Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání)

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356071/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-w2V-356071.jpg 4 2399 289

Nádherné nové vydání kouzelnické klasiky z pera Mloka Scamandera samozřejmě představuje pestrou směsici tvorů od Akromantule přes různé druhy draků až po Yettiho, navíc s překrásnými ilustracemi Olivie Lomenech Gillové. Léta dobrodružných putování slavného magizoologa vyústila v díle nezměrného významu. Odborníci jej obdivují, kouzelníci a čarodějky zhusta využívají a od počátku tohoto století do něj zvědavě nahlížejí i mudlové. Naše nové vydání obsahuje novou předmluvu a šest tvorů, kteří se vyskytují v Severní Americe.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts & Where To Find Them , 2001

KatChiss
12.07.2017 3 z 5

Pro mě byla tato bradavická učebnice zajímavější než ta o famfrpálu. Pořád je to ale učebnice, takže vyšší hodnocení než 3* nedám.

andreapistkova
06.07.2017 4 z 5

Jelikož jsem viděla dřív film představovala jsem si fantastická zvířata o dost lépe. A musím říct, že hodně z fantastických tvorů v knize chybí. Například já bych v knize nepohrdla ďasovci, tesráli a dalšími tvory, které jsem viděla ve filmech a neobjevili se v knize. Ale i tak se mi kniha jako taková velice líbila.

Zornaddie
01.07.2017 4 z 5

Asi nejslabší článek ze všech tří doplňujících knížek. Ale zase jsem se dozvěděl, jak se jmenují česky tři koleje Stříbranova (zatracené Pukwudgie).

punktruhlicka
28.06.2017 3 z 5

Asi jsem čekala trochu víc. Ale film to vylepšil. A to se mi zas tak často nestává.

barus14
27.06.2017 3 z 5

Mně, jako milovníkovi HP, se tato kniha nehodnotí snadno. Snažím se být objektivní, co to jde, ale snadné to rozhodně není.

Nicméně, kniha je doopravdy krásná, co se týká vzhledu - nové vydání se zeleným přebalem je dokonalé a na obrázky uvnitř bych mohla koukat pořád dokola. Obsah je místy i vtipný, přesto je to stále učebnice a především soupis informací o různých zvířatech, které stejně pozapomínám, takže pro mě bude mít asi větší cenu, až opět rozečtu celou sérii a budu si chtít doplnit nějaké informace o zmíněných tvorech.

Kdyby to šlo, tak dám 3,5*. Neurazila, ale ani z ní nejsem nijak zvlášť "odvázaná". Opravdu se asi spíše jedná o sběratelský kousek. Myslím si, že například Bajky barda Beedleho jsou lepší doplňkovou knihou.

P.S. Nákupem této knihy ale přispějete na dobrou věc :)
P.P.S. Film rozhodně stojí za zhlédnutí!

mmmisulka.r
26.06.2017 5 z 5

Další nezbytnost pro milovníky HP. Bohatě ilustrovaná a přepracovaná učebnice, ve které se dozvíte vše podstatné a možná i pár věcí, které byste vědět neměli ;-).

silvie5281
24.06.2017 2 z 5

Tato kniha pro mě byla čtením z donucení. Pro někoho,kdo světem Harryho Pottera žije je to kniha na uceleni tohoto světa, ale pro mě tak tomu není. Připomínalo mi to hodně encyklopedii, kterou člověk vlastně k ničemu nepoužije, pokud si během procitani dějových knih nechce doplnit informace :)

kupa
24.06.2017 5 z 5

Skvělá knížka pro milovníky Harryho Pottera.

dancadragneel
24.06.2017 4 z 5

Pro každého milovníka kouzelnického světa od J.K.Rowlingové je tato kniha asi pokladem stejně jako pro mě. Člověk se opět díky této knize více přiblížil ke světu, který je tolik plný záhad a opět začne toužit po opožděném dopisu, se kterým se někde zatoulala ta proklatá sova.

Dominika_a
13.06.2017 2 z 5

Miluji Harryho Pottera, i Bajky Barda Beedleho, ale tahle kniha mě nebavila.

Pitbullka
11.06.2017 4 z 5

Kniha skvela jako doplneni informaci, nicmene neuchvatila me tak jako bajky. Je to ale i tak prijemne cteni s krasnymi ilustracemi.

ComposeAdela
09.06.2017 5 z 5

Praktické.

oolinkaa
07.06.2017 2 z 5

tak to bylo rychle přečtené - asi za hodinu :D jako co k tomu říct no.. učebnice s obsahem příšer, zvířat apod.. mě osobně to nezaujalo, asi nejsem 100% fanda HP.. jediné plus dávám za to, že za vydání a koupi šel výdělek na charitu.. jinak fakt ne..

Aniday
02.06.2017 5 z 5

milá, nápaditá, inspirující, s překrásnými ilustracemi 8)

PetraMishka
30.05.2017 3 z 5

Hezká, ale nijak objevná kniha. Jako drobnost, která pomohla dobré věci, je to však skvělé.

pichova.veru
28.05.2017 4 z 5

Kniha by měla být v každé knihovničce kouzelníka. Kde jinde si přečíst vše o kouzelných tvorech. Mlock Scamander je popsal velmi poutavě.

simona8126
11.05.2017

Bože, jak jsou lidé neinformovaní! Někdo tu napíše "kéž by to nebylo formou scénáře" a vůbec netuší, že jde o jinou knihu. Hodnotí něco úplně jiného! :D Tohle není scénář k filmu! Ostatně, také proto to není ani ničím zajímavé! Jen jakási "učebnice", respektive seznam neexistujících bytostí, suchopárně podaný. Pouze tu a tam doplňuje informace nějaká ta vtipná hláška Harryho či Rona, ale rozhodně to není nic, co by stálo za vyhazování peněz. Svého času to stávalo 100 Kč a za víc to určitě nestojí.

Kiwi24
11.05.2017 4 z 5

Kéž by to nebylo formou scénáře!!!

Atanone
27.04.2017 5 z 5

Asi bych neměla psát komentář,protože jako skalní fanynka knížek o HP jsem hodně zaujatá.
Takže takhle-jsem už hoooodně dlouho ze školy,ale toto je absolutně nejzábavnější učebnice,jakou jsem kdy dostala do ruky .

Hanjimka
21.04.2017 5 z 5

Mám ráda Harryho Pottera a všechny jeho knihy. A absolutně obdivuji paní Rowlingovou za její fantazii. Ano Harryho příběhy jsou plné fantazie, ale roztřídit a popsat tolik zvířat, vlastně do učebnice, to mě překvapilo. Fantastická zvířata jsou opravdu fantastická.