Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 4 1724 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hangman , 2017

Kája_95
02.07.2020 4 z 5

Za mne supr kniha. Pomalejší rozjezd, ale ke konci jsem byla napnutá, jak bude kniha končit. Těším se na další pokračování. :)

Rimmsi
27.06.2020 3 z 5

Tak jsem právě dočetl Loutkáře, po prvním díle jsem se na tuto knihu velmi těšil, ale musím říci, že přišlo zklamání.
Divná zápletka i příběh a opět se musí ukázat FBI a CIA a podobné organizace, což mi připomíná spíše snahu autora o to aby byla kniha zajímavější než je.

V knize se píše: "Mrtví nekrvácí." je to tak, bohužel krvácí příběh a kniha. Doufám, že ve třetím díle nevykrvácí úplně.

Twinny
25.06.2020 5 z 5

Po půl roce jsem dostala chuť na pokračování Hadrového panáka. Opět se mi dostalo napínavého děje, vtipných hlášek a složitého případu. Tentokrát bylo tempo pozvolnější, méně zvratů.
V této trilogii jsou rozhodně plus jednotlivé postavy. A že je tam Wolfa málo? Jsou i další, které jsem si oblíbila. Hon na pavouka mě dostal :D

Maevie
25.06.2020 2 z 5

Druhá detektivka z pera Daniela Colea je stejně jako ta první ověnčená nálepkou světového bestselleru. Za co ji získala, vědí možná jenom marketingoví pracovníci, protože zpracování ani dějová linka si žádné ocenění nezaslouží. Rok po vydání první knížky se nám tak do rukou dostává kniha ze série s detektivem Williamem Fawkesem, kde se William Fawkes objeví na pěti řádcích poslední kapitoly. Jako úvodní Hadrový panák nabízí Loutkář námět, za který by se nemusela stydět žádná severská krimi, bohužel tím ale pochvaly končí. Brutality má sice kniha přehršel, sympatických postav, trochu reality a logiky by ale čtenář pohledal. Chaotický prolog, který obsahuje děj ze závěru knihy, pak nejspíše zmate nejenom ty, kterým se do rukou nedostal první díl, ale pravděpodobně úplně všechny.

Gi-Gi
22.06.2020 4 z 5

tak jsem taky čekala Wolfa :-) ale "Rúš" mi byl velice sympatický. Emily byla jako vždy drsná až hrůza a Edmonds no sympaťák. K ději - napínavý, zajímavé propojení a obávám se, že i pravdivý důvod celého případu. Věřím, že to tak opravdu je...

Lea007
21.06.2020 5 z 5

Autor přitvrdil a neumím přesně vyjádřit zda v dobrém či zlém. Kniha se mi líbila a určitě i z důvodu, že jsem četla první a druhý díl hned po sobě.

MarkétaI.
20.06.2020 5 z 5

Pořád jsem čekala, kdy se na scéně objeví Wolf. Bohužel jsem čekala marně. V prvním dílu jsem si ho hodně oblíbila, ale i tak se mi kniha moc líbila.

aliisalounu
19.06.2020 4 z 5

Knížka se mi dobře četla, ale asi jsem byla trochu zklamaná na konci. Čekala jsem nějaký větší šok, něco nečekaného a bohužel se nic takového nestalo.

Tereez8662
18.06.2020 2 z 5

Tento díl se mi líbil víc. Ale stejně mi chyběl větší dějových spád. Moc mě tato kniha nebavila.

a.k
14.06.2020 3 z 5

Z Loutkáře mám rozporuplné pocity. Už u Hadrového panáka se mi detektivka nečetla úplně ideálně, ale přisuzovala jsem to mému aktuálnímu rozpoložení. Nyní jsem zažívala zcela obdobné pocity. Chvíli se četla kniha sama, pak přišla část, kterou jsem se musela prokousat. Dokonce jsem uvažovala, zda-li není problém na straně překladatele. Ale jeho další přeložené knihy mi problém nedělaly. Tak nevím. Pokud bych se měla vyjádřit k zápletce, ani tady nemůžu chválit. Působilo to na mě, jako by autorovým primárním záměrem bylo šokovat čtenáře, do jakých absurdit dokáže dotáhnout vrahovo počínání. Naopak sympatické mi byly postavy. I špetka humoru se tady objevila.

