila naději, nezdolnou víru v lepší časy, a ještě dokázala pomáhat všude kolem sebe. Klobouk dolů. Moc jsem si knížku užila a doporučuji. Kdo má rád silné příběhy, nebude se moci odtrhnout.

Jahoda
07. května

Nevšední příběh složité doby a jednoho nelehkého životního osudu. Kniha mne ihned vtáhla do děje a četla se jedním dechem až do konce.

ElizPetrova
07. května

Knihu jsem přečetla poměrně rychle, četla se snadno, nicméně nějak jsem se nemohla vžít do hlavní hrdinky Anny a tak nějak mě čtení jejího příběhu nechávalo poměrně chladnou.. asi se tím budu lišit od většiny ostatních.. avšak přečíst si ji určitě doporučuju, nezabere to tolik času a i přesto, že ji nehodnotím úplně nadšeně, nenudila jsem se.

Svatka63
06. května

Kniha se četla dobře, silný příběh silné ženy. Určitě by se z tématu dala napsat kniha minimálně o dvou dílech, celkem zhuštěný příběh ale svou podstatu odvyprávěl.

zvídaváStela
05. května

Poutavý příběh o neskutečně odvážné Anušce, která toho zvládla na svých bedrech unést tolik, až mi nad tím zůstává rozum stát. První kniha, kterou jsem od autorky četla na doporučení od mé babičky :) a určitě ne poslední. Krásně se mi četla.

tereza2627
05. května

Uzasny pribeh..tahle knizka me moc bavila a to jsem se k ni dostala uplnou nahodou

1 ...