Harry Potter a Ohnivý pohár

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12/harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 4.79174

Harry Potter 4.

Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár

Taralcielle
předevčírem

I čtvrtý díl si zaslouží 5* :) je to srdcovka ♥
Když vypadlo Harryho jméno z Ohnivého poháru, úplně se mi zatajil dech.
Úkoly v turnaji jsou úžasně vymyšlené, objevuje se další část kouzelnického světa, zjišťujeme, že jsou i jiné školy než Bradavice. A objevují se první složitější vztahy :) Třeba Ronovo žárlení na Viktora Kruma je hrozně roztomilé.
Závěr je strhující. A bohužel i tragický, smrt Cedrica postihne celou školu. Je tu ukázán Voldemort, jak znovu nabírá sílu a shromažďuje své přívržence.

Ticiana

Dalsi dil za mnou. Tentokrat ve filmu chybi fakt nektere dulezite postavy. Autorke se musi uznat, ze to davkuje mimoradne dobre. Zacatek pomalejsi, pak mistrovstvi, a pak zacina panika a vetsi a vetsi zmatky. Turnaj tri kouzelniku se mi taky libil. A ten Snape... fakt ho nemam rada. V tomhle dilu bylo dokonce i vic kouzleni. A mne to neodradilo... Ale mam dalsi neoblibenou postavu... a to je Popletal... no uvidime, co v dalsim dile tyhle skvely serie.

annasglamour034

Nádherný díl, který jsem si užila od první stránky :) Kniha už je obsáhlejší (774 stran), ale čte se opravdu lehce :) Je to jeden z těch kouzelných dílů, který vás jen tak nepustí :) Famfrpálové mistrovství, záhadná zmizení, turnaj tří kouzelníků, okénko do minulosti a návrat toho jehož jméno nesmíte vyslovit. Ideální četba na podzimní večery :)

LucaR8

moje srdcová záležitost

Getupaa

Masterpiece vol.4

Manifest blech

Na tomhle dílu mě hodně bavilo, jak se diametrálně liší od filmu. Pravda trochu levicově směřované téma lepších podmínek pro skřítky. Obecně se tam víc pracovalo se skřítky. A příběh některých postav zabírá hlavní linii. Je to vlastně úplně jiné. Skvělé.

Pafka643

Harry, Ron a Hermiona už začínají pomalu dospívat a spolu s nimi i děj, který už jen těžko lze nazvat pohádkou pro malé děti. Naši hrdinové se krom toho, že jim jde o život se potýkají i s klasickými trablemi, které se týkají puberty. Čekají je první lásky a první zklamání. Harry má někdy pocit, že by se raději utkal s maďarským trnoocasím drakem než oslovil dívku, která se mu líbí. Ještě ke všemu ho někdo přihlásí do turnaje, který je náročný i pro plnoleté, vyučené čaroděje. K těm má Harry ještě hodně daleko. Naštěstí má i přátele. Ti ho snad ve štychu nenechají. Jenže kdo ho do turnaje přihlásil?

azazel1

Odpočinkové čtení. Pokud si chcete procvičit angličtinu doporučuji číst v originále, stojí to za to.