Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2177/mid_mlceni-jehnatek-pWi-2177.jpg 5 1949 267

Hannibal Lecter série

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Silence of the Lambs , 1988

Kaemni
20.01.2017 5 z 5

Kniha patří mezi mé oblíbené. Příběh je napínavý a čtenáře baví. Když jsem knihu četla, spojovala jsem si jednotlivé postavy s herci z filmové verze. O výkonu A. Hopkinse ve fimovém zpracování nemá cenu polemizovat. Ráda se ke knížce i filmu vracím.

gonegirl
18.01.2017 5 z 5

Po této knize jsem sáhla hned po shlédnutí filmu, který se stal také rázem jedním z mých nejoblíbenějších. Neuvěřitelný talent Anthony Hopkinse v roli šíleného psychiatra Hannibala Lectera se zkrátka nezapře.
Ačkoli jsem knihu četla až po shlédnutí filmu, velmi se mi líbila. Přečetla jsem si ji, abych zjistila, jestli kniha nebyla ve filmu o nějaké pasáže ochuzena a také abych trochu nahlédla do autorovy poněkud zvrácené mysli. Jsem ráda, že jsem tak udělala a už se těším na přečtení Hannibala.

edith79
11.01.2017 5 z 5

K této knížce není co dodat. Právem je považována za bestseller podle kterého vznikl kultovní film, který si taktéž plným právem odnesl pět Oscarů.

ArwenAragorn
04.01.2017 5 z 5

Kniha se mně moc líbila, ráda se k ní vracím. Řekla bych, že nebýt skvělého obsazení filmu (moji oblíbení herci opět ukázali, že jsou ve skvělé formě), jednoznačně bych řekla, že kniha byla lepší.

Akemi4
03.01.2017 5 z 5

Nesmírně čtivá kniha, užívala jsem si ji ještě víc jak (dost podařený) film.

FifrQzypf
21.12.2016 3 z 5

Již jsem četl vícero knih, od kterých jsem viděl i zfilmovanou verzi, ale tato je jediná, kde film byl lepší a to mnohem lepší. Autorův um ani zdaleka nepodnítil mou fantazii k něčemu, co by se aspoň blížilo skvělým hereckým výkonům a atmosféře filmu. Kniha je dosti průměrná, snadno zapadne mezi stovky jiných.

Kardoš
19.10.2016

kniha lepší než film

Fondis
07.10.2016 5 z 5

Moc sem se bavil. Vůbec nevím, proc sem čekal tak dlouho... nebudu tady vypisovat. Tohle je prostě kult.

Brace
13.09.2016 4 z 5

V době vydání jistě nemalý zázrak, v roce 2016 pouze dobrá kniha. Gumb byl vyšinutý šílenec, ale čtenáři moc strachu nenahání. Doktor Lecter je samozřejmě borec, ale příliš si jej zde neužijete. Za posledních 15 - 20 let se s podobnou tématikou pracovalo již tolikrát (J. Deaver, Ch. Carter, K. Slaughter), že Mlčení jehňátek ztratilo svůj punc geniality. Ovšem primát panu Harrisovi upřít nemůžeme.

Insignitka
05.09.2016 3 z 5

Jedna z mála knih, u které bych řekla, že film je lepší než kniha

AlexisG
01.09.2016 4 z 5

Po Červeném drakovy další skvělé dílo. Z nějakého důvodu mě ale Červený drak bavil víc.

Dinosaur
02.08.2016 5 z 5

(10/10, přidávám do doporučených) Film znám už hodně dlouho (a vždycky tato filmová série patřila k mým oblíbeným), ale dlouho jsem nevěděl, že to byla původně kniha, která tohle všechno začala. A i když jsem film viděl už kolikrát, stejně mě kniha hrozně bavila a doslova jsem ji zhltl. Dokonce mě navnadila natolik, že jsem znovu zhlédl filmy i seriál a díky začerstva přečteným knihám teď mohu sledovat, kde se seriál inspiroval dialogy a třeba i událostmi, které byly ve filmech vynechány.

DickBach
18.07.2016 5 z 5

Tady prostě není co dodat. Luxusní, strhující, mrazivé a... nebojím se říci ďábelské. Děkuji a velmi vřele doporučuji k bezesným a strašidelným nočním.

_INCOGNITO_
08.06.2016 5 z 5

Kniha prisla na stesti mnohem drive nez shlednuti filmu!
Je to do podrobna popsany film a cloveku beha az mraz po zadech v jistych sekvencich, kdy 'vidi vykreslenou scenu s oblicejem policisty', nebo kdyz zazvoni domovni zvonek a pote vzletne nocni mura na zupanu.. Doporucuju.

Jostein
03.06.2016 4 z 5

Na 5 hvězdiček to prostě není, ale ty 4 si zaslouží! Je to hlavně mou láskou k Hannibalovi!
A dobře se to čte! :)

alka14
07.05.2016

Kniha se velmi dobře čte.Doporučuji.

Rawen616
29.03.2016 3 z 5

Film je opravdu věrnou adaptací knihy. Ta je ale samozřejmě jako vždy lepší. I tak mě to ale nijak zvlášť nestrhlo. Ta znalost filmu byla asi na škodu. Postava Hannibala Lectera je ovšem perfektní. Ať člověk chce nebo ne, bude mu fandit i kdyby vám rozřezal a sežral babičku.
Zážitek z knihy mi možná taky trochu pokazil docela tragický překlad.

Kamil2
25.03.2016 5 z 5

Geniální postava Hannibala Lectera do jehož zvrácené mysli mi dovolil autor nahlédnout a ze které mě mrazí, je neskutečně fascinující. A to tak, že ho svým způsobem "obdivuji". Na rozdíl od většiny knižních sériových vrahů tenhle nezabíjel z pomsty, ani nějaké frustrace, ale protože má prostě rád neobvyklé delikatesy, které si běžně v obchodě nekoupíte. Lecter v jiné lidské bytosti nevidí člověka, ale možnou pochoutku. Stejně tak člověk vidí zvířata, která loví pro svoji potravu. Buffalo Bill má naproti tomu zcela jiné touhy - touží se proměnit a svoji touhu proměnil v činy. Harris geniálně odkrývá mysl jak Lectera, tak i Buffalo Billa. Žádný pocit viny, člověka vnímají jen jako prostředek k uspokojení sebe samého a svých potřeb. Ještě že to jsou pouhé knižní postavy - a tak Mlčení jehňátek hodnotím, jako skvělou knihu a neméně skvělý film. Anthony Hopkins u mne navždy zůstane zapsán jako Hannibal Lecter a Jodi Fosterová jako agentka Starlingová.

genie
06.03.2016 5 z 5

Film skvělý, knížka ještě skvělejší ...

Joges
06.03.2016 5 z 5

Ani se nedivím, že se Harrisova kniha vyšplhala a na čas zařadila do stovky nejlépe hodnocených knih na DK. I když jsem film před léty asi dvakrát viděl, byla pro mně četba knihy zcela novým zážitkem. Jednak se do filmu nevešlo úplně všechno, a pak krimithriller je vynikající a do puntíku propracovaný. Čte se jedním, možná i dvěma dechy :) najednou. Další knihy s Haninibalem Lectrem si určitě nenechám ujít.