Loutkář

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372314/loutkar-G4l-372314.jpg 4.622

Detektiv William Fawkes (2.)

Hangman (2018)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

adevis
dnes

Nemít tříměsíční miminko, tak knihu přečtu za den, takhle mi to trvalo tři dny. Právě jsem ji dočetla a uff teda. Byly chvíle, kdy jsem se smála, někdy i nahlas - části s pavoukem a skoro pořád detektivce Baxterové. Ježišmarja, já tu její osobnost miluju! Kolega Rouche nezklamal, byl to frajer!! Přibližně od strany 180 se mi chtělo v jednu chvíli zavřít knihu a jít zvracet...ale zvědavost opět vyhrála. Kniha byla ohromná, strhující, napínavá... do úplného konce jsem byla na nervy. Doufám, že bude další kniha! 5/5

Ivulka432
včera

Knihu jsem sice přečetla, ale nezanechala žádnou stopu. Hadrový panák byl mnohem lepší. Další knihu si již nekoupím. Znám lepší detektivky...

StephenKingje
včera

Tady je pět hvězdiček o dost zaslouženějších než u Hadrového panáka, který dle mého názoru nebyl špatný, ale na krimithriller roku by se hodily jiné romány. Loutkař je za to velice překvapující. Místo hlavního hrdiny předešlého dílu (Williama Fawkese), zde nastupuje spíš vedlejší hrdina Hadrového panáka Emily Baxterová, což mi nevadí, jelikož jsem si Fawkese moc neoblíbil. Baxterová je za to o dost symatičtější postava a občas i logičtější. Zápletka Loutkaře je opět (jako u autorova debutu) zajímavá, avšak zde mi řišel příběh i propracovanější. Takže v celku veliká spokojenost.

HODNOCENÍ:9/10

mirunda
včera

Kniha mě bavila mnohem víc, než autorova prvotina. Jsem ráda, že jsem to s autorem ještě zkusila. A těším se na další.

Enxinka

Kdo by to byl řekl, že bude s Emily větší legrace než s Wolfem :) Co k tomu říct, číst si na zahradě ve třicetistupňovém hnusu a i tak chvílema pociťovat mrazení na šíji.. To se mi opravdu dlouho nestalo.
Jsem moc ráda, že jsem se Hadrovým panákem nenechala odradit - Loutkář totiž svému označení z Edice světových bestsellerů skutečně dostál. Doufejme jen, že nás další pokračování opět nezklame.

Hana46

Paráda.Ještě lepší než Hadrový panák. Ten konec naznačuje,že se můžeme těšit na další knížku.Už aby to bylo.

Kalina

Baxterová se opravdu povedla. Skvělá postava, skvělý příběh. Nechybí ani humor. Nechci a netroufám si porovnávat s Hadrovým panákem, jenom budu doufat, že se brzy dočkáme další knihy a inspektorky Baxterové.

kytarka

Po Hadrovém panáku tady přichází nový případ s inspektorkou Baxterovou. Objevují se mrtvá zavěšená těla kdy mají na hrudi vyřezáno slovo návnada, když už si myslí kdo to je tak se objeví mrtví se slovem loutka. Kdo však stojí za tím a vše to ovládá? To vše nám nabídne Loutkář. Opět velmi čtivý příběh do, kterého se doslova zakousnete a nepustíte. Tím, že kniha má kratší kapitoly, tak čtení velice rychle utíká. Ze začátku jsem byla však trochu zmatená z přemíry postav, to mě však neodradilo číst, číst a číst... až už jsem neměla co číst. Za mě ano!

Babouš

Mrazivější a temnější než Hadrový panák. Chyběly mi některé postavy, které jsem si oblíbil v prvním příběhu, ale autor představuje řadu nových, neméně sympatických, aby nám to nebylo líto. Děj sviští tak, že jste za polovinou, než si to vůbec stačíte uvědomit. Výborná detektivka/thriller, přečtěte si to!

Szekynka

Po hadrovém panákovi se mi do Loutkáře moc nechtělo, ale přemohla mě zvědavost a lákala mě krásná brčálová obálka. Jsem ráda, že mě tenhle „brčálník“ „překecal“. Nečekala jsem, že by druhý díl mohl konkurovat prvnímu. Ale stalo se. Baxterová mě do příběhu vtáhla, víc něž detektiv Wolf. Ty její nálady, přímočarost a to jak byla na pěst, mě prostě bavilo. Curtisová a Rouche jí perfektně doplňovali a jejich „spolupráce“ byla zábavně popsaná. Co se dějové linky týče, byla zpracována lépe než u Hadrového panáka – kniha byla čtivější, napínavější a měla větší smyls pro dramatičnost.
Jediné co bych malinko vytkla je styl psaní p. Cola, byť dokáže vymyslet luxusní příběh, jeho podání mě nedokáže úplně vtáhnout do děje. V knize bylo na můj vkus mnoho jmen a postav, které se pletly. A druhá věc vím, že je svět malý ale opravdu? Hned několika důležitým postavám někdo zemřel během bombových útoků nezávisle na sobě, přišlo mi to neuvěřitelné. Ale celkově za mě ANO, kniha za přečtení stojí!

Danago

Po Hadrovém panáku, jsem už další díl série číst nechtěla. Ale knížku jsem měla vypůjčenou, tak jsem neodolala a přes výraznou nechuť jsem se do ní pustila.
Opět stejný problém - nemohla jsem se do knížky začíst. Téma je originální a napínavé a nakonec jsem se začetla a potom už jsem číst musela. Tato knížka je ho hodně lepší než Hadrový panák. Je více propracovaná, více věrohodná. Seržantka Emily Baxterová je velice sympatická i když se bojí komukoli důvěřovat.
Za mě se autor hodně zlepšil.

encyklopedie

.....donesl, přečetl .....nač plýtvat slovy chvály a množstvím spojlerů....na to jsou tady jiní géniové, kteří knihu znehodnotí.....
...snad se dožiju dalšího Hadráře
100%