9 draků

9 draků https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48801/draku-48801.jpg 4 190 30

Detektiv Harry Bosch vyšetřuje přestřelku v drsné čtvrti Los Angeles, při níž byl zavražděn majitel obchodu, téměř sedmdesátiletý muž čínského původu. A protože mrtvý muž kdysi prokázal Boschovi laskavost, detektiv slíbí jeho synovi, že vraha dopadne – i kdyby ho to mělo stát cokoli. Čím hlouběji se však do případu noří, tím naléhavěji si uvědomuje, že zřejmě nešlo o obyčejnou loupež, nýbrž o nájemnou vraždu, kterou má na svědomí čínská triáda. Jeho domněnka se brzy potvrdí: nejprve mu kdosi telefonicky vyhrožuje, a když na varování nedbá, je jeho dcera Maddy unesena v Hongkongu. Zoufalý Bosch odjíždí do Asie a za pomoci své bývalé manželky Eleanor se snaží dceru vypátrat a osvobodit. Nachází se však v naprosto cizím městě, kde vše funguje podle jemu neznámých principů. Navíc se ocitá v časové tísni: pokud se během několika dní nevrátí do Spojených států, bude muž podezřelý z vraždy majitele obchodu propuštěn na svobodu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Nine Dragons , 2009

tak.normal
01.07.2016 3 z 5

Je to Connelly, ale už mi tady trochu došla trpělivost s nesmrtelným Harrym, proto jen tři hvězdy.

syskas
28.05.2016 5 z 5

Výborná kniha, ale to je u Connellyho už tradícia :-)
Páčil sa mi záver, ako to všetko bolo zamotané a celkom inak, ako som si myslela.

Baiba
29.03.2016 3 z 5

Trochu slabší. Čekala jsem trochu intenzivnější ponor jak do života v Hongkongu, tak do zákulisí čínských triád. Taky způsob, jak se Connelly zbavil jedné ze stěžejních postav série, byl trochu rychlý a podpásový... A zápletka... No, Connelly to umí líp...

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Jeden z najlepších autorov detektívok zase ukázal, že vie čo robí. Pútavé, napínavé.

marlowe
16.07.2015 4 z 5

Výborná, suchým a strohým způsobem odvyprávěná detektivka, která je zároveň zajímavým exkurzem do exotických dálav. Jen škoda, že tu Harry občas vypadá jako komisní a neempatický suchar…

90%

kalache
08.04.2015 4 z 5

..trochu změna,ale pořád úroveň..

dikobraz
05.02.2015 5 z 5

Klasika. Uz sa opakujem pri kazdej casti. Ale, v istych fazach sa tentokrat Harry spraval ako pablb. Aj ja mam dcerku, spravil by som cokolvek, ale on to uz prehanal. Ale nastastie, trvalo to par stran a potom asi Connelly vytriezvel a Harry sa znormalizoval. Po dlhej dobe smrt blizkej osoby, to bol brutal. Dobre, dobre. Len Michael, nepi pri tom pisani! Dik.

rengers
27.10.2014 4 z 5

Michael Connelly nijak nepřekvapil a hlavně nezklamal. Dobrá detektivní knížka se vším všudy, kdy do poslední stránky nevíte jak to dopadne a kdo byl vrah. Líbí se mi, jak hlavní hrdina Herry Bosch přistupuje ke každému možnému důkazu s nadhledem a dokáže s ničeho vydolovat maximum informací.

mispulin
14.11.2013 5 z 5

Opět skvělá kniha. Zajímavá zápletka, Harry je ve formě. Zaslouženě dávám plný počet bodů.

Mako123123
10.01.2013 5 z 5

Túto knihu som čítal od Connellyho ako 2. v poradí a prišlo mi to ako waw-príjemné osvieženie najma po tom čo som mal trocha obavy zo /Smrti v meste anjelov/. Velice pútavé a i ked som Harryho Boscha ešte moc nepoznal už som k nemu začínal prejavovat sympatie ktoré trvajú až doteraz. Najma to akčné prostredie a intelekt hl. hrdinu bolo dost dobré. :)