Neznámý žalm

Neznámý žalm https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505028/bmid_neznamy-zalm-ySB-505028.jpg 4 239 44

Handlíř série

PŘEŽILA ŠÍLENÉHO KRÁLE. NOČNÍ MŮRA ALE JEŠTĚ NESKONČILA. Siréna a družka Desmonda Flynna Callypso unikla ze spárů šíleného krále Karnona. Jeho děsivé vězení se na ní trvale podepsalo, tím však její strasti zdaleka nekončí. Callie a Des se vydávají do Říše flory, aby pokračovali ve svém pátrání. Záhy zjišťují, že najít Zloděje duší je pouze jeden z mnoha jejich problémů. Na světě neexistuje krutější místo než vílí dvůr a před intrikami králů a královen nemůže Callypso ochránit ani Handlířova magie. Víly hrají nebezpečné hry. Některé touží po lásce nebo po pomstě, jiné baží po lidském mase a pár jich sní o věcech tak zvrácených, že je nelze ani vyslovit. Jedno je jisté: nikdo není tím, kým se zdá být. Dokonce ani Desmond. Také Říše flory má záhad víc než dost: od krvácejících stromů po ocejchované otroky a nezvěstné stráže. V království všeho, co roste, klíčí cosi temného, a když si Callie nedá pozor, přijde o všechno, na čem jí záleží. Včetně jí samotné... celý text

Fantasy Erotika Dívčí romány
Vydáno: , Mystery Press

A Strange Hymn , 2017

Knihomol_ka
13.08.2023 5 z 5

V poslední době si uvědomuji, že na fantasy musím mít prostě chuť. Jinak se v tom docela dost trápím.

Jak už má člověk načteno tolik dobrých fantasy knih, tak už Vás málo, který příběh baví nebo zaujme. Sice pořád si stojím za tím, že tahle série má dost podobných prvků jako Dvory, i přesto mě to opravdu velmi baví.

Desmond je úžasný, tajemný a hravý, ale miluji, když se u něho projeví i ta dominantní a ochranitelská stránka.

Callypso mi v tomto díle přišla dost zmatená ze všeho, ale chápu. Nový svět, nový život

Spicy scénky úžasný byla jsem naprosto spokojená.

Jinak konečně jsme dostaly odpověď, kdo za tím vším stojí. Fůha čekala jsem to? Ne tak úplně. Ten konec byl za mě EPICKÝ.

Haloooo potřebuji další díl

knihomolkajanca
02.08.2023 3 z 5

Calypso unikla ze spárů šíleného krále, prošla proměnou a uvízla v Jinosvětě. Má sice po boku Handlíře, ale záhada mizejících vojáků a děsivých dětí stále čeká na rozluštění. A aby toho nebylo málo, musí čelit také nikdy nekončícím intrikám vílí říše. Dokáže si mezi nimi jako člověk, rasa, kterou opovrhují, získat respekt nebo bude odsouzena skrývat se před nimi za zdmi Handlířova paláce?

Krátce po nadupaném prvním díle přichází Neznámý žalm, o poznání pomalejší a poklidnější pokračování. Dějově se zdaleka tolik neposouvá Calypso čerpá nové síly, sžívá se se svým novým já a čelí svým pochybnostem. Zároveň se rozvíjí její vztah s Handlířem, který je i tentokrát alfou a omegou celého příběhu. Jenže zatímco v Rapsodii byla linka poměrně zašmodrchaná, tady má spíše přímočařejší podobu. Nepřinese mnoho nového a užijete velkou spoustu zamilovaného tokání. Pokud však patříte mezi fanoušky slow burn romantiky, nejspíš vás to bude bavit.

Stejně jako vztahu Handlíře a Calypso se autorka velice svědomitě věnuje také vykreslení světa víl. Pokud čekáte milá a kouzelná stvoření, jste na omylu. Naopak se jedná o bytosti ovládající ničivou magii toužící po moci. Připravte se tak na spoustu intrik a pletichaření, kdy nikomu nemůžete věřit ani nos mezi očima.

Bohužel tentokrát romance nebyla natolik silná, aby se na ní dal postavit celý děj, stejně tak i to věčné poměřování sil mezi vílami začne časem nudit. Objeví se sice několik velice zajímavých vedlejších postav, jejich potenciál však zůstal nevyužit. Velká škoda, protože právě ony mohly příběhu dát úplně jinou dynamiku. Co se autorce ale rozhodně nedá upřít, je umění psát silné a dramatické závěry. Jak v jedničce, tak ve dvojce se během několika desítek stran stihne udát tolik věcí, že se nebudete stačit divit a rozhodně dokážou navnadit na další díl. Škoda ale, že v tomto případě Thalassa nešlápla na plyn už dříve.

