Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 4 1722 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hangman , 2017

andrea4053
14.12.2018 2 z 5

No neviem, nudilo ma to. Knizku som citala asi mesiac, a to uz je co povedat. Aj ked nejake tie svetle miesta tam boli, ale celkovo ma nenadchla. A ten koniec...

amanda99
09.12.2018

Stříbrná nálepka?druhý díl nedočteno,zklamání jako první Hadrový panák.

Restang
09.12.2018 2 z 5

Absolutně se mi nečetla dobře. Připadala mi, až moc výpravná, jakoby tomu chyběl spád a akčnost. Možná místy ano, ale jinak
.. Ztrácela jsem niť. Dočetla jsem jen silou vůle. Jsem v rozpacích, není to špatný námět, ale za mne zdlouhavé, nezáživné.
... Hadrový panák byl pro mě lepší.

Irika
08.12.2018 4 z 5

Četlo se to dobře, ALE... Bylo to tak záměrně nebo jsem jenom já nepochopila některé pasáže? Např. co se konkrétně stalo v tom metru? Vousatý vs. oholený muž (možná chyba překladu?), a kdo je skutečně loutkář - a je vůbec nějaký loutkář? Párkrát jsem se v textu vracela, ale stejně z toho nejsem úplně moudrá. Od konce jsem tedy rozhodně čekala víc, ale třeba se objeví další díl s bližším odhalením, to bych si určitě nenechala ujít.

Vilma232
06.12.2018 4 z 5

Loutkář se mi četl lépe než Hadrový panák. Nejsem si jistá, zda jsou dost pochopitelné návaznosti pro ty, kteří předcházející knihu nečetli.

kleo9554
30.11.2018 4 z 5

Docela jsem se chvílema ztrácela a nudila... Pak to zase nabralo spád a tak pořád dokola...

Dymond
30.11.2018 5 z 5

Opět super, těším se na další díl...

Sofós
27.11.2018 4 z 5

Loutkář je rozhodně lepší než Hadrový panák. Je zajímavější, napínavější a má i docela spád. Ale abych jenom nechválila. Občas je nelogický a chaotický. A konec? Zase poněkud zvláštní, skoro bych řekla odfláknutý, takový ve stylu šup šup, ať už to je za námi...

Kolistka
25.11.2018 4 z 5

Kniha se četla daleko lépe než kniha Hadrový panák.

Anna69
24.11.2018 2 z 5

Začátek zajímavý, ale konec nudný.

Marosusu
23.11.2018 4 z 5

Tak ako handrovy panák nie je to 100%....v deji som sa stracala..niektoré scény fakt ako scifi ale zato obľúbila som si hlavnú hrdinku a teším sa na ďalší diel hlavne kôli nej ;-)

85098211
23.11.2018 2 z 5

Tak tohle pokračování Hadrového panáka bylo opravdu hodně silná káva! Kniha se mi nelíbila ani zdaleka tolik jako první díl, měla jsem dojem, že sází hlavně na brutalitu a potoky krve, proto opravdu není ani náhodou vhodná pro slabší povahy. Tentokrát mi byl sympatický snad jen Rouche a potom Baxterová, i když ta už o něco méně. Příběh jako takový by nebyl vůbec špatný, ale jeho rozuzlení je poměrně nelogické a závěr knihy absolutně přitažený za vlasy, takže působí nevěrohodně. Za mě tedy slabý průměr a knihu bych snad ani s čistým svědomím nedoporučila ostatním...

