Herbář nejlepších léčivých bylinek

Herbář nejlepších léčivých bylinek https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524681/bmid_herbar-nejlepsich-lecivych-bylinek-65319218bf5e2.jpg 5 1 1

Ať už jste zapálenými vyznavači přírodní medicíny, nebo se jen chcete něco dozvědět o léčivých rostlinách, jistě oceníte náš Herbář nejlepších léčivých bylinek. Najdete v něm informace, kdy se které bylinky sbírají a praktické rady, jak nejlépe uchovat jejich léčivé účinky pro zimní měsíce. Také se dozvíte, jaký je jejich vliv na lidské zdraví a kdy vám mohou pomoci. V herbáři najdete navíc spoustu praktických rad, podle nichž si pak můžete vlastnoručně namíchat čajovou směs na kašel nebo pro dobré trávení.... celý text

Snoopi
19.10.2023 5 z 5

Pro všechny zapálené vyznavače přírodní medicíny, ale i pro ty, kteří kolem tématu jen krouží a chtějí se o léčivých rostlinách dozvědět trochu víc. Najdeme zde shrnuty ty nejdůležitější informace, který by měl každý "bylinkář" či milovník bylinek znát: kdy léčivky sbírat, jak je nejlépe uchovávat, jaké terapeutické účinky a vliv na lidské zdraví mohou mít, v čem nám mohou pomoci či naopak uškodit. Příručka samozřejmě obsahuje i spoustu praktických rad a návodů, jak si připravit účinné čajové směsi, bylinkové masti, vína, likéry, masážní oleje a různé léčivé tinktury.
Jednotlivá hesla nejsou uspořádána abecedně, ale chronologicky podle měsíců v roce.