Smrt na Nilu

Mladou krásnou milionářku Linnet Doylovou čekala růžová budoucnost. Ale na svatební cestě lodí za exotikou Horního Egypta došlo k pokusu o vraždu. Ještě že je náhodou mezi cestujícími i Hercule Poirot... V jedné z nejznámějších detektivek A. Christie, která se dočkala neméně slavné filmové adaptace s Peterem Ustinovem v hlavní roli, mají Poirot a jeho přítel plukovník Race plné ruce práce, aby přišli věci na kloub. Cestujících s možným motivem je na palubě lodi více než dost!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/9745/smrt-na-nilu-AWk-9745.jpg 4.7784

Hercule Poirot (15.)

Death on The Nile (1937)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

agatha2
10. listopadu

Opět skvěle propracovaná Agathina záležitost. Shodou okolností je to jedna z prvních knih, kterou jsem od Agathy v dětství četla a od té doby ji miluji a nikdy mě nezklamala. Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

Alinka2
09. listopadu

Celá Agatha Christie, znovu nezklamala.
Výborný detektivní příběh, který není zcela zaměřen na ten zločin, jako v každé detektivce od ní, což se mi strašně líbí. Egypt, exotické prostředí, rozmanitost postav s vlastními příběhy i napínavá detektivní dějová linie s neuvěřitelným odhalením na konci. Všechno, co by měla klasika obsahovat.

Jakira
07. listopadu

Klasická Agatha, první stránky knihy nám představí skupinu lidí, kteří v příběhu sehrají roli a důvody, proč se ocitli tam, kde jsou. Pro někoho možná nudný úvod, ale mě tentokrát bavila knížka od první stránky a i úvod mi přišel zajímavý. Samozřejmě mi opět chvíli trvalo, než jsem se v množství postav zorientovala, ale pak už to byla jízda. Přestože jsem překvapivě vraha uhádla dost brzo, vůbec mi to nezkazilo požitek z knihy a sledovat Hercula při práci bylo opět velmi zajímavé. Za mě plný počet. Agathiny knihy mám ráda, jsou neskutečně čtivé a zábavné.

DavidN.

První polovina mě vůbec nebavila - už jsem myslel, že knihu odložím. Naštěstí se pak děj rozjel a samotné rozřešení jsem vůbec nečekal. Hodně dobré a výborně propracované.

Torgal

Ďalší masterpiece od kráľovej detektívok. Tentokrát môžem vytknúť jedine trochu rozvláčnejší úvod, kde je pred prvým ťahom potrebné predstaviť všetky figúrky na šachovnici. Od prvej vraždy sa už ale šliape do plných a príbeh graduje až k veľmi uspokojivému rozuzleniu. Niektoré dejové línie pôsobia trochu nadbytočným dojmom (napr. prítomnosť teroristu na palube), ale v konečnom dôsledku len prispievajú k zamotanosti a komplikovanosti celého prípadu, ktorý geniálny Poirot opäť s gráciou sebe vlastnou rozlúskne. 9+/10

Jessica007

Tato detektivka od Agathy Christie se mi moc líbila. Samozřejmě skvělý Hercule Poirot, zajímavé prostředí, doba. Prostě skvělé.

Sabinaski

Koupila jsem si tohle bilingvální česko-anglické vydání a myslela, že si kupuji klasický Agátin román Smrt na Nilu. Ale není tomu tak, je to kniha čtyř povídek a jedna z nich se jmenuje Smrt na Nilu, avšak děj je přesto jiný. Byla jsem zprvu zklamaná, že se nejedná o vraždy, ale i tak se povídky četly jedním dechem. Agáta je prostě mistryně a byť i z krádeže umí udělat velké dílo.

SilvaK

Paráda, Poirot je jednoducho skvelý. Agatha bola úžasná pani spisovateľka.

roman5388

Jako všechny detektivky od A. Christie napínavé až do samotného konce...

Zlá-Ňufie

Opravdu skvělá kniha. Agatha je prostě nepřekonatelná, nestačila jsem se divit

Aki12

Zápletka a rozuzlení je výborná a o příběhu se to říci dá také. Přesto se zde objeví i pár chvil, kdy se začnete nudit a spíše se těšíte na objevení vraha, kterého jsem překvapivěl uhádl :).

Aymira
16.12.2017

Láska, přátelství, zrada, chamtivost... To vše jsou hlavní atributy strhujícího příběhu, na němž nám Agatha Christie opět ukázala svoje mistrovství. Za zmínku stojí i prostředí Egypta a jeho starověkých památek, které máme spolu s hrdiny možnost poznat. Ovšem druhá polovina kniha už je zcela ve znamení vyšetřování a odehrává se na výletní lodi plující po Nilu, takže čtenářovi ani nepřijde, že se stále nachází na severu Afriky. Jak už jsme si u Agathy zvykli, věci nakonec dopadají malinko jinak, než je nám po celou dobu čtení předkládáno. Postupně poznáváme charaktery jednotlivých postav a lámeme si mozkové závity nad tím, kdo že je skutečným pachatelem šíleného běsnění, které se na Nilu rozpoutá. Tato kniha je prostě lahůdka!

