Mesto kostí

Deviata v slovenčine vydaná napínavá kriminálka z pera uznávaného a populárneho amerického spisovateľa Michaela Connelyho určite zaujme milovníkov tohto žánru. Connellyho príbehy sú plné situácií, v ktorých čitateľovi naskakujú na tele zimomriavky a spočiatku nevysvetliteľné záhadné vraždy riešia sympatickí detektívi. V Meste kostí je to už dobre známy a obľúbený detektív Harry Bosch, ktorého náhoda privedie na stopu krvavého zločinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28099/harry-bosch-mesto-ko-28099.jpg 4.4131

Harry Bosch (8.)

City Of Bones (2002)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Slovart (SK)

moudivlacek

Vražda dítěte je vždy hrozná a vůbec nezáleží, jak stará je. Alespoň pro Harryho a jeho věrné. Harry na chviličku pozná milou ženu, ale má ji jen velmi krátký čas, navíc pozná, že ji vlastně neznal tak dobře, jak si myslel.
Opět jde Harry proti zdi a opět se ho snaží odstavit od případu a "dokončit" jej dle svého, což Harrymu silně vadí a dělá vše pro to, aby pravda vyšla najevo.
Nakonec svého vraha najde, ale vyšší spravedlnost si jej už převzala. Harry čekal přeložení, místo toho ....
To se dozvíte, když si knihu přečtete. Mně to trochu zklamalo, nevím co bude dál. Ale doufám, že Harry zůstane věrný jednomu - hledání pravdy.

Turmee

Opravdu příjemná detektivka. Nic příliš strašidelného, nic příliš překvapivého. Prostě obyčejný pracovní den.
Příběh zachycuje tu méně zajímavou a fascinující část policejní práce. Spousta papírování a tlak médií. A do toho realní lidé se svými problémy, nadějemi a minulostí.

kn23

Ku Connellymu som sa vratil asi po piatich rokoch a uz pri nom asi ostanem.velmi zaujimavy pribeh.za mna 5bodov

Lolila
28.12.2017

Zaujímavá časť, tentokrát viac vyšetrovania ako akcie. Páčia sa mi Connellyho knihy - fajn detektívky.

Bar16
06.10.2017

Typický Connelly a jeho hrdina Harry Bosch. Líbí se mi autorův styl vypravování, čekala jsem, že všechna podezření budou nakonec smáznuta a nahrazena jinýma. Harryho povaha je někdy na facku, ale to by pak prostě nebyl on :-)

KaiShun
08.06.2017

Klasicky Bosch, 5* uvidime cim se bude ted Harry po odchodu z LAPD zabyvat

konicekbily
11.12.2016

Je to spíše popis práce policie při vyšetřování - než detektivka.

adelinka
17.08.2016

Toto je moja druhá kniha od tohto autora a znova som bola pri čítaní veľmi spokojná. Rýchle čítanie lebo je dej napínavý a to vás núti čítať a čítať.....Aj keď si vyšetrovanie vyžiadalo ďalšie obete.....no čo už. Aj to dáva do deja napätie.... :-)

DickBach
21.07.2016

Hodně dobrá kniha, velmi Boshovská. Zajímavé téma, nečekané rozuzlení, dějové, rychlé, akční.... Brasherová mně rozbila, to bylo trochu silný kafe. No a pak taky ta zmínka o skleničce v šuplíku. Jdu na devítku, protože jsem celá nedočkavá jak se tam Harry dostane....

syskas
28.03.2016

Výborná detektívka s nečakaným rozuzlením. Ale na nečakané závery som si u tohto autora už zvykla. Aj vďaka nim sú jeho knihy také zaujímavé.

ŽanKaa
22.11.2015

Prvá,ktorú som od MC čítala a nadchla ma natoľko,že k nej pribudli ďalšie štyri a všetky rovnako skvelé.

Mischone
24.10.2015

Zajímavé hned od začátku, takže člověka to hned vtáhne. Ke konci knihy došlo k tolika zajímavým překvapením, že jsem si ani nemyslela že by to mohlo nabrat takový zvrat. Dobrá detektivka :)

kiraa
25.08.2015

Parádní detektivka se šokujícím a překvapivým rozuzlením na závěr.

ovpana
27.07.2015

Hezká detektivka ,dobře se čte

kalache
08.04.2015

..z takové zápletky udělat tak čtivou knihu,neuvěřitelné...

dikobraz
20.01.2015

No, Harry, davam ti zase max hviezdiciek. Neviem si predstavit, ze dam 4. Fajn, vysetrovanie pripadu z minulosti, tyrane dieta, rodinne komplikovane vztahy obete, Harryho osobna tragedia. Preco nie, super.

Jack Bauer
29.12.2014

Detektivka se sice hezky čte, ale napětí tam není ani trochu. Jen samé vyšetřování a spousta otázek. A šokující závěr, že čtenář zalapá po dechu, jak je napsáno na přebalu knihy se také nekoná. Víc mě šokují ty vychvalované komentáře zde.

MaLoMe
05.02.2014

Čitam celú sériu Harryho postupne od začiatku. Doporučujem tento postup, lebo lepšie pochopíte život, postoje a konanie Harryho v rôznych situáciach. Túto knihu som si naplánoval na január 2014, lebo viem že vo februári sa bude vysielať pilotný diel seriálu, ktorý bude vychádzať práve z tejto knihy. (http://www.michaelconnelly.com/bosch-tv/ ). Súhlasím, že táto kniha je iná ako všetky predchádzajúce. Ale myslím, že má všetko to, prečo mám Connellyho knihy rád. Zaujímavé je na nej aj to, že Harryho neukazuje ako dokonalého detektíva. Na konci sa ukáže, že jeho povestná intuícia ho tentokrát sklamala na celej čiare. Ale znovu ukázal svoju buldočiu povahu, dokázal sa vrátiť na začiatok a celý prípad vyriešiť.

guru
25.01.2014

Oproti ostatným knihám autora mi prišiel dej menej napínavý, a predovšetkým záver nebol až taký vydarený.

Miila
20.11.2013

Dějově napínavé, ale ke konci chybí celkem podstatné vysvětlení některých věcí, takže v závěru bohužel zklamání.

zamiokula
30.10.2013

opět Harry Bosch a opět příjemné počteníčko!kvalitní detektivka u které se člověk nenudí!ostatně všechny knihy s Harrym jsou povedené..vřele doporučuji!

Mako123123
01.08.2013

Fajn. zaujímavé... ako každá kniha od M.C.

DariDerek
09.05.2013

Tato knížka se mi dostala poprvé do ruky asi před dvěma lety a před měsícem jsem si na ni vzpomněla, že je to vlastně ta, která se mi líbila, děsně mě bavila, neuměla jsem se odtrhnout a musím si ji příečíst znovu! :) Tudíž jsem to udělala a jsem na sebe pyšná. Opět jsem se tvářila překvapeně, zděšeně a prostě všelijak, jako bych tuto knížku četla poprvé. Je skvělá, doporučuju :)

Shortyna
23.12.2012

Michael Connelly a ani Harry Bosch nikdy nesklamú! Napätie, príbeh, riešenie. Všetko tak, ako má byť.

Verousek
14.06.2012

Kniha se četla opravdu dobře :) doporučuji :)

kneznaL
02.01.2012

Naprosto souhlasím s missa85. Je to moje první přečtená knížka od tohoto spisovatele a nemůžu se dočkat nějaké další.

missa85
16.03.2011

Tato knížka se čte naprosto sama...je to klasický detektivní příběh, který je velice čtivý a poutavý. Musím jenom doporučit :-)