Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede - kam jinam, než do školy v Bradavicích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29806/harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-29806.jpg 4.88275

Harry Potter (3.)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

lena0559
15. listopadu

Po dlouhé době jsem si zase ověřila, že knihy jsou přece jen lepší než filmy.

gretl74
13. listopadu

Harry Potter byl jako zjevení - něco nového, snového, pro děti i dospělé s fantazií a duší dítěte. První až třetí díl byly prostě dokonalé, ty další už začaly být temnější, dospělejší a /pro mne/ o hvězdičku slabší. Přesto skvělé!

sd1992
12. listopadu

Co dodat?! Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, jak v podobě knižní tak i filmové. Jestliže ho nějaký díl překoná, pak sázím na to, že to bude právě Ohnivý pohár.. :)

Lubisek
10. listopadu

Pro mě jedna z nejlepších knih z této série. (Možná, že i nejlepší) Skvělá zápletka, nečekané rozuzlení. Když jsem jako malý sledoval film, moc jsem ho nechápal, a proto jsem rád, že jsem se konečně dostal k tomu, abych si díl přečetl. :) Jen nejsem zrovna velký fanda obraceče času, ale jinak naprostá bomba.

Hania932
10. listopadu

Třetí rok v Bradavíc nakonec dopadl úspěšně. Tohle bylo opravdu něco. Bylo to zase napínavá, plné tajemství. Už v tomhle dílu se tam objevuje plno nových postav, které si prostě hned zamilujete. Líbí se mi že tento díl se netočí jen okolo lorda Voldemorta. Celou knihu jsem uplně hltala a konec mě dostal uplně nejvíc. Tolik zvratů, tolik akce.I když znám film nazpamět a vím jak to nakonec skončí, tak jsem při čtení měla vždycky nervy jak to nakonec zkončí. :D A když jsem bojovali o famfrpálový pohár tak jsem snad myslela že nervozitou umřu.
Tohle je prostě ještě lepší než jsem čekala. ♥ Harry je a bude moje největší láska♥

sarka9190
08. listopadu

Prvním pěti dílům prostě dávám za 5.:-)pak už to začíná být krapet vycpele.

Audrina

Ke třetímu dílu Harry Pottera mám celkem zvláštní vztah. V dobách svého dětsví jsem ho úplně nemusela, preferovala jsem jiné části série a k tomuto jsem zřejmě musela "dozrát". Dnesk si totiž jeho čtení opravdu užívám a patří k mým nejoblíbenějším.
Postavy už dospívají, takže se začínají vybarvovat. Do toho přicházejí na scénu nové postavy, které se postupně stávají mými oblíbenými.

PWM

Před hodnocením jednotlivých dílů této série každý raději přečtu dvakrát. Samozřejmě s ohledem na „mánii“ okolo knihy mám vždy vysoká očekávání, která jsou kvůli spisovatelské úrovni Rowlingové obvykle zklamávána. Nechci knihám proto křivdit a hodnotit zbytečně nízko a raději čtu dvakrát, abych se zbavil prvotního zklamání.

Nevím, zda si na Rowlingovou zvykám, nebo se opravdu postupně zlepšuje, nicméně tento díl je opravdu velmi podstatně lepší, než předcházející knihy. Přestože jsou postavy stále poněkud „nijaké“ a ploché a svět naprosto neuvěřitelnou slupkou na povrchu postrádající jakékoli „vnitřnosti“, je děj podstatě zajímavější a propracovanější. Opět jej sice trápí překotné vyprávění klíčových událostí, nekonzistence a nevěrohodnost některých událostí, rozhodnutí a jednání, přesto je vyprávěn podstatně lépe, čtivěji a zábavněji a již by jej nebylo možné zredukovat na několik málo stránek, jak tomu bylo u předchozích dílů.

Dost k tomu zřejmě přispívá téměř absolutní absence nejmocnějšího nejneschopnějšího kouzelníka všech dob, jehož obvyklý prostor je zde vyplněn jinými postavami a je dána šance i jiným událostem, které pomáhají rozvíjet děj celé série.

Celkově vzato: hezká kniha, která by klidně mohla úspěšně existovat i nezávisle jako samostatná pohádka.

Vercatko91

Nejoblíbenější díl z celé ságy HP. A, dělám to nerada, ale u tohoto dílu musím srovnat s filmem, který se mi prostě líbil o (Křivonožkův) chlup víc.

Hayley_Wilson

Myslím si, že po dočtení třetího dílu této ságy můžu říct, že je můj nejoblíbenější. Za mě je Vězeň z Azkabanu raritkou v tom, že se celý díl netočí jen okolo toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit a zápletka je podle mě úžasně propracovaná. Od začátku až dokonce jsem si čtení užívala a příběh mě nadchl. Zvratů je v knížce opravdu mnoho, a každý jsem procítila až do morku kostí. Hltala jsem každou maličkost, která se ve filmu neobjevila a díky nimž vše krásně dávalo smysl. Mezi hlavními zkraty se objevuje i dost každodenních (v rámci bradavických možností) rituálů postav a díky tomu jsem se dokázala do příběhu tak vžít, že jsem zapomněla vnímat realitu, protože pro mě realitou právě byla čarovná slůvka v knížce, ze kterých jsem nemohla spustit oči. Můžu jen vřele doporučit!

blankaa89

Opět skvělé! Tak nějak se mi zdálo, že první polovina knihy mi ubíhala pomalu, ale od druhé půlky už se četla jakoby sama. Dokonce jsem nemohla jít spát dokud jsem knihu nedočetla. Harry je jednoduše láska! Už se těším až se vrhnu na další díl!