Standa24
02.12.2017

Kniha dvou rozdílných polovin - první je velmi zdlouhavá a pozvolná, ve druhé polovině příběh nabere spád a graduje vyřešením zločinu a překvapivým závěrem.

Shui-Xian
28.11.2017

Dojem ze Smrti na Nilu mi poněkud zkazil sám začátek. Než se příběh rozběhne (a že to docela trvá), musí se čtenář vyrovnat s afektovaným štěbetáním ženských postav a tápat v seznámení s neurčitými gentlemany, které svorně zaskočí oznámení sňatku. Později už jsou naštěstí postavy přehlednější, dialogy podnětnější a příběh nabírá na dramatičnosti. Poirot má tentokráte štěstí na společnici (lady Allertonová je milý charakter!). Vyústění té dusivé atmosféry intrik, žárlivosti a moci je kruté, ale na nedostatek indicií si čtenář v odhalování zločinu nemůže stěžovat: dřív nebo později se dovtípí ještě před Poirotovým tradičním shrnutím. Pak už lze jen sledovat příběh sám, jak se doklopýtá ke svému rozháranému konci...

Grety
08.11.2017

Propracovaná klasika, přečtěte si :).

Devorah
23.10.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Christie. Je v ní skvěle vykreslená atmosféra, která dává tušit, že přichází smrt. Bravurně popsané charaktery hlavních postav, sympatizujete vlastně i s vrahem/vrahy, aniž byste tušili. Skvělé, skvělé, skvělé. A k tomu kulisy, ach!

Rade
15.10.2017

Třicátá léta, britská smetánka na výletní lodi brázdící Nil, obvyklá důmyslná zápletka, kde se vedle vraždy najde v závěru i nějaký ten malý happy end, Poirotovy hlášky a jeho skvěle fungující šedé buňky mozkové k tomu… Kdo by odolal takové fajn oddechovce?
Čtyři plus.

Welinie
03.09.2017

Příjemný detektivní příběh.

Mr.Nakata
24.08.2017

O legendárnosti a kvalitách "Agátinek" bylo napsáno už mnoho. Tak už snad jen dodám, že mě uchvacuje kombinace oddechové četby, kde zároveň člověku nezakrní mozek. Takový hlavolam na papíře. Krásné, jednoduše krásné.

markettH
02.08.2017

Pokud jsem byla unešená z Vraždy v Orient expresu, tak nelze slovy popsat zážitek z této knihy. Rozuzlení výborné a Agatha Christie je zaslouženě královnou detektivek :-).

MirijamFrankl
18.06.2017

Zatím nejlepší kniha od Agathy,co jsem četla,předčila dokonce i Orient-Expres!
Zaprvé je psaná moc příjemným stylem,fascinuje mne zdvořilost minulých dob.
Pak je tu nanejvýš napínavá a zajímavá zápletka plná zvrat.Zápletka,která se sice zašmodrchává,vražd přibývá,nikdo neví,komu může věřit a každá drobnost může být falešná či nefalšovaná stopa,ale pořád na konci dává dokonalý smysl.
Oceňuji rovněž hlubokou,šílenou psychologií postav.I díky nim bylo v knize tolik zvratů.
A i v téhle seriózní detektivce se našlo místo pro trochu happy endů,shipování a správně klišoidních konců!

11.06.2017

Výborná detektivka a ta exotická kulisa... Prostě nádhera! :-)

Alíša236
05.06.2017

Moje nejoblíbenější z díla Agathy Christie.

PetullaN
17.02.2017

Brilantní detektivka s Herculem Poirotem.

Lanisa1966
04.02.2017

Nestárnoucí detektivka nezklame.

Alizon
17.01.2017

Jedna z nejlepsich knih s Poirotem. Vyborna zapletka, exoticke prostredi, skvele postavy a jako vzdy genialni detektiv. Cetla jsem ji vicekrat, k tomu videla film, ale I kdyz vite jak to cele dopadne, celkova atmosfera je neprekonatelna.

Briv
09.12.2016

Moje druhá knížka od Agathy Christie, rovněž výborná. Gradující napětí, omezený počet lidí na samotné lodi slibuje, že to bude zajímavé čtení. Kdo je vrah, mě v průběhu knihy napadlo, pak jsem se několikrát nechala zviklat a nakonec na to přišel Hercule Poirot. Akorát mi ho bylo trochu líto, že ani na své dovolené nemá klid.

Agátěoddaný
28.11.2016

Skvělá kniha, ale trochu ji zkazili tím, že asi sedmdesát stran zabrali vyslícháním.

Bumeso
25.11.2016

Vynikající

RudýOnkel
19.11.2016

Pomalejší rozjezd a mnoho společenských vztahů. Děj je místy trochu pro mě komplikovaný, v postavách se těžko orientuju, ale opět mě p. Mistryně překvapila :)

Příběh 7/10

Romance 4/10