Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce

Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468167/bmid_hajovna-hXF-468167.jpg 4 940 940

Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce. Píše se rok 1985. Linda žije na hájovně, která je součástí vojenského prostoru, v němž jsou umístěni ruští vojáci. Jedné noci změní hloupá legrace nezvaných hostů její osud v tragédii a Linda se ocitne ve vězení. Oporou jí je mimo manžela i kamarádka Hanka. Po propuštění z vězení se vrací na hájovnu ...... celý text

Katka2382
02.05.2022 5 z 5

Krásná kniha s rychle ubíhajícím příběhem který vás chytne a pustí až na jeho konci.
Četlo se mi to skvěle,přímý styl mě naprosto vyhovoval,žádná zbytečná omáčka kolem.
Lindy mi bylo upřímně líto a ten trest mi taky přišel dost nepřiměřený.
Určitě se poohlédnu po dalších knihách této autorky.
Jen ještě taková drobnost.Pokud se Anička narodila na podzim 1984,tak už ji musela mit Linda v porodnici u sebe.Mě ještě v 82 roce vozili na kojení,ale brácha o rok a půl dýl už byl s mamkou na pokoji.

Jessica007
29.04.2022 5 z 5

Čtivá kniha, líbila se mi. Zajímavý příběh, vyhovuje mi i zpracování. Příběh se odehrává v 80. letech minulého století. Doporučuji k přečtení.

dagmar7365
29.04.2022 2 z 5

Ač jsem nedávno přečetla Rafandu a styl Karly Kubíkové pro mě nebyl novým, tak Hájovna je velké zklamání. Celý příběh byl vylíčen tak neskutečně ploše! Ani dějinné události, ani osobní tragédie hlavní hrdinky ve mně nic nevyvolaly, vše bylo popsáno velmi povrchně, jedna událost se vršila na druhou, čas plynul dál.
Podle anotace jsem očekávala mnohem barvitější příběh.

alnahu
28.04.2022 5 z 5

Zajímavý v podstatě smutný příběh ,který nás zavede do komunistických osmdesátých let před sametovou revolucí,která se dotkne i hlavních hrdinů tohoto příběhu.
Kniha určitě stojí za přečtení.

ještěrka38
28.04.2022 4 z 5

Příběh skvělý, určitě zajímavý, ale stylisticky mi na tom něco vadilo, nesedělo. Ale stojí za přečtení.

Nika.
27.04.2022 4 z 5

Tato knížka se četla sama. Rozhodně doporučuji přečíst.

Vlak7
25.04.2022 5 z 5

Šťastný konec

LeserDe
25.04.2022 2 z 5

Ten námt se mi líbil a na knihu jsem se těšila. Horší to bylo s textem jako takovým a jeho čtivostí. Možná za to ale mohlo jen mé líné rozpoležení, nevím...

Aktij605
24.04.2022 5 z 5

Velmi čtivá knížka….

lalela
24.04.2022 5 z 5

Nenápadná hájovna v lese, jen trošku ve vojenském prostoru. Linda mohla chodit za totality nakupovat k ruským vojákům, měla skoro všechno, jen manžel nebyl doma a ona se bála, měla i hodně dobrou kamarádku. Dostal mě ten její příběh, brečela jsem s ní, protože mi bylo líto, že se toto dělo a bylo tolik nespravedlnosti. Nedokážu si představit být v její kůži. Ale alespoň měla štěstí na další dobrou kamarádku, kterou si našla. Knížka se mi moc líbila a četla se jedním dechem

Gugu
24.04.2022 3 z 5

Za mě takový průměr, příběh zajímavý, lehce předvídatelný, ale stylisticky mi na tom něco vadilo, možná občas naivní myšlenky, preskakování v úvahách...dočetla jsem, ale přirovnání této knihy k autorkám jako je K. Lednická nebo A. Mornštajnová, jak jsem kdesi četla, mi přijde dost mimo. Něco tomu prostě chybělo.

karoli77
21.04.2022 5 z 5

Líbil se mi popis i autentičnost místa, velmi uvěřitelný příběh, hlavní hrdince jsem fandila. Rozsudek považuji za nespravedlivý, trest neúměrný. Rozhodně zajímavá kniha, kterou můžu doporučit k přečtení.