meredith6677

Stejně jako film, byla i knižní podoba můj nejoblíbenější díl, plný přátelských vztahů. Samozřejmě kniha mě nadchla ještě více, než film a spoustu věcí, které mi ve filmu připadaly nedořešené, kniha více než schopně vysvětlila a dala jim smysl. A prostě Pobertové... jen si přeji, aby někdy vznikl příběh jen o jejich éře. :)

Ivka14

Zase úžasné. Zamilovala jsem si Harryho a ikdyz mě film moc nebaví knizka byla úžasná. Doporučuji

m_friedlova

Pro mě pomalejší start, ale napínavější spád na závěr. Hlavní zápletku a rozuzlení jsem hltala jednu stánku za druhou. Velmi příjemná čtivá forma. Byť jsem nejdříve viděla filmové zpracování, již jsem si podrobnosti nepamatovala, takže i tak byl pro mě příběh napínavý až do konce. Těším se na další díl.

Babsie

Zatím nejlepší díl HP. Zamilovala jsem si postavy Lupina a Siriuse a příběh vě mě zanechal spoustu emocí. Můj neoblíbenější filmový díl byl 4. ale po této knize si neumím představit, že by ji další díl překonal.

amaenium

Další ještě lepší díl Harryho Pottera. Postavu Siriuse mám hodně ráda. Příběh se mi velmi líbil a nemůžu se dočkat na další díl, musím si jej však šetřit, ať to nepřečtu zas jedním dechem!

TimeLord

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

alesmarcan

Kdybych knihu nedostal od kamaráda k vánocům tak bych se možná ani k třetímu dilu Harryho nedostal jelikož mně první dva dili moc nebavili a ted bych toho nejspíš litoval jelikož třetí dil je naprosto báječný a četl se mi moc dobře od začátku až do konce , a konec byl hodně dobře napsány a dokonce mně i překvapil a to i přesto že jsem viděl všechny HP filmy jen mně mrzí že se film nedržel konce který je pravě v knize bylo byt určitě lepši

Phyl

A chlad, jež byl náhle cítit všude kolem, jej bodal u srdce, mrazil do morku kostí a vléval do myslí všech jenom strach a beznadějné deprese. Jeho hlas studený stejně jako jeho dotek, ve kterém byl cítit jen mrtvolný chlad, vysoký a nelidský vháněl, pokud to více šlo, ještě větší strach a bezmoc a bodal přímo do srdce. A jeho dotaz? Jeho dotaz všechny kolem ohromil a zmátl takovým způsobem, že nevěděli kde vlastně jsou. Pouze dvě ledová slova, jenž mátla, při nichž zároveň tuhla krev v žilách. Pronesl je tiše, skrz černou kápi, skrz kterou nebyl vidět ani náznak jakéhosi tvaru obličeje. Při těch slovech svým železným stiskem zmáčkl třmeny jeho černého koně: "kraj. Pytlík." V tu chvíli zavětřil a černá postava zmizela stejně tak rychle jako se zjevila. Nechala však za sebou oblak zmatku a nepochopení.

lessi

Opět nádhera. První dva díly jsou úžasné, ale ten je ještě lepší. A to jsem si myslela, že to ani nejde.

Manifest blech

Nakonec se mi to hodně líbilo, víc jak první díly. Tady už bylo víc odlišností od filmů.

petule3389

Uzasne, kouzelne a bajecne :)

Ran

I tento další díl se mi četl velmi dobře a určitě si přečtu další.

Veríňák

Boží boží boží. Jsem tak ráda, že skoro ve třiceti konečně tohle čtu :) Strašně moc si každý díl užívám. Skvěle popsané prostředí, charaktery, nic není zbytečně natahované. Prostě super :)

caroline7390

HP je prostě srdcovka

BeyondHorizon

Pro mě je 3. díl jaksi přelomový. Už je více komplexnější a detailnější, objevují se nové postavy a zároveň se dozvídáme to nejdůležitější o jejich minulosti. Od tohoto dílu je série čím dál lepší.
Z filmů je Vězeň z Azkabanu asi můj nejoblíbenější. Jednak jsem ho viděla nejvíckrát a taky má tolik ikonických momentů. Nafouklá tetička, let na hipogryfovi, Hermionina facka a samozřejmě samotné cestovaní časem.. už jsem si ale všimla, že se tu víc liší film od knihy. Některé části byly vyloženě změněné. Například z filmu mi asi nejvíc utkvělo v paměti, jak se Harry a Hermiona schovávali v lese před vlkodlakem, ta scéna mě vždycky děsila. Proto mě překvapilo a trochu zklamalo, že to v knize vůbec nebylo. Naopak nejméně mi v paměti utkvěly famfrpálové zápasy (až na ten s mozkomorem), ale v knize mě velmi bavily. Není ale pochyb, že kniha je prostě vždycky lepší.
Po přečtení celé série tento díl u mě nakonec zůstává na svém zaslouženém prvním místě.

mia.com

Můj oblíbený díl. Příběh začíná být malinko propracovanější, jde víc do hloubky a je to dospělejší, než předchozí dva. Nejvíc ale miluju to cestování časem a jak pak do sebe všechno krásně přesně zapadne :)

Marekh

Kniha se mi celkem líbila. Studentům 3. ročníku přibily nové předměty. V knize se seznamujeme s Mozkomory, kterých jsem trochu bál. :) Také se mi líbil obraceč času (návrat do minulosti) a Bubák v šatní skříni aj. Bohužel nebavila mne hra Famfrpál.

Michalka98

Ilustrované vydání je naprosto nádherné!

Pauvka

Fakt me Harry NIKDY neomrzi! ❤