Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3040 3040

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

SoniaR
10.01.2018 4 z 5

Za mě osobně ano, kniha byla velmi čtivá, líbí se mi styl jakým byla psaná, humor, napětí i závěrečné rozuzlení.

Ketrin.TR
10.01.2018 1 z 5

Trhák, dech beroucí dílo? Ani omylem. Zase jsem se jednou přesvědčila, že kniha se zlatou nálepkou neznamená vždy to, co by čtenář očekával. Opakovaně jsem se nutila knížku vůbec otevřít a doslova jsem se kopala k tomu, abych ji vůbec dočetla. V ději vystupuje spousta postav, ve kterých se člověk poměrně docela dlouho ztrácí, a jak odstavce přeskakují z jednoho na druhý, tak se dost často utopíte v tom kdo co vlastně dělá, na čem pracuje, co hledá, kam jede. Spousta situací mi přišly přitažené za vlasy a stejně tak i samotný konec, který mě vůbