Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota

Dvanáct kratších detektivních příběhů Hercula Poirota na motivy úkolů bájného antického Herkula. Hercula Poirota navštěvuje v jeho bytě oxfordský profesor Burton. Baví se spolu o Poirotově křestním jménu a dostanou se rovněž k antice – herkulovským úkolům. Belgický detektiv se druhý den pustí do studia materiálů na téma Herkules a rozhodne se, že už vyřeší jen dvanáct případů (jak se plete…); takové, které se nějakým způsobem budou podobat herkulovským úkolům. Zdroj: http://www.pitaval.cz/kniha/494-herkulovske-ukoly-pro-hercula-poirota/zakladni-info#zalozky#ixzz3E5Dk3XkI...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222176/herkulovske-ukoly-pro-hercula-poiro-222176.jpg 4.3380

Hercule Poirot (27.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Labors of Hercules (1947)

Kniha Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota

LadyD

Jak jinak než skvěle strávený čas s panem Poirotem :) ...miluju Agathinu tvorbu...skvěle se čte a je zajímavá .... Tato je jedna z mých něj

happy-smile

I když je to všechno pospojované Herculovou snahou splnit herculovské úkoly, tak se v podstatě ale jedná o sbírku povídek. Osobně preferuju romány, protože tam je větší potenciál rozvinou příběh a ukázat co v autorovi je. I tak ale milé setkání s Herculem. Tentorkát bez Hastingse.

Gi-Gi

Agathu mam rada, ale tady mi chybela rafinovanost nebo proste neco, co ma stavu, smak nebo smrnc, abych tak rekla... takze ty tri jenom kvuli agathe....

Peleus

U autorky mi obecně vadí naprosto nevyvážená překombinovanost zápletky s až primitivním rozuzlením, kde hlavní úlohu hraje skutečnost, že věci se odehrávají přesně v té časové posloupnosti, jak si A. Christie přeje. V nemalé míře se na všem podílí obyčejná náhoda.

Pakliže ale tyto, v jádru stěží uvěřitelné, myšlenkové kombinace zpracujete jako relativně krátké povídky, vznikne vcelku absorbovatelné čtení, které neuráží, ba dokonce umí zabavit. To se stalo i v mém případě. Ač z výše uvedených důvodů nepatřím k autorčiným věrným obdivovatelům, Herkulovské úkoly řadím mezi její lepší díla, a tudíž je i vám rád doporučím.

petgona

Milujem knihy od A. Christie, a preto som sa citila ochudobnena, ked kazdy pribeh bol len kratka poviedka.

Allena24

Tuto sbírku jsem si připomněla audioknihou. (Při nemoci je to úžasná terapie). Autorku velmi obdivuji.

agatha2
04.12.2018

Tato sbírka povídek je jednou z mých nejoblíbenějších knih z pera královny detektivního žánru. Četla jsem ji již x-krát.
Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

dagmar5477
20.09.2018