Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222176/bmid_herkulovske-ukoly-pro-hercula-poiro-l4A-222176.jpeg 4 583 76

Hercule Poirot série

Dvanáct kratších detektivních příběhů Hercula Poirota na motivy úkolů bájného antického Herkula. Hercula Poirota navštíví v jeho bytě oxfordský profesor Burton. Baví se spolu o Poirotově křestním jménu a dostanou se rovněž k antice – herkulovským úkolům. Belgický detektiv se druhý den pustí do studia materiálů na téma Herkules a rozhodne se, že už vyřeší jen dvanáct případů; takové, které se nějakým způsobem budou podobat herkulovským úkolům.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Knižní klub

Labours of Hercules , 1947

Netae
05.04.2024 4 z 5

Měla jsem audioknihu, čte ji pan Frej a úžasně si s textem vyhrál. Povídky jsou dobré, je v nich spousta jemného humoru, prostě příjemné čtení / poslech.

klaraj093
20.02.2024 4 z 5

Za mě byly tyhle povídky příjemné zpestření tvorby Agathy. Všechny se mi líbily. Měli skvělou zápletku. Četlo se to se to hezky a rychle.

Emik87
17.02.2024 4 z 5

Tato "Poirotovka" mě popravdě moc nekouzlila. Příběhy jsou takové zvláštní.

Avila
11.02.2024 5 z 5

Jako vždy skvělé čtení s geniálním Herculem Poirotem.... který dostál svému jménu....

Iamblichos
12.01.2024 3 z 5

Poirotovske jednohubky, niektore mierne infantilne, povacsine najvacsi detektiv vsetkych cias nemusi velmi namahat svoje male sive mozgove bunky....nedoporucujem pre tych, ktori s Herculom zacinaju

Margherita_N
17.09.2023 5 z 5

Z příběhů Hercula Poirota, které mám ráda všechny, je tenhle formát kratších povídek v jednom svazku můj nejmíň oblíbenej. Myslím, že genialitou by se mělo šetřit, aby nezevšedněla. A když nám ji Hercule předvede hned dvanáctkrát rychle za sebou, maličko všední. Oceňuju ale herkulovskou tematiku, která mi připomněla, že jsem od školy zapomněla snad celou antickou mytologii, a vyvolala ve mně chuť si tuhle mezeru doplnit, ať už knížkama, nebo cestováním, nejlépe obojím. Dozvídáme se tu taky poprvé, že Poirot měl bratra Achillea, ale že už je to dávno. Škoda že je ohledně své rodiny tak skoupej na slovo, ale třeba ještě v dalších knihách padne nějaká zmínka. Jo a taky se tu slavnému detektivovi zapalujou lýtka, když se znovu setká s hraběnkou Rosakoffovou, která je elegantní i při zločinné činnosti. A když je někdo elegantní, to Poirot umí ocenit. Jednotlivé případy byly na Herkulovy úkoly někdy docela našroubované, ale co, já jsem si čtení opět užila.

nikikostadinova
08.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Tohle bylo moc fajn, hezké oživení od knih, která obsahuje jen jeden příběh :-) Bylo super, že se objevila hraběnka Rossakoffová

TaNya_
06.08.2023

Kratší příběhy, které potěší jenže na samotné delší novely nedosáhnou. I tak jsem je ale přelouskala s chutí.

marekB78
30.06.2023 5 z 5

Krátké příběhy, ve kterých Hercule opět předvádí svou extratřídu.

janina66
06.12.2022 4 z 5

Jak už tou povídek bývá. Většina výborná a zbytek méně zajímavých. Vyslechla jsem audio, takže kniha pěkně odsýpala.

Česneksmedem
27.10.2022 5 z 5

Z pohledu detektivek Chrise Cartera nebo Angely Marsons působí tato kniha mile naivně, což je ale zároveň i osvěžující. Obávám se, že v dnešní době by Hercule Poirot nemusel přežít ani svůj první případ.
Plusem této knihy je také číslovka 12. My, co si po obědě nedáváme čaj s mlékem, máme tuto číslovku v oblibě.
Fakt dost dobrý! I ta kniha.

Čmeláček
20.10.2022 5 z 5

Líbily se mi všechny povídky, Hercula Poirota mám rád, je to fakt skvělý detektiv! :) Kniha je vynikající, jako všechny od paní Agathy :))).

zdenaR
26.08.2022 4 z 5

Krátké detektivní příběhy jsem poslouchala jako audioknihu - klasický Hercul Poirot.

Sandik
17.07.2022 4 z 5

Vcelku nenáročné "letní čtení". Povídkový formát činí z příběhů u Agathy Christie jindy neuvěřitelně složitých a nepřehledných příběhy poměrně prosté a založené zpravidla na jednom jediném nápadu. Celek díky tomu začíná v mnohém silně připomínat například detektivní povídky G. K. Chestertona... Celkový dojem 70%

brunettlibrary
13.07.2022 3 z 5

Kniha obsahující kriminální povídky zabalené v jedné velké pointě. Příběhy byly zajímavé, celé se to četlo moc hezky. Líbilo se mi, že se do knihy promítaly tehdejší společenské problémy. Hlavní postava Poirota opět nezklamala. Knihu doporučuji těm, kteří maji rádi starší detektivky a Christie.

VeruMalfoy
25.06.2022 4 z 5

Další úžasná kniha, která se skládá z několika malých krátkých příběhů, o to mě bavila víc. Každý příběh je něčím jedinečný a zajímavý. Pokud vás baví krátké příběhy, tak vám tuto knihu doporučuji. :)

drakamena
24.05.2022 2 z 5

Tak tahle povídková sbírka mi moc nesedla. Některé příběhy byly zajímavé, ale většina mě dost nudila. A někdy bylo zapotřebí skutečně hodně fantazie a mhouření očí, abych si v daném případu představila jeden z Herkulových úkolů.

Devorah
06.02.2022 4 z 5

Tato kniha rozhodně nepatří mezi to nejlepší, co kdy  světoznámá Christie napsala. Některé povídky jsou vyloženě slabší, obzvláště ty se špionážní tématikou, které Christie opravdu nesvědčí, jiné naopak vyčnívají nad ostatními jak námětem, tak i dávkou humoru v podání excelentního Hercula Poirota, který je zde opět ve své vrcholné kondici - pokud jde o jeho malé šedé buňky, na které se tak rád odvolává.
Celkově ovšem kniha splní účel, čtenáře pobaví humornými vsuvkami, překvapí zdařilými pointami a v neposlední řadě nabídne prostor k detektivnímu pátrání.

radimch
04.12.2021 3 z 5

dvanáct krátkých odpočinkových příběhů

Usire
24.11.2021 4 z 5

Recyklace na několik způsobů. Bohužel jedná se o 12 příběhů, které jen zdánlivě tvoří kompaktní celek. Chybí mi větší propojenost, tímto to na mne působí jako nápady na knihy, které nebyly jen plnohodnotně zpracovány.