Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 5 16059 1510

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

carcassonna
24.03.2017 5 z 5

Prvý krát som tento diel čítala, keď som mala 20 a teraz som sa k tomu vrátila po 14-tich rokoch so synom. Stále to má rovnaké čaro, len tentokrát to bolo o to lepšie, že sme čítali ilustrovanú verziu a na tú nemôžem povedať nič iné, len že je to pridaná hodnota, ktorá zvyšuje pôžitok
z čítania a hlavne mladších čitateľov drží v strehu.

Enessis
23.03.2017 5 z 5

První díl Harryho jsem přečetla asi ve 12 letech. Pamatuji si, že jsem si moc přála, aby sova s dopisem přiletěla a já se mohla podívat do Bradavic a naučit se kouzlit. Propadla jsem tomu a postupně četla další a další díly. Filmy jsem taky viděla, ale s knižní podobou se to nedá srovnávat. Harry Potter je srdcovka ke které se i po letech ráda vracím :)

PeťkaW.
22.03.2017 4 z 5

Vzpomínám si,že jsem se ke čtení musela doslova přemlouvat a nutit. V době, kdy jsem totiž knihu dostala do ruky, byl ten největší boom HP a já nechtěla jít s davem. Teď jsem ale pochopitelně ráda, že jsem se do čtení pustila, protože těch 10 s HP bylo vážně úžasných a já si každou knihu neuvěřitelně užívala a příběhy mi daly strašně moc krásných chvil.

Na tomto prvním díle je znát, že ač JKR tvrdí, že měla celý příběh dopředu promyšlený, není to tak docela pravda. Začátky HP jsou typickou pohádkou, naivní, dětskou a neškodnou. Až v průběhu dalších dílů se ze ságy stalo to, čím je dnes.

Charming
18.03.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem četl asi už 5x a vždy se k ní rád vrátím :)

Vasilisek
13.03.2017 5 z 5

Knížka která mě přivedla ke čtení. Byla mi nespočetkrát zabavena za ponocování. A doteď doufám že mi přijde hooooodně zpožděný dopis z Bradavic. :)

Olga.S
10.03.2017 5 z 5

Netřeba dlouhého komentáře, jednoduše návrat do dětství a relax u této knihy.

dancadragneel
06.03.2017 5 z 5

Pohádková knížka která se postupně po dílech stává knihou, kterou by asi děti už přečíst nezvládly.

Beatrisie
05.03.2017 5 z 5

Co na to říct? Každý ví, že Harry Potter je Harry Potter...k tomu prostě víc není potřeba:)

Rubika
05.03.2017 5 z 5

Tak jo. Harrymu Potterovi jsem se snažila celkem dost stranit, protože jsem si byla jistá, že se do příběhu naprosto zamiluju a stane se ze mne poblázněný potterhead. (pro někoho je tento důvod nelogický, ale já čtení celkem dost prožívám). Po přečtení knihy je ale skutečnost úplně jiná.. Nejenže se ze mě stal fanatický poblázněný potterhead, ale připadá mi, že už bez toho ani neumím žít! Po první knize se začínám bát konce a přemýšlím, co budu dělat, až Harryho dočtu! Začínám litovat lidí kolem mě, budou to se mnou mít teď těžké.

firei1980
04.03.2017

Ten kdo nečte tuhle sérii přichází o jeden z nejoblíbenějších bestsellerů.

u mě 11/10 .Kouzla, draci a moderní doba je odvážná kombinace ale dost úspěšná na to aby si našla místo v několika srdcích čtenářů

Já osobně jsem přečetl celou sérii 2x a nepřestala mě bavit. Jakmile se jednou potopíš do toho světa tak se jen tak nevynoříš.

láskyplnáTerez
03.03.2017 5 z 5

Kdo mě sleduje na Youtube nebo na Instagramu tak ví, že mám strašně ráda Harryho Pottera. Pokaždé, když se začítám do příběhu, se přenesu do toho božského, tajuplného světa kouzel, horší pak je, když se vracím zpátky do reality a musím dělat běžné mudlovské práce a kouzla jsou na to příliš malá.

Teď konkrétně k prvnímu dílu. Jakožto film, jsem si ho vždycky pletla s dvojkou. Vůbec nevím proč, ale většinu scén z jedničky jsem si vsugerovávala do dvojky, například Chloupka nebo horského Trolla.

Jako díl, mi přijde ze všech nejslabší. Neříkám, že je špatný, to vůbec!

Celkově mi ta dějová linka ohledně kamene mudrců, přijde taká nejslabší. Vadí mi tam mnoho postav, jako třeba profesor učící obranu proti černé magii, profesor Quirrell. Nebo charakter Snapea. Hrůza.

Každý známe ten boží svět Harryho Pottera. Svět plný mocných kouzelníků a čarodějů. Každý, kdo jsme třeba pouze viděli film, hned jsme se chtěli vžít do role bradavických studentů. Chtěli jsme zažívat dobrodružství jako Golden trio. Chtěli jsme umět kouzlit.

Domini3
02.03.2017 5 z 5

Nechat se vtáhnout do krásného příběhu a úplně zapomenout na reálný svět, na všechny starosti a strasti. To jsem díky Harrymu a světu čar a kouzel dokázala, díky! :-)

Aniday
01.03.2017 5 z 5

no jo, dobře, přiznávám se... nakonec přece jen i mě Harry dostal... 8)

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Harryho Pottera jsem četla postupně, jak vycházely české překlady a rostla jsem spolu s ním. J. K. Rowlingová byla jednou z prvních, kdo přišel s touto tématikou a najednou se objevila spousta knih, kde se objevují kouzelníci apod. Já mám všechny díly Harryho Pottera moc ráda a to z těchto důvodů: V době, kdy jsem je četla, to bylo absolutně neotřelé téma. Kouzelnický svět je skvěle prmyšlený a vše v něm do sebe perfektně zapadá. Provázanost s reálným (mudlovským) světem působí tak nenuceně, že je snadné uvěřit, že by to tak třeba opravdu mohlo být.

