Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání)

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356071/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-w2V-356071.jpg 4 2399 289

Nádherné nové vydání kouzelnické klasiky z pera Mloka Scamandera samozřejmě představuje pestrou směsici tvorů od Akromantule přes různé druhy draků až po Yettiho, navíc s překrásnými ilustracemi Olivie Lomenech Gillové. Léta dobrodružných putování slavného magizoologa vyústila v díle nezměrného významu. Odborníci jej obdivují, kouzelníci a čarodějky zhusta využívají a od počátku tohoto století do něj zvědavě nahlížejí i mudlové. Naše nové vydání obsahuje novou předmluvu a šest tvorů, kteří se vyskytují v Severní Americe.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts & Where To Find Them , 2001

FoboSVK
23.11.2016 2 z 5

Na začiatok (ak si chcete po zhliadnutí rovnomenného filmu kúpiť knihu) knižka nemá ucelený dej ako film. Kniha má formu "encyklopédie" ktorá skôr umocňuje zážitok (Tak ako aj Metlobal v priebehu vekov " zo ságy Harryho Pottera a jeho sveta. Vyvolá pocit, že ten svet tam niekde je a že ministerstvo mágie sa naozaj 24/7 stará o to aby sme mi muklovia na nič zvláštne neprišli a nič zvláštne nevideli (že sa im to niekedy nepodarí o tom Vás presvedčí už sám Scamander)

Poznámky v knihe sú super lebo inak "nudnú encyklopédiu" robia zábavnou a vy čítate s očakávaním čo tam ten Ron zase napíše. Rafinované je aj spojenie skutočnej reality so svetom HP kedy čarodeji zlyhali a my sme videli niečo čo sme nemali (Lochness)

helusa2
19.11.2016 4 z 5

Přečteno dnes - právě před zhlédnutím filmu... Knížečka je takovým doplňkem pro fanoušky. A nutno říct, že teď po filmu získala další rozměr :-) Filmem jsem doslova "okouzlená", takže knížka je teď milou připomínkou skvostného filmového zážitku :-)
Jen mi tam teda některá zvířata chybí - co např. třaskaví skvorejši?!

KachnaN
19.11.2016 5 z 5

Perfektní pro rozšíření poznatků ohledně kouzelnické říše. Nejvíc se mi určitě líbily poznámky Harryho a Rona :)

Luciluc
31.10.2016 3 z 5

Čtení, které mi zpříjemnilo kratší cesty vlakem, nenáročné, přidala bych klidně více Harryho poznámek :)

JosefW
24.09.2016 3 z 5

Krátké, ale příjemné zpestření volné hodinky. Někteří tvorové jsou již samozřejmě známí z příběhů Harryho Pottera, ale samozřejmě ne všechna. Ve výsledku nemohu dát více než tři hvězdičky, nicméně máte-li rádi svět čar a kouzel, knihu mohu jedině doporučit.

Eneo
25.08.2016 3 z 5

Příjemná knížka na hoďku, která vám navíc obohatí slovník a historie hledání obrázků na googlu se projednou vydá jedním z nejoriginálnějších směrů.

Maggie704
20.08.2016 5 z 5

Jako doplnění sbírky Harryho Pottera nezbytnost, ale pro ty, kteří Harryho nijak nemají v lásce to nic nepřinese :) Ocenila jsem poznámky Harryho, Rona a Hermiony, učebnici oživily. Popisy zvířat jsou rozhodně lepší a přehlednější než od Frause! Mudlové se mají holt co učit...

Alyss
09.08.2016 5 z 5

Pěkně doplňuje příběh o Harrym. Super seznam kouzelných tvorů:-)

Makrela Liška
14.07.2016 3 z 5

Trochu mě nudil rozvleklý úvod. Potěšilo mě, že výběr kouzelných zvířat není tak kusý jako tomu bylo s výběrem Bajek barda Beedleyho. Nicméně by u mnoha z nich neškodilo více informací. Jinak skvělá četba.

StefFišerová
04.07.2016 4 z 5

Krátké doplnění potterovské série, které se neuvěřitelně rychle čte. Až mě mrzelo, že už jsem na konci. Klidně by tam mohlo být pár potvůrek navíc.

kazatell
14.06.2016 3 z 5

Opět další kniha která pomůže při ilustraci kouzelného světa kolem Harryho Pottera. Pro milovníky těchto příběhů nezbytnost

charlizee
05.06.2016 3 z 5

K pořízení a přečtení knihy mě inspirovala blížící se premiéra filmu. Je zajímavé, že vznikne snímek podle ryzí čarodějnické učebnice, která příběhovosti využívá jen k dovysvětlení některých kouzelných tvorů a obraně proti nim. Malinko zavádějící je zachování abecedního řazení zvířat v českém překladu - nebyly pohlídány takové detaily jako např. když se v textu autor odkazuje na jiného, v anglickém originálu již dříve zmíněného tvora, který ale v českém překladu přijde na řadu později, což čtenáře mnohdy nutí listovat v knize dále, aby si něco ujasnil.

Charmedka
01.06.2016 3 z 5

Přiznávám, že jsem nečetla ani jedinou stránku z knih Harryho Pottera. Harryho mám ráda, ovšem ve filmové podobě. Kniha je vhodná opravdu jen pro skalní fanoušky, kteří doma vlastní i ostatní knihy s Harrym a Fantastická zvířata jim doplní sbírku. Pro mě osobně to je zbytečnost a knihu nedokážu ocenit.

kalinkacz
29.04.2016 4 z 5

Bajky Barda Beedleho budou i po přečtení této knihy tím nejlepším dodatkem k Harry Potterovi a jeho knihám, ale i tak se jedná o zajímavé a místy i vtipné čtení pro všechny kouzelnické fanoušky! V knihovně by tato (mudlovská) příručka chybět rozhodně neměla!

girdi
24.03.2016 4 z 5

Obávala jsem se, jestli kniha bude čtivá, ale Rowlingová opět nezklamala. Úsměvy během čtení rozhodně nechyběly, což jsem od "almanachu zvířat" opravdu nečekala.

Raven_Black
14.03.2016 5 z 5

Mít tuto knihu doma se hodí. Je velice zajímavá a je to skvělý doplněk knih Harryho Pottera.

katy238
20.01.2016 5 z 5

Pěkná doplňková četba k sérii o malém čaroději.

blanickaa1
19.01.2016 1 z 5

Nic moc, teda spíš vůbec nic.

schejbina
18.01.2016 5 z 5

Mnohem lepší než Famfrpál, ale ne tak dobré, jako Bajky, i tak tuto knihu nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem .

Mialll
12.01.2016 3 z 5

Pěkná, i když útlá encyklopedie kouzelných tvorů obsahující krátký úvod do magikozoologie, hodnocení nebezpečnosti zvířat a jako bonus vepsané poznámky Harryho, Rona a Hermiony. Velká škoda, že knížka není doplněna obrázky. :-(