Hodnocení: 65%

Za knihu k recenzi v rámci spolupráce moc děkuji Knihy Dobrovský.

moma08
23.07.2023 5 z 5

Druhý díl určitě stojí za přečtení, i když byl pro mě kousek slabší než ten předchozí.
Začátek se mi trošku táhl, ale ke konci to zase stálo za to a nabudilo mě to na pokračování...

Literarytwins
14.07.2023 4 z 5

K návratu za Handlířem jsem se poměrně dost dlouho dokopávala, nicméně jsem vážně ráda, že už mám přečteno a nelituji. Nebudu vám ale mazat med kolem pusy, dost dlouho mi trvalo, než jsem se dokázala pořádně začíst. Asi za to může má averze k dlouhým popisům čehokoliv. Popis Jinosvěta mě úplně dvakrát nebavil, alespoň v první třetině knihy rozhodně ne.

Co mě ale čtenářsky rozpumpovalo, byl příchod Temperance na scénu. Ten mě bavil moc a ihned i podmanil mou pozornost, miluju její hlášky a celkově její působení v knize. Další, kdo tomuhle dílu dodal na kouzlu hodnocení, byl samotný Desmond. Já ho prostě miluju, navíc ty jeho "touch her and die" vibes naprosto žeru! Co se týče samotné Callypso, říkám si, kolik by vždy ubylo v knihách problémů, kdyby spolu hlavní hrdinové uměli adekvátně komunikovat a nezatajovat si věci...

Celkově knihu hodnotím dost vysoko, byť byl rozjezd celkem pomalý a kostrbatý, druhá polovina nabitá napětím a zvraty to rozhodně zachránila a nemálo mě navnadila na "velké finále" série. V tomhle případě mi ani nevadilo, že onen "padouch" nebo alespoň jeden z nich byl dost lehce prokouknutelný.
4,5/5

lenka8922
05.07.2023 5 z 5

Úžasná kniha, už se nemůžu dočkat pokračování

Duchoslp
28.06.2023 4 z 5

Pořád si myslím, že je to taková magická love-story pro dospělé, ale je to taková pohodovka. Čte se fakt dobře, děj vás vtáhne a nad ničím není potřeba příliš přemýšlet. Určitě si přečtu i další díl

mmmisulka.r
20.06.2023 4 z 5

Jeden den čtení...a teď čekání...
Strašně mě to baví, ale mám stejné výtky jako u prvního dílu. Nechápu jak to může být tak čtivé a zároveň tak ploché a neúplné. 3/4 knihy plyne stejně fádne jako u prvního dílu, ale konec je famózní. Obrovská škoda, že se autorka nepokusila to více rozvetvit a vytriskat z toho maximum, a že to rozhodně šlo, to by byla teprve pecka s velkým P.

6493
17.06.2023 2 z 5

Ještě o kousek horší než první díl. Opět nula akce, jen nějaký ten sex, popisy toho, jak je který chlap k sežrání, zápletka je prostě meh, předvídatelné až to pěkné není a teda toxicita vztahu hlavních postav je do nebe volající. Fuj, takhle žít a ještě si to celé ospravedlňovat a dokonce glorifikovat, to bych radši byla singl, děkuji pěkně.

katasokolov
16.06.2023 4 z 5

4/5*

Tenhle díl byl takovou přestupní stanicí pro ten finální a závěrečný, přesto mě dost bavil.

Vztah Desmonda a Callie je pořád skvělý a postupně rozvíjející, místy peprný. Děj se sice oproti jedničce moc neposunul, ale tenhle aspekt mi vůbec nevadil, jelikož se to četlo jedna báseň. Na posledních stránkách potkáme skutečné padouchy, kteří rozehrají svou kruciální bitvu, které se dočkáme ve třetím pokračování příběhu handlíře a sirény.

lucie8854
09.06.2023 3 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale za mě je druhý díl zklamání. První díl se mi celkem líbil a čekala jsem, co přinese pokračování. Bohužel ani po 200 stránkách mě kniha nezaujala, samá nuda, bohužel jsem se nedokopala ji dočíst, což je u mě co říct jelikož nesnáším nedočtené knihy.