Kira128
19.02.2017 5 z 5

Vážně jsem nečekala, že se již tento víkend dokopu k přečtení prvního dílu Harryho Pottera. Nevím proč, ale vždy, když jsem začínala knihu číst, nějakým velmi zvláštním způsobem mě odradila. Ovšem poslední dobou jsem se začala mnohem více věnovat četbě a literatuře, takže mám velikou radost, že jsem knihu konečně přečetla. Opravdu děkuji mému kamarádovi, jenž mě v pátek krutě donutil začít "Harryho Pottera a kámen mudrců" číst.
Na začátek musím jen zmínit překlad... Bože můj! Co za vydání se mi to dostalo do rukou? Opravdu nevím, jestli jsem měla čest zrovna s prvním vydáním knihy, ale když jsem na stránkách objevila slovo "ůplně", zjistila jsem, že překlad asi nebude nějak extra v pořádku. Našla jsem několik dalších chyb, ale na to "ůplně"... na to vážně nic nemělo a mít nebude. Může se to měřit možná i s tou "můzou", kterou jsem minule nalezla v Železné dceři a rovněž se při čtení chytala za hlavu.
Styl psaní autorky. Co k tomu dodat? J. K. Rowlingová píše v er-formě, což je vlastně pohled třetí osoby či pohled vypravěče, a ten mi u této knihy opravdu sedl. Nikdy mě er-forma nějak zvláště nelákala, naopak, raději jsem četla knihy v první osobě (a to jen tak mimochodem vůbec nechápu). Neměla jsem vůbec věřit mé matce, že er-forma se mi bude špatně číst...
Kromě toho musím ještě dodat, že kniha díky tomu byla mnohem lepší, nedokáži si ji v první osobě představit. Krásné popisování okolí výborně podtrhovalo atmosféru a já se mohla tak úplně jednoduše vžít do postav a snášet s nimi veškeré momenty a situace. No, to snad mluví za vše.
Také musím ocenit názvy kolejí a jména všech postav. Nebelvír, Zmijozel, Havraspár, Mrzimor... no kdo by to vymyslel? Český překladatel musí být v tomto směru génius!
Moc jsem si oblíbila i jméno Hermiona, teda, ne tak moc, abych tu hrdě prohlašovala "Říkejte mi Hermiono!", ok?
A teď, pro mě asi nejdůležitější detail... Snape. Nyní je mi už naprosto jasné, kterou postavu budu mít nejraději. A to mi nikdo nevymluví, Snape je prostě na špičce a nikdo mi ho odtamtud nesundá.
Mohla bych toho vypsat ještě mnoho, vím, že bych to dokázala, ale nechci, aby tento názor byl tak dlouhý. Už to raději nějak ukončím.
Kniha mě ani v jedné části nenudila, což je vážně obrovské plus. Jsem velmi ráda, že mě kamarád překecal k jejímu přečtení již tento víkend, jelikož nelituji. Opravdu jsem se u knihy bavila a dokázala jsem při ní i celkem relaxovat. I když, no, z některých situací mi dokonce běhal mráz po zádech... Preboha, už nikdy nebudu číst Harryho Pottera kolem půlnoci jen se slabým světlem z baterky, jež chvilkami problikávalo. Prosím vás, příště mi to někdo zakažte.
Takže, jak jsem už řekla, kniha mě nezklamala ani v nejmenším a já mohu s klidným srdcem dát pět hvězdiček, jelikož si to Rowlingová vážně zaslouží.
Jinak, jestli je tu někdo s podobným problémem jako jsem měla já, tak vám jednoduše říkám, překonejte odpor s názvem "Harry Potter prokletí" a začněte číst. Vážně nebudete litovat.

Zornaddie
18.02.2017 5 z 5

Tuhle knihu miluju. Moje srdcovka.

ladaol
17.02.2017 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film, několikrát. Nebýt výzvy, tak by mně to číst nenapadlo, ale kniha mně nezklamala. Ać je to kniha spíše pro větší děti, tak jsem si v ní taky našla svoje.

LenkaGrangerová
15.02.2017 5 z 5

Na Harryho jsem narazila v knihovničce náhodou a pak jsem pochopila, co na tom chlapci s bleskem na čele všichni mají. Nemám slov (a to je důvod, proč tento komentář končím).

slaska77
12.02.2017 5 z 5

Samozřejmě, po přečtení už 5. dílu musím naprosto jasně ohodnotit tento první díl jako průlomový. Čtenáři se otevírá naprosto nepoznaný svět, který ostatní díly Harryho krásně rozvíjejí, ale bez toho základu, položení zápletek atd... by to nešlo. Úžasná knížka pro děti (a určitě i pro mladší věk, než doporučovaných 9-99 let).

JmenujiSeZuzla
12.02.2017 5 z 5

K Vánocům jsem dostala konečně celou sérii Harryho Potter. Sice jsem četla všechny díly (vypůjčené z knihovny nebo kamarádů),ale řekla jsem si, že by bylo dobré si trošku zavzpomínat přečíst si je od začátku do konce. Takže jsem samozřejmě začala 1. dílem. Na to se snad nedá říct nic zlého! Úžasná kniha s ještě úžasnější autorkou. Její fantazie mě někdy dostává až do kolen.