Smrť v oblakoch

Smrť v oblakoch https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506179/bmid_smrt-v-oblakoch-arT-506179.jpg 4 596 596

Hercule Poirot série

Román Smrť v oblakoch z roku 1935 patrí k najznámejším dielam legendárnej Agathy Christie. Táto skvelá detektívka s originálnou zápletkou – zločinom spáchaným na palube lietadla pred očami cestujúcich a posádky – a jej nemenej originálnym rozuzlením vychádza v novom vydaní. Počas letu z Paríža do Croydonu má Hercule Poirot jedinečnú príležitosť pozorovať ostatných pasažierov a členov posádky, no po chvíli ho premôžu driemoty. Keď sa tesne pred pristátím preberie, vysvitne, že jedna z cestujúcich, staršia žena menom madame Giselle, je mŕtva. Spočiatku sa všetci nazdávajú, že zomrela na srdcový záchvat alebo na uštipnutie osou, ktorá počas letu obťažovala viacerých pasažierov. Slávny detektív však objaví skutočnú príčinu jej smrti: malý šíp s jedovatým hrotom, vystrelený z nejakej trubice či fúkačky, aké používajú domorodé kmene. Niet pochýb, že madame Giselle zavraždili…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Death in the Clouds , 1935

babystar
03.12.2021 4 z 5

Další ze "záhad zamčeného pokoje" - jedna kabina letadla, jedenáct podezřelých, jedna mrtvola a k tomu "šedé buňky mozkové" H. Poirota. Z toho je zřejmé, že vrah má smůlu! Tak se snažit, kombinovat a nakonec se prokecnout...! Zkrátka člověk nemůže mít všechno a hamižnost se nevyplácí.

domihruzkova
14.10.2021 4 z 5

Opět dobrá detektivka. A opět se mi nepodařilo odhalit vraha :)

Iva B.
07.10.2021 5 z 5

Přečíst si něco od Agathy Christie je vždycky dobrý nápad.

Vesmich
25.09.2021 5 z 5

Je to vždycky k vzteku, když si jeden něco pěkně a opravdu důmyslně naplánuje a jako na potvoru se tam musí někde motat Šedé buňky!

konicekbily
05.06.2021 5 z 5

Autorka se rozhodla umístit svoji další verzi "záhady zamčeného pokoje" na palubu letadla a slavný Hercule je v době vraždy přítomen jako cestující a stejně jako jiní nic neví. Cestující se rozejdou a Agatha nás vláčí falešnými stopami - a až úplný závěr vše ozřejmí. Pěkně napsáno a předtím ještě lépe vymyšleno.

MartinPetlach
15.03.2021 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky, první v sérii Hercule Poirot. Tentokrát k vraždě dochází v letadle, ve kterém Poirot cestuje z Francie do Anglie, dokonce sedí zavražděná jen kousek od něho, ale on si nic nepamatuje, protože se mu v letadle dělá špatně. Dokonce ho ze začátku místní policie podezřívá. Na začátku vyšetřování se setkává se svým přítelem Jappem, kterému pomůže případ vyřešit a postoupně odkryje všechna tajemství, které podezřelí skrývají. Většinou když čtu detektivky, nebo se na ně dívám v televizi se nesnažím zjistit kdo je vrah a prostě se ponořím do příběhu a počkám až to někdo udělá za mě, ale i kdyby jsem se to snažil zjistit, tak na to nejspíš nepřijdu, vraha jsem vůbec nepodezříval.

8/10

RonnieSmithx
19.02.2021 5 z 5

Musím přiznat, že tohle byla první knížka, co jsem od Agathy Christie četla a rozhodně mě nezklamala. Detektivka byla velmi čtivá a rozluštění zápletky mě také příjemně překvapilo. Rozhodně se těším na další případy detektiva Hercule Poirota.

Kontryhelka
30.12.2020 5 z 5

Hodně zajímavý detektivní příběh. Co lidé všechno nevymyslí, hlavně jak se zbavit svého bližního. Ale šedé buňky mozkové opět si přišly na své.

