Jeden musí z kola von

Jeden musí z kola von https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253865/mid_jeden-musi-z-kola-von-253865.jpg 4 193 54

Helen Grace série

Keď sa z lesa vynorí napoly mŕtve dievča, jeho príbehu nikto neverí. Lenže každučké slovo, čo povie, je čistá pravda. O niekoľko dní sa objaví ďalšia obeť. Vzorec je na svete. Niekto unáša dvojice, uväzní ich v neľudských podmienkach a postaví pred strašnú voľbu: zabi, alebo sa nechaj zabiť. Únosca sa len prizerá a čaká, kým to jeden z dvojice nevydrží. Hlad, smäd, strach a zúfalstvo sa dajú ukončiť jediným spôsobom. Vyšetrovateľka Helen Graceová sa vrhne do vyšetrovania prípadu sériového vraha, ktorý im zanecháva bizarné navštívenky: obete, ktoré zmenil na vrahov. Kolegovia z práce, matka s dcérou, tanečníčky – nesúrodú vzorku predsa musí čosi spájať. Kým Helen neodhalí vzťah medzi obeťami, vraha nedostane. Každý krok vedľa však prináša ďalšie obete.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Eeny Meeny , 2014

hellena1523
29.01.2017 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Není špatná, ale má své mouchy...čekala jsem asi víc...

JankoSvec
15.01.2017 2 z 5

Najskôr dvaja nezvestní, neskôr jeden mŕtvy, žiadny motív ani podozrenie. Neznáma žena sa zahráva s ľudskými životmi a dáva im na výber ... Chceš prežiť? Musíš zabiť. Kniha vás prinúti zamyslieť sa, ako by ste sa zachovali vy pri takej voľbe. Pútavý príbeh aj keď v niektorých momentoch troška predvídateľný. Chýbal mi tu aspoň kúsok napätia, alebo čokoľvek čo by knihu povýšilo nad pomerne obyčajnú detektívku.

dencuska
19.11.2016 4 z 5

Knihu som si chcela prečítať od prvého momentu, ako som ju uvidela - zaujala ma obálka, ako aj anotácia, námet. Neľutujem, že som sa do čítania pustila, nie som sklamaná. V druhej polke knihy sa začal dej viac zamotávať, napätie stúpalo a keď som si už myslela, že s určitosťou viem kto je vrah, opäť nastal nejaký zvrat a všetko bolo inak. Takže z môjho pohľadu vcelku vydarený psychotriller, ktorý kladie dôraz predovšetkým na prejav ľudskej psychiky vo vypätých a zúfalých situáciách. Dávam 4 hviezdičky za to, že koniec mi prišiel trošku narýchlo zbúchaný.

mapet85
04.02.2016 3 z 5

Autor vo svojej prvotine zvolil pútavý námet (dvojice uväznené v tmavej kobke bez jedla a vody bojujú o život, pričom dostať sa z nej živý môže len jeden z nich). Dej sa postupne rozbieha na 343 stranách a keďže je kniha členená na 117 kapitol, číta sa pomerne rýchlo. Napriek tomu, že pasáže s uväznenými ľuďmi, ich správanie a psychika, boli pomerne dobre vykreslené, kniha miestami pôsobila povrchne a málo prepracovane. Postava hlavnej vyšetrovateľky Helen je ale sympatická, s vervou sa púšťa do vyšetrovania a postupne s kolegami odhaľuje všetky nitky vedúce k rozuzleniu zločinov. Záver ma celkom prekvapil. Kniha je príjemnou a nenáročnou oddychovkou, ktorú aj vďaka vyvrcholeniu hodnotím tromi silnými hviezdičkami, pričom si počkám aj na ďalšie autorove knihy. :-)

Knihoslapek
14.12.2015 4 z 5

Ententýky je čtivá kniha, a pokud máte rádi nové a neotřelé náměty v kriminálních dramatech (a ve s tím související lidské psychice), knihu doporučuji ke čtení.

Klady
+ Neotřelý námět
+ Děj „odsýpá“
+ Zajímavé postavy
+ Nečekaný konec

Zápory
– Slabý osobní příběh
– Zašmodrchání postav těsně před koncem
– Nepatřičná volba slovní zásoby v překladu

Marry123
09.11.2015 5 z 5

Koupila jsem si Ententýky čistě ze zvědavosti. Nikdy jsem tyhle žánry moc nemusela, ale hodně mě to překvapilo. Koupila Jsem si ji k Vánocům a ještě předtím než jsem si ji zabalila jsem měla prvních pár stran přečtené a měla jsem co dělat abych ji nerozbalila předčasně. Přelouskáno jedním dechem a absolutní spokojenost.

Azizi
24.10.2015 3 z 5

Knihu som si prečítala len pre ten námet, ktorý mám inak rada (ľudia v uzavretom priestore). Potešilo ma, že taký román vznikol. Ale bolo to veľmi slabé - nudné, jednoduché, bez emócií. Takto nejako si asi predstavujem typický knižný brak.

Salchicha
12.09.2015 3 z 5

Lahko a rychlo citatelna kniha, kratke kapitoly, dej priamo k veci, ziadne zbytocne opisy..napriek tomu mi tam nieco chybalo, asi viac pohltenia do deja..ale inak celkom v pohode :)

Izu
19.08.2015 4 z 5

"Ale lidi dobri proste nejsou.Jsou zli, sobecti a kruti." Za me velmi povedena detektivka. Jsem zvedava na dalsi pokracovani s netypickou komisarkou.

hanča34
31.07.2015 3 z 5

Nečtu thrillery, ale tentokrát jsem si to nevědomky půjčila z knihovny. Přečetla jsem, ale nijak zvlášť mě to neobohatilo. Není to prostě můj šálek čaje, zůstanu věrná svým oblíbeným žánrům.

Maragad
17.07.2015 4 z 5

Detektivní román Ententýky je opravdu povedený a já ho velmi ráda doporučím dál, protože za přečtení rozhodně stojí. Nejde jen o skvěle promyšlenou zápletku, jež sahá daleko do minulosti, díky čemuž má čtenář možnost poznat hlavní postavy ještě blíže, ale jde i o strhující a akcí nabitý děj, při němž se rozhodně nudit nebudete. Já osobně jsem velmi zvědavá, kam se kroky Helen Graceové budou dále ubírat.

Hella
08.07.2015 3 z 5

Solidní, dobře se čtoucí detektivka. Žádná velká očekávání a přesto poměrně slušný zážitek. Jen ten konec mohl být trochu propracovanější, rozuměj jiný :-) .

Gina11
13.04.2015 3 z 5

Do thrilleru má tato kniha daleko, ale celkem dobrá detektivka na víkend, uvidíme, jak se autor vyvine dál.

JudgeURBAN
13.01.2015 3 z 5

Tato kniha mě zaujala svým námětem, ale zpracování této knihy není zrovna takové jaké jsem očekával. Na přebalu knihy je velkými písmeny napsáno THRILLER, ale je to spíše detektivka, která v určitých chvílích přechází v žánr thrilleru. Ano dočetl jsem se tu pár " hnusných " věcí a dost věci bylo řečeno na plnou hubu a líbilo se mi to, jenomže bylo toho žalostně málo a to nejlepší si autor schovával na poslední strany knížky. Navíc kniha je psána stylem na který jsem si těžko zvykal. Nejspíš to autor pochytil ze svého povolání. Sice jsem si na to během knihy zvyknul, ale nebylo to ono. Myslel jsem že mě tako kniha pohltí, jenže to se nestalo. ( 5.1.15 až 13.1.15 )