Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383247/bmid_loutkar-Suu-383247.jpg 4 1724 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo však tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Hangman , 2017

Rodaw
19.04.2020 2 z 5

LOUTKÁŘ
Hodnocení Knihánkova: 2,5 ⭐️
Druhý díl se mi líbil o něco více, než díl první, což bylo... fajn:). V podstatě jsem ani moc nepřeskakovala a detektivní zápletka mi přišla o hodně napínavější, než tomu bylo v předchozím díle. Ale i tak: za mě průměr. Tuto knížku si podle mě čtenář tolik neužije, pokud před tím nečetl i předchozí díl. Jdu se pustit do třetího dílu, ať tu sérii "dorazím":). Jen ještě na závěr tři pozitiva, která jsem chtěla zmínit a která se mi na knížce líbila: 1.) při čtení jsem si uvědomila, že je mi celkem sympatická postava Edmundse. 2.) jak jsem psala výš - detektivní zápletka mě bavila více, než v Hadrovém panákovi, sekty - pro mě "atraktivní" téma. 3.) líbí se mi, jak si pan autor, Daniel Cole, váží svých čtenářů .... Uvidíme, co přinese třetí díl a jak se to celé uzavře... Já ze série nadšená příliš nejsem, úplně mi nevyhovuje ten styl psaní a nudím se u toho.:/ Doporučuji lidem, kteří mají rádi detektivky plné vyšetřování, trošku drsnější (místy možná arogantnější:)) hlavní hrdiny a britský humor. Na mě takhle kombinace úplně nefunguje, ale tak každá kniha (potažmo série:)) má své čtenáře a v tom je to kouzlo knížek. :-)
Více na mém YouTube :-).

ElikaS
15.04.2020 5 z 5

Druhý díl se mi moc líbil. Samotné vyšetřování bylo minimálně stejně dobré jako u Hardového panáka. Jediné co mi v tomto dílo chybělo byl Wolf. Rouche ho sice statečně nahrazal, ale stejně mi chyběl.

Monni
14.04.2020 4 z 5

Opět musím říct, že super. Jen mi chyběl Wolf, ale nahradil ho skvěle Rouche, kterého jsem si zamilovala. Byl hodně podobný Wolfovi. Jediné co mě tam děsně, ale opravdu děsně štvalo bylo, jak se tam pořád dohadovali jak se vyslovuje Rouche. Ten jim to řekl a ani ho furt ,,opravovali". Proboha snad ví jak se vyslovuje jeho příjmení. U toho jsem vrčela, koulela očima, nadávala i smála se zároveň jak mi to přišlo šílené. Rozhodně je ale kniha a celá série zatím super a rozhodně se těším na poslední díl, který by měl být nejlepší.

Sany124
13.04.2020 4 z 5

Stejně povedené jako první díl

MartinProtschke
13.04.2020 5 z 5

Skvělé,už se těším na třetí.

lenka666
09.04.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, ale Hadrový panák se mi líbil trochu víc.

KáťaM.
09.04.2020 4 z 5

Loutkář si dokázal udržet kvalitu, která byla nasazena Hadrovým panákem. Skvělý debut musel na autora vyvinout neskutečný tlak, ale ten se nenechal zahanbit, opět nám naservíroval postavy z první série, které jsme si tak oblíbili a navíc přidal pár dalších propracovaných postav, které za mě zcela nahradily už trošku slabší zápletku, kterou hodnotím až jako příliš nereálnou vzhledem k množství úmrtí a ochromení velkých měst, to asi autor trošku přestřelil. I tak jsem se ale od příběhu o mrtvolách s nápisy "LOUTKA" a "NÁVDADA" nemohla odtrhnout a už netrpělivě vyhlížím poslední díl, který mám už z Knižního klubu na cestě.

mirec88
08.04.2020 3 z 5

Nedostalo ma to až tak ako by som chcel. Čistý priemer.

viva71
07.04.2020 3 z 5

Hadrový panák za mě uvěřitelnější. Tady už bylo těch konspirací a kombinací trochu moc. Další autorovu knihu už neplánuji číst.

