Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel

Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375539/bmid_harry-potter-cesta-dejinami-car-a-k-27a-375539.jpg 4 256 59

OBJEVTE SVĚT ČARODĚJNICKÝCH POKLADŮ... OSLAVTE DVACÁTÉ VÝROČÍ HARRYHO POTTERA a prohlédněte si neobyčejnou sbírku magických artefaktů, které jsou shromážděny na výstavě Harry Potter: A History of Magic v Britské knihovně. Projděte si učební osnovy Bradavické školy čar a kouzel a putujte ticíci let kouzelnické historie. Pod bedlivým dohledem Britské knihovny se vydáváte na úžasnou cestu překypující magickými předměty, mezi nimiž jsou doposud nezveřejněné materiály J.K. Rowlingové, a dozvíte se leccos o dějinách kouzel, kolem nichž se v knihách o Harrym Potterovi všechno točí. U PŘÍLEŽITOSTI DVACÁTÉHO VÝROČÍ původního vydání knihy Harry Potter a Kámen mudrců bereme čtenáře na úchvatnou cestu bradavickými školními osnovami od péče o kouzelné tvory a bylinkářství přes obranu proti černé magii a astronomii až po přeměňování. Za všemi těmito obory jsou tisíce let historie. Na stránkách této knihy objevíte pozoruhodné artefakty ze sbírek Britské knihovny, nikdy nepublikované skici a faksimile rukopisů J.K. Rowlingové a nádherné ilustrace Jima Kaye. Dozvíte se, odkud pochází Kámen mudrců a co skrývají strašliví draci a obtížní trollové. Sami si připravíte lektvar, prohlédnete si skutečné kouzelnické hůlky a zjistíte, proč doopravdy mandragory tak ječí. A pokocháte se stránkami z da Vinciho zápisníku nebo z nejstaršího atlasu noční oblohy.... celý text

Fantasy Literatura naučná Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter - A Journey Through a History of Magic , 2017

michaella03
30.12.2018 4 z 5

Kniha má krásnou obálku, jeden z důvodů, proč jsem si ji koupila. S obsahem knihy už je to o trochu horší. Ilustrace pěkné, líbily se kapitoly "Lektvary a alchymie" a "OPČM". Některé věci se stále dokola opakují, ale jinak ucházející. Takový lepší průměr :)

Morgaine07
25.12.2018 5 z 5

Kniha se mi velice zalíbila jak obsahem tak ilustracema od Kaye.
Nalezneme v ni spoustu zajímavých věcí o alchymii, magii, nebo věštění z různých předmětů. Jen je škoda, že nemá ještě dalších 100 stran.

1v8na
23.11.2018 4 z 5

Kniha je úžasná, skvěle doplňuje sérii o Harrym Potterovi. Jsou v ním zmíněny i skutečné knihy a samotné dějiny vycházejí částečně ze skutečné historie. Velmi se mi líbí původní rukopisy a perokresby samotné J.K.Rowling. Také se mi líbí perfektní ilustrace od Jima Kaye. V knize jsem našla i informace, které jsem původně nevěděla.
Kniha byla pro mě příjemná oddechovka.

mia.com
01.11.2018 3 z 5

Kniha je bezpochyby zajímavá a hlavně vizuálně krásná. Nejvíce se mi líbily rukopisy od Rowlingové. Ale osobně bych malby Jima Kaye, které můžu vidět i v ilustrované verzi knih Harryho Pottera, vyměnila za obrázky, které v jiných knihách právě neuvidím.

Alex.Barunka
30.10.2018 2 z 5

Tak jo, tak jo, další zbytečně nadhodnocený kousek. A proč? Protože nese značku Harry Potter. Jediné hodnotné jsou zde materiály, komentáře a kresby samotné Rowlingové, kterých je poskrovnu.
Většina ilustrací už byla jednou použita a souvislosti jež jsou zde tvořeny, a které s knihou až tak nesouvisí, jsou poněkud zbytečné.

Petass
26.10.2018 3 z 5

Kniha je krásně zpracováná, bohužel informace pokulhavají... Líbí se mi přesah informací k reálným knihám o čarodějnicích, astronomii atd. Naopak poznámky o postavách a ději HP série jsou povrchní a každému fanouškovi známé. Stejně tak citace jsou ty "nejprofláknutější", nebo už to asi umím nazpaměť :) Nejvíce mě zajímají původní verze textu, knihu jsem ale měla z knihovny a neměla jsem čas to z angličtiny louskat... Alespoň stručný překlad mohla kniha obsahovat. Tak někdy příště... Domů si ji nepořídím, i když čtenářem HP budu už navždy.