Markeet
18.11.2018 3 z 5

Musím souhlasit s komentáři níže. U Loutkáře je opravdu vidět posun dopředu. Ovšem stále mi zde něco chybí. "Spoiler" Oceňuji, že kniha nebyla zaměřená na Wolfa a pokračovala "reálněji", než kdyby se vrátil a vše bylo sluníčkové, ale děj mi opět přišel nedopracovaný. Začátek byl opravdu zajímavý, zajímavé vraždy, dobrý nápad, náznak psychologie, ale to vše se na závěr ztratilo. Rozpracování postav a jejich příběhů je osvěžující, ale opět trošku nekompletní. Například podezření na divné chování agenta Rouche.. Proč a z čeho? Stejně tak závěr knihy. Po všech těch zajímavých vraždách jsem se těšila na rozřešení, ale přišlo pouze odhalení pomocí odrazu a zmatek na stanici metra. Žádná vrahova "velkolepá myšlenka" se nekonala. Žádné vysvětlení manipulace loutek a jejich motivy. Žádné popsání Greenova a Keatonova chování "na pozadí" příběhu. Proč New York a Londýn a proč zvolená místa? Hledané "wow" prostě chybělo. Přečetla bych si to spíš jako deník agentky Baxterové.

KočkomilkaJana
12.11.2018 4 z 5

Jelikož jde o pokračování Hadrového panáka, můžete mít občas dojem, že se ztrácíte ve jménech (která se kupí na již "známá" - já první díl nečetla). Pokud jste ale pozorní čtenáři, ztratíte se tak dvakrát k závěru knihy. Pro mne osobně byl absolutním vrcholem konec třetí čtvrtiny příběhu. Nevím, zda mne ovlivnila skutečnost, že sama mám dítě (pravděpodobně) nebo šlo o autorovu přípravu celé scenérie v průběhu díla. Každopádně ukončení příběhu zvolil Cole ne úplně nepříjemné, ale působí odfláklým dojmem. Tak, jak je zbytek plný akce, vtipu a morbidity, tak je konec plytký.

Veru.Viti
12.11.2018 4 z 5

Dobře, loutkář byl lepší než Hadrový panák. Jen je škoda, že je to pro mě hrozně nevyrovnaná kniha. V první polovině knihy zemře tolik lidí, ale je to psané takovým způsobem, že mě to vlastně vůbec nezajímá. Dokonce jsem chvílemi chtěla knihu odložit a do čtení se vyloženě nutit. Pak přijde zlom a najednou jako kdyby tu knihu psal někdo jiný. Najednou si připadám, že tam jsem. Že se vyhýbám kulkám a doufám, že všichni kolem mě přežijou. Ke konci ta kniha byla vážně moc dobrá.

sipkulka
10.11.2018 4 z 5

Loutkář mi přišel o chlup lepší než hadrový panák. Jen mi zde velice chyběl detektiv Wolf se svými uštěpačnými poznámkami a specifickým smyslem pro humor ;)

Polinka92
10.11.2018 5 z 5

V tomhle se budu lišit od spousty čtenářů. Zatímco dost lidí knihy od D. Colea nehodnotí kladně, já nemám žádnou výtku. Stejně jako Hadrový panák se mi i Loutkář četl velice dobře, ba dokonce i lépe. Napínavé od prvních stran až do samého konce. Emily Baxterovou jsem si velice oblíbila. Děj je hodně dobře propracovaný a originální, jak u prvního dílu. V závěru hodně překvapí. Za mě pět hvězdiček. Doufám, že bude další díl...

namornice
08.11.2018 5 z 5

Přečteno!Spát jsem šla v 6 ráno, nemohla jsem odtrhnout!????Loutkář byl ještě lepší než Hadrovy panak. Baxtrová mě baví a postava detektiva Rouche se autorovi povedla. Otevřený konec, skvěle napsaný a napínavý.
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Takže čekám na Červenec, kdy vyjde (v UK)The Wolves

haWranka
04.11.2018 4 z 5

Nejsou to asi plné 4 hvězdy, ale 3 mi přijdou málo. Kniha je extrémně nechutná, občas přetažená až moc, na druhou stranu jsem se nenudila a postavy mě hodně zajímaly. Cole rozhodně umí vytvořit poutavé charaktery (kladné i záporné). Tak a šup, chci další díl!

Nikolla
04.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Jen si úplně nejsem jistá tím koncem. Jestli by mi někdo mohl do správy napsat jestli teda Rouche žije nebo ne byla bych moc vděčna.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány sérioví vrazi FBI

Daniel Cole