RonnieSmithx
06.04.2020 3 z 5

Nenadchlo, nepřekvapilo, ale neurazilo. Mám z toho podobné pocity jako z minulého dílu. Společně s Alexem se stal Rouche mou oblíbenou postavou, kvůli kterému jsem se ve tři čtvrtě knížky málem rozbrečela. Setkání na konci knihy s Wolfem nebylo nic šokujícího a čekala jsem na to vlastně celou knihu. Celkově na mě ale dílo po dočtení nezanechalo žádné emoce. Prostě jsem knížku odložila, už nad ní nepřemýšlela a šla dál.

Kekik
31.03.2020 5 z 5

Pecka! Mně autorovy knihy sedí. Stejně jako předchozí díl, i tento mě bavil od začátku do konce. Opět se mi dostalo skvělého, zajímavého, napínavého příběhu. Velmi oceňuji autorův smysl pro použití humoru. Několikrát jsem se zasmála, byť je příběh velmi vážný, a lidé umírají opravdu houfně.

Reálnost neřeším. To bych mohla napsat ke každé druhé knížce, kterou přečtu, že je nereálná.
Doporučuji.
Těším se na závěrečný díl.

Kubikula4
21.03.2020 4 z 5

Kniha volně navazuje na Hadrového panáka, asi se mi četla o chlup lépe. Vraždy brutální, motivy méně uvěřitelné, postavy detektivů sympatické, ač opět neoriginální. Líbila se mi chemie mezi některými postavami, vtipné dialogy, ale! Celá kniha je stejně jako Hadrový panák psaná jakýmsi až scénáristickým stylem, no a ten konec naznačující pokračování... Pan autor je určitě fandou akčních filmů devadesátých let :) Ale i tak je kniha čtivá a jsem zvědavá na trojku.

Vlaďkaa4
19.03.2020 4 z 5

Mela jsem nejspis velka ocekavani, precist se to dalo docela rychle, wau nenastalo

Tracyenka
17.03.2020 4 z 5

Podle mého skromného názoru trošku lepší než Hadrový panák. Styl autora se mi hodně líbí, některé scény tedy trošku hůře uvěřitelné, ale i tak mě tato série baví a těším se na třetí díl.

Fzuzik
11.03.2020 3 z 5

Oceňuji zakomponování černého humoru. :)

alusa4302
08.03.2020 5 z 5

Přemýšlím, která kniha byla lepší(hadrový panák) ????možná o chlup Loutkař.

Tereyciiik
03.03.2020 5 z 5

No, bylo to super, konec už jsem jen hltala a hltala, ani nevím, zda jsem si knihu užila a nebo jen rychle četla, abych vedela, jak to vše dopadne. Scénu v divadle ci na nádraží jsem měla při čtení úplně na papíře.
Jen je mi líto Rouche. Ale těším se co bude v posledním díle, kdyz je zpět Wolf.

knihovna22
27.02.2020 3 z 5

Baví mě způsob Coleho psaní, snaha odlehčit napínavý děj vtipem. Čte se opravdu dobře. Ale tohle už na mě bylo až moc morbidní. Některé způsoby sebevražedných vražd fyzicky neproveditelné - viz. přišít si na záda omráčeného člověka ... Někdy je méně více :-)

Alex.rrr
20.02.2020 3 z 5

Kniha byla takovým průměrem. Velice dobře se četla, ale obsahově to bylo slabší. Odkaz na první díl byl, ale celkově k příběhu nebyl úplně potřeba. Jen mi přišlo přitažené v příběhu spolupráce v jednom týmu FBI, CIA, klasická inspektorka...Závěrečná akce byla taky taková diletantská. resp. pokaždé někdo unikl, agent nevěděl, prozradil se atp. Nevím. Trochu bych někde ubrala a také by to stačilo. Celkově to bylo ale příjemné čtení a další díl si ráda přečtu.

Forest66
17.02.2020 4 z 5

Ta zápletka tentokrát dost pokulhávala, ale i tak byl knížka čtivá a zábavná. Těším se na pokračování