Zmiu
16.10.2018 2 z 5

Pro mudly dobrý. :D
Ale teď vážně. Kniha vypadá navenek moc hezky, ale pro Potter nadšence mají cenu hlavně 2 věci. Ilustrace od Rowlingové, které se mi líbí mnohem víc než ty přeplácené od Kaye. Jsou takové opravdové. Druhá věc jsou ty verze kapitol, které nebyly uveřejněny. To mě zajímalo.
Informace o postavách jsou spíše povrchní, na druhou stranu je tam dost témat, které souvisí s příběhem jen okrajově nebo vůbec. Že si nikdo nedal práci a nepřeložil ty koncepty do češtiny a že se ty ručně psané nedají číst, to už tu někdo zmiňoval. Celkově je kniha dost nevyvážená. Na jednu stranu obsahuje rady pro malé děti, kdy mám pocit, že si snad autoři myslí, že jsou děti dementní, a na druhou stranu zde jsou ty koncepty ve formě, kdy i dospělý má problém mezi těmi škrtanci přečíst slovo. Nerovnováha zmiňovaných informací to podtrhuje. Nechci být ale jen tak kritická. Určitě stojí za to se na knihu podívat. Každý si v ní něco najde. Jen jsem ráda, že jsem ji měla z knihovny.

J.books
28.09.2018 5 z 5

Skvělé, nadchne všechny milovníky Potterovského světa. Zajímavosti, inspirace spisovatelky. Vřele doporučuji, navíc vše krásněn zpracované i po grafické stránce. Nejen pro malé čtenáře :)

rarášek
05.09.2018 4 z 5

Harryho Pottera mám moc ráda - jak knihy, tak i filmy ❤️❤️❤️ Jsem tak moc ráda, že mám konečně vlastní knížky a taky Cestu dějinami čar a kouzel. Je to vážně zajímavá kniha plná informací o jednotlivých předmětech a ilustrací Jima Kaye ☺️ Jediný, co mi vadilo, byli ty nepřeložená skripta.

roman9276
21.08.2018 4 z 5

Vlastně jsem od toho čekal něco úplně jiného, ale nakonec jsem rád, že ji mám doma. Je to spíše čtení pro děti, ale dozvěděl jsem se i pár zajímavostí, o kterých jsem neměl tušení.

Alex.rrr
07.08.2018 4 z 5

Ze začátku mě kniha nijak nenadchla a spíš mě děsily návody pro děti, ale postupem stránek nabere na zajímavosti a celkem přinese i dost nových informací o světě HP. Pro Pettermaniaka určitě potřebné :)

simona8126
03.08.2018 3 z 5

Krásně ilustrovaný průvodce, ale vesměs takovými obrázky, které už známe z nových vydání příběhů Harryho Pottera. Ty nejzajímavější věci jsou v angličtině (originální materiály J. K. Rowlingové), takže nevím, na kolik to může zaujmout děti, jimž je kniha určena. Ty budou asi sotva chtít číst o historii lektvarů, bylinkářství, o herbářích, apatykářích apod. Ze světa Harryho tu vlastně zase až tak moc nových poznatků není. Jsem a vždycky budu fanouškem Harryho Pottera, ale tahle knížka mi připadá jako taková pěkná zbytečnost.

Viki0
31.07.2018 5 z 5

Zajímavá kniha s různými tématy a informacemi. Kromě věcí týkajících se Harryho se zde píše také o dějinách čar a kouzel, jak už název napovídá. Jsou zde rozepsané různé zvyky, rituály či jiné věci týkající se magie, kterým dříve lidé věřili a uskutečňovali je. Kniha je doplněna hezkými ilustracemi jak od Jima Kaye, tak i od ostatních ilustrátorů.

Michalka98
30.07.2018 5 z 5

Pro fanoušky Harryho Pottera jako stvořené.

monika0356
08.07.2018 5 z 5

Jsem Potter maniak, takze tato knizka mi nesmela chybet ve sbirce :) byla takova jina a zajimava.

Vojslava
05.07.2018 4 z 5

Hezké a zajímavé doplnění potterovské tématiky; jako výstava to ovšem mohlo být ještě o level výš. Nicméně každého maniaka knížka zavazuje k dalšímu studiu!

Purple7
29.06.2018 5 z 5

Tato kniha mě úplně nabádá a přímo nutí k rereadingu celé ságy. Nostalgie jako blázen!

Andynka
19.06.2018 5 z 5

Z kraje jsem se bála, že jsem zbytečně vyhodila peníze. Ale není tomu tak. Knížka se mi vážně moc líbila. Byla zajímavá, poučná, krásně zpracovaná! Jsem z ní absolutně nadšená!

teresinha
04.06.2018 3 z 5

Jako jo, milá knížka... jestli jste praví potterheadi, asi byste si ji měli přečíst.
Jestli jste ještě pravější potterheadi, tak většinu z těch obrázků a čmáranic od JKR už jste viděli kdysi dávno předávno na jejích prapůvodních webových stránkách, kde se daly najít v různých schovávačkách. Ale to už je asi tisíc let, takže počítám, že moc takových lidí není, nebo si to nepamatujou :D
A ano, uznávám, že tam bylo pár i opravdu nikdy neviděných věcí. Nebo věcí, které jsem si nepamatovala já :D A zajímavostí z kouzelného světa. A krásné ilustrace. A je zajímavé to vidět takhle po kupě. Ještě zajímavější by bylo, myslím, vidět tu výstavu.