Katania
30.05.2020 2 z 5

Tak stále ne. Nějak mě tahle série neoslovila a tak třetí díl ani číst nechci. Bohužel...

zimolka
28.05.2020 3 z 5

Hadrový panák by asi o něco lepší,ale i tak čtivé,napínavé.

Keika
23.05.2020 5 z 5

Velmi zdařené pokračování, opět jsem se nenudila i když chyběla jedna z hlavních postav, která se má vrátit ve třetím díle. Autor ví, jak si udržet čtenářovu pozornost.

m_martina
13.05.2020 2 z 5

Slabé, horší než Hadrový panák. Na můj vkus zbytečně brutální. K této sérii se už vracet nebudu.

Dumicek
12.05.2020 3 z 5

Tak nějak nevim co mám o knize napsat. Nebyla jsem nadšená už z Hadrového panáka a tohle pokračovaní bylo sice asi dle mého o chlup lepší,ale i tak to nemůžu říct, že bych si z něj sedla na zadek. Přehnaně moc brutalit a mrtvých..celkově kniha byla pro mě opravdu zvláštní a nevím jaký ve mně zanechala pocit. No uvidím jaký bude třetí díl

Petraxxx
08.05.2020 2 z 5

Po prvním díle Hadrový panák jsem doufala, že bude Loutkář čtivějši, ale bohužel. Chaos a očekávaný závěr. Tak snad třetí díl to konečně vylepší.

Sabina335
08.05.2020 5 z 5

Tak tu máme druhý díl "Loutkář", o kterém ihned po přečtení pár kapitol můžu říct, že mě zaujal a vtáhl mnohem více, než "Hadrový panák". Kniha byla více napínavá a rozhodně už teklo o dost víc krve než v jedničce. Trochu jsem čekala, že se tu objeví Wolf, který na konci prvního dílu utekl (když je to vlastně celé pojmenované po něm, ale třeba se dočkám v posledním dílu s názvem "Konec hry" na který se mimochodem chystám také). Nicméně, detektiv Rouche mě bavil a s Baxterovou jim to šlo skvěle. Už se těším na poslední díl a doufám, že bude alespoň tak dobrý jako tento! Vřele doporučuji!!!

verca0794
06.05.2020 5 z 5

Stejně skvělý, zajímavý a napínavý příběh jako první díl Hardový panák. Přestože umíralo hodně lidí, několikrát jsem se během příběhu musela zasmát. Třeba nad tím, jak neuměl nikdo vyslovit jméno Rouche :D. Jak si na to vzpomenu, zas se směju. Sympatický Rouche tu nahrazoval Wolfa a s hlavní hrdinkou Baxterovou tvořili dobrý tým. Už se těším na závěrečný díl :)

Ivuska.09
23.04.2020 2 z 5

Čtivé, plné akce, ale na mě už místy překombinované. Rouche, Edmunds i Baxterová jsou dobře zvolené postavy, které zaujmou, ale trochu mi vadilo, že tu úplně chyběl Wolf, když už se série jmenuje po něm...

Špekyn
22.04.2020 2 z 5

Hadrový panák se mi líbil mnohem více. Prostředek knihy se čte dobře, ale první a poslední třetina jsou ,,až moc akční" - člověk se v ději a postavách úplně ztrácí, vše je zmatečné. Nakonec ani není vůbec vysvětleno kdo a proč za tím vším stojí, jen je to mírně naznačeno. A úplný závěr - kde se tam proboha ta postava vzala a proč jako, to mi není jasné už vůbec..

vraždy Londýn detektivní a krimi romány sérioví vrazi FBI

Daniel Cole