Pejuška
30.10.2020 5 z 5

Můžu číst detektivku či vidět několikrát film, a stejně jsem vždy překvapená, jak to dopadne. Mám moc ráda filmy s Poirotem či madam Marplovou. Ke knížce mě dovedla čtenářská výzva a bylo zajímavé sledovat jak smýšlí Hercule a jak ostatní vyšetřovatelé. Jak z náhodné smrti mohli někteří těžit a někteří naopak ztratit. Doporučuji :)

Blondebookdevil
26.10.2020 5 z 5

Eh bien, jak by řekl Poirot, asi je zbytečné rozebírat Agathiny metody, jimiž mě namotá a pak přesvědčí o opaku. Na palubě letadla se stane vražda, může za ni vosa nebo snad jedový šíp? A kdo by byl schopen jej bez všimnutí vystřelit? Nemohu vám říct víc, snad jen to, abyste dali této detektivce šanci!

Kuža007
16.07.2020 5 z 5

Velice zajímavá poirotovka. Hercule Poirot zde opět cestuje mezi Anglií a Francií. Krásné Poirotovo vyřešení případu. Tentokrát s nečekaným pachatelem. V tomto případě jsem správného pachatele odhadl pouze zčásti. A pátá hvězda za pochvalné věty o Československu.

MilanCFC
15.06.2020 5 z 5

Po nějaké době mohu opět dát paní autorce plné hodnocení, a to tuze rád, protože tímto příběhem a postavami jsem se upřímně bavil. Zase si s námi šibalka Agatha dokonale pohrála - když už se vydáte jedním směrem, kterému docela i věříte, autorka vás poměrně nekompromisně vrátí zpátky na zem a na startovací čáru :-) A to mě baví. Frustruje, ale baví :-) Během četby jsem si opravdu jen matně vybavoval, že jsem dost možná tento film viděl, ale vyšetřování jsem si nepamatoval vůbec a tím jedině lépe pro čtenářský zážitek s jedinečným HP.

m_martina
11.06.2020 5 z 5

Mám ráda nejen slečnu Marplovou, ale i Hercula Poirota. A i tento jeho případ je výborný, navíc uzavřený prostor letadla je originální kulisa. Kniha je čtivá a ráda jsem si ji přečetla.

Kerberos
23.04.2020 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a dávala si pozor ať se nezapletu ve všech těch důkazech.Přiznám se,že jsem podezřívala někoho jiného,takže mě Agáta zase dostala.

Margherita_N
21.04.2020 5 z 5

Tentokrát bez Hastingse, zato ale Poirot exceluje od začátku do konce. Má ty svoje poťouchlý nápady, který se u něj občas projeví, když má dobrou náladu. U vraždy v letadle jsem očekávala vyšetřování ve stylu Orient-expresu, Agatha se ale neopakuje a tentokrát se všichni zúčastnění rozprchnou a vyšetřování trvá další měsíc. Co má ale tahle detektivka s druhou zmíněnou společného, je nutnost odhalovat minulost oběti a v ní hledat správný směr pátrání po vrahovi.

nikikostadinova
19.03.2020 3 z 5

Myslím, že budou i lepší díla z jejího repertoáru.

Jessica007
14.02.2020 5 z 5

Pěkná klasická detektivka s H. Poirotem. Bavila mě a byla napínavá.

Ava365
11.12.2019 5 z 5

Další mistrovský kousek z pera nejlepší autorky klasických detektivek.

Devorah
02.09.2019 5 z 5

Báječný Hercule Poirot v plné síle, i tak by se dala shrnout tato kniha. Vtáhne do děje, předkládá před nás indicie, aby se nakonec vše ukázalo v jiném světle.
Vražda se odehrává již v první kapitole přímo před zraky známého Hercula Poirota na palubě letadla a my společně s ním nahlížíme do myslí všech možných podezřelých, rozplétáme klubka lží a intrik, abychom vraha odhalili v samotném strhujícím závěru knihy.

spicule
20.08.2019 4 z 5

Agatha nikdy nezklame. Akorát teď mi přišlo, že to nebylo úplně to top, co dokáže.

Každopádně ale velmi čtivá knížka, nenudila, určitě stojí za přečtení.