Tesset
03.06.2023 5 z 5

Stejně skvělé jako první díl. Trochu jsme se dozvěděli, jak to celé funguje a pokračovali ve vyšetřování. Chemie mezi handlířem a Callypso je neskutečná a strašně dobře funguje. Za mě to tahle dvojice drží dost vysoko a dostává se na přední příčky mých oblíbených knižních párů. Konec akorát navnadil na další díl, takže doufám, že se ho brzo dočkáme.

hokaca
21.05.2023 3 z 5

První díl byl úplně super. Na druhý jsem se vážně těšila a v pokračování čtení mě nutila, jen zvědavost. Prvních cca 150 stran bylo zklamání. Přečetla jsem si tedy jiné recenze, kde čtenáři slibovali zlepšení. A opravdu druhá půlka knihy už stála za to a krásně si připravila čtenáře na třetí díl. Neznámý žalm, i protože nás více seznámil s Jinosvětem, byl jen takovou vyplní. Což mi přijde vážně škoda.

1259
13.05.2023 5 z 5

No doprčic to je prostě jízda. Napínavý od začátku do konce a ten epilog, prostě woooooow. Doufám, že třetí díl bude pořádná jízda.

kristy.books
10.05.2023 4 z 5

Rapsodie bola úplne skvelá, takže jej pokračovanie som si nemohla nechať ujsť. Pri knihe Neznámý žalm moje nadšenie trochu opadlo, jednotka bola lepšia, to bez debaty, no aj napriek tomu som si čítanie užila.

Zbožňujem autorkin vtipný štýl, na niektorých hláškach som sa dobre pobavila. Kapitoly sú pomerne krátke, vďaka čomu sa mi kniha čítala ľahko a rýchlo, stihla som ju prečítať v priebehu jedného dňa.

V tejto časti dostala oveľa viac priestoru fantasy linka, celý čas sme strávili v Ríši noci a v Ríši flóry. Dozvedeli sme sa veľa nových veci o svete, v ktorom vládne Des i o ňom samom, predovšetkým o jeho minulosti. Takže kto cítil nedostatok fantasy v jednotke, teraz si príde na svoje.

Callie a Desa som si obľúbila už v prvej časti a nič sa na tom nezmenilo ani teraz. Tvoria skvelý pár, neskutočne to medzi nimi iskrí, zbožňujem ich vzájomné podpichovanie. Des sa o Callie krásne stará, ochraňuje ju, je pre ňu oporou, učí ju nové veci... neraz ma pri ich spoločných scénach zahrialo pri srdci. Romantická linka mi naozaj sadla a maximálne som si ju užila.

Nesmiem zabudnúť ani na najlepšiu kamarátku Callie. Temper je neriadená strela, ktorá nemá žiadny filter, povie všetko, čo má na jazyku, len tak nič ju nezastraší a nemá problém postaviť kohokoľvek do laty. I vďaka nej sme mali o zábavu postarané.

V otázke miznúcich vojakov, spiacich žien a ich zvláštnych dní síce prišlo k určitému posunu, no mnohé ešte zostáva zahalené rúškom tajomstva, kvôli čomu sa už veľmi teším na záverečný diel. Som zvedavá, ako sa všetko vyrieši.

JaAnička
03.05.2023 5 z 5

"Ta světla, chaos, zločinnost, sexualita, vzrušení. To všechno patří do Desovy osobnosti."

Opět skvostné. Opět krásně napsané a výborně přeložené - opravdu...hovorovost, jazykové hříčky, slovní obraty, luxusní přirovnání, poznámky...prostě skvělé. Je moc vidět, že vidět, že si knihu pod svá křídla vzalo artovější nakladatelství, což je kvalitou rozhodně plus, bohužel kniha pak nemá taková takový Abatrosovský nebo Dobrosovský dosah...a to je sakra škoda.
V příběhu navazujeme prakticky hned tam, kde jsme skončili a tentokrát už tolik nekopíruje sérii Dvorů, ale jede si vlastní - a musím říct že velmi dobrý a zajímavý - příběh, který je něco mezi kriminálkou, hororem, prostým výplňkem pro poslední díl a standardní romanťárnou.
První půlka knihy je vcelku dost, ale tak zvláštně slowburn romantická, ale takovým tím příjemným způsobem, není tu tolik explicitní erotiky, jak by se podle popisu ("pro fanoušky Maasové" - nebo Armentroutové -) mohlo zdát. A pokud ano, je pěkně napsaná. Také se ale více seznamuje s fungováním světa, který je taktéž pěkně prokreslený, a další postavy mají co nabídnout (chceme více Temper!).
Konec je bohužel trochu moc uspěchaný, a dá se říct, že i částečně předvídatelný, ale ono to zase tolik nevadí, protože poslední stránky čtenář hltá jak dobré jídlo.
taktéž postavy jsou fajn, Callypso je opět příjemně sarkastická dívka, která si prošla peklem, ale skládá se dohromady. A Des je skvěle napsaný, opět je tím záhadným mužem se spletitou minulostí, jehož vrstvy postupně odkrýváme a pořád - stejně jako Callypso - nevíme, co si o něm máme pořádně myslet.

Bryel
28.04.2023 4 z 5

"Jsem temnota, říkají jeho oči, a ty jsi moje krásná noční můra. A nikdo nám to nevezme. Zastupujeme všechno, co se děje pod rouškou tmy."

Neznámý žalm je čtivá oddechovka, kde se především rozvíjí vztah hlavní dvojice. Příběh je psaný hovorovým jazykem, ironický vnitřní monolog hlavní hrdinky je okouzlující a zmínky na reálie současného světa mě moc bavily.
Jinosvět je zdařile popsaný barvitý svět, v kterém se seznámíme s vílími panovníky. Odkrývají se vodítka ohledně vyšetřování záhadných únosů. Na scénu vyplují nedostižní záporáci. Vše je připraveno na další díl.
Moc se mi líbí hlavní postavy a jejich vrstvy. Des - prohnaný handlíř, král noci, vládce chaosu známý svou vílí krutostí, pán tajemství, a přitom tak lidský ve vztahu ke své družce. A na druhé straně Callie, siréna se slabostí pro špatnosti a násilí. Skvělý pár, který se pěkně doplňuje!
Přesto mě tato kniha oslovila o trošku méně než první díl. Překlenuli jsme střed příběhu, kde se toho tolik nestalo a většina akce se vtěsnala do závěrečných cca 60 stran. Moc se těším na velkolepé finále, moje očekávání jsou hodně vysoko :)

Ketfl
26.04.2023 5 z 5

Druhý díl série zavede čtenáře do Jinosvěta, světa víl, kde si Callie pomalu zvyká na nový život po boku svého druha, Desmonda Flynna. Dvojice se v průběhu druhého dílu blíže seznamuje skrze různá tajemství, která si postupně vyjevují. Přiznám se, že vztah Callie a Dese miluju, ale na to, že jsou to druhové, tak Callie musela tajemství z Dese doslova páčit! Autorka však krásně vykreslila postupný vývoj Callie a její uvykání nové roli, jakožto budoucí královny. Příběh také postupně ukazuje, jak to funguje v další vílí říši - Říši flory. Nechybí samozřejmě další vyšetřování, záhady a tajemství, které se postupně odhalují. Ze začátku jsem si říkala, že kniha asi nebude na plný počet hvězdiček, ale čím více jsem v ději postupovala, tak jsem svůj názor měnila. Závěr knihy je pak doslova grandiózní, čtenáře čeká jedna akce za druhou, jejichž vyústění jen naláká na třetí díl, od kterého si já slibuji neskutečně mnoho. Autorka má skvělý styl psaní, kterým vás natolik vtáhne do příběhu, že ho doslova zhltnete. Já jsem s příběhem moc spokojená a těším se na velké finále!

jitka_dankova
26.04.2023 5 z 5

Druhý díl fascinující trilogie o jedné osudové lásce dvou kouzelných bytostí v netradiční urban dark fantasy. Opět se celou knihou nese především vztahová linka a spousta rozhovorů, dvě hlavní postavy poznávají jedna druhou, pozvolna. Velmi oceňuji postupnou proměnu, kterou prochází hlavní hrdinka - na co si musí zvykat, jak přijímá svou roli, přizpůsobuje se, učí se. Bylo to velmi citlivě sepsané, vlastně jsem nečekala, že jeden ze zajímavých silných romantických vztahů najdu zrovna v temné fantasy knížce.
Na okraji všeho toho budování jejich vztahu je i nastínění složitosti politiky vílího světa, děsivé noční můry, záhadná zmizení a intriky. Jsem napjatá a zvědavá, jak to celé nakonec dopadne, už aby byl k dispozici další díl.

Nelly
26.04.2023 5 z 5

Opět skvělé, i když místy mi připadalo, že je klídeček a pohodička na to, že v pozadí se dějí temné věci. Už aby byl další díl...

M.C.SMITH
23.04.2023 5 z 5

Ano, prosím, přesně tohle chci číst!
Kniha byla skvělá, četla se lehce a mne stránky ubíhaly pod rukama. Zhltla jsem ji jako malinu a už se nemohu dočkat třetího dílu.
Zamilovala jsem si Dese. On je prostě skvělý a Callie mi padla do noty taky.
Celý příběh je super a já jsem nadšená.
Pro mne pecka a mohu jen doporučit.