JajaCZ
19.04.2022 5 z 5

Nenápadná a pritom tak skvelá kniha. Nemohla som prestať čítať. Príbeh Lindy ma totálne ovládol a prežívala som s ňou smútok i beznádej v jej neľahkom živote. Teším sa na ďalšie knihy od pani Kubíkovej.

sachista
18.04.2022 5 z 5

Jak aktuální téma a silný příběh ženy, jež ve svém mladém věku zakusila nesmírnou bolest a četná příkoří. Není to zrovna velikonoční čtení, ale nemohl jsem se od toho odtrhnout. Povedený román s překrásnou obálkou přesně vystihující atmosféru celého díla.

Eva-K
15.04.2022 3 z 5

Budu opakovat komentáře níže - nádherná obálka, zajímavý příběh, slabší zpracování. Užila jsem si až poslední třetinu knížky, kde šla literární úroveň nahoru, ale začátek byl stylisticky opravdu tristní.

martineden
14.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Obálka a anotace knihy vypadaly tak slibně... Bohužel mě ale příběh Lindy vůbec neoslovil, připadá mi, že její život nenarušili ani tak sovětští vojáci, jako spíš její špatný výběr chlapa a jeho kamarádů. A s tou střelnou zbraní se tedy zacházelo lehkovážně. I když se tak to vysvětlení nabízí, přijde mi, že se Linda prostě snaží dělat lepším člověkem - do univermagu chodila, i když nechtěla, nakupovala tam s krajním odporem. Přitom v poslední části knihy nebyl problém do městečka chodit každý den. S tchyní si nerozuměla už na začátku, nezašla ta ní, protože tchyně by se potvora ptala jen na to, kde má Vojtěcha.
No, to se fakt nedá pochopit! A Hanka dle slov hlavní hrdinky byla ošklivější, ale uměla to s lidmi. Hm. Opravdu mi Linda k srdci nepřirostla. A další kapitolou sama o sobě byla gramatická část knihy. Tolik vykřičníků jsem v obyčejných oznamovacích větách neviděla.

Zuzulinka
13.04.2022 5 z 5

Krásný příběh. Sama jsem v roce 1985 rodila. Připomnělo mi to dobu socialismu. Vrátila jsem se zpět do těch let. Příběh byl moc smutný. Hlavní hrdinku jsem obdivovala.

Jana283
13.04.2022 3 z 5

Výborný příběh, trochu slabší literární zpracování. Silná, obdivuhodná hrdinka, ale autorka, bohužel, nedokáže toto téma vytěžit a nabízí jen velmi málo šťavnatou jednohubku pro nenasytnou knihomolku.

RMarkéta
13.04.2022 5 z 5

Ten, již zde zmiňovaný úsporný styl psaní mi vůbec nevadil. Někdy prostě není potřeba se rozepisovat. I v přímočarosti se dá najít spoustu emocí. Člověk je rychleji vtažen do příběhu nebo spíše vhozen. S tím nemám problém. Proč něco zbytečně pitvat a chodit kolem. Kniha se hezky četla. Byl to silný příběh.

pavlačinka.1
12.04.2022 5 z 5

Velice čtivá kniha s moc smutným příběhem...Dobře zachycená doba socialismu a změna režimu v životech obyčejných lidí. Pro mne velice zajímavé informace o životě ve vojenském prostoru a jeho okolí...

vězení, věznice 80. léta 20. století rodinné vztahy socialismus ze života mateřství české romány

Karla Kubíková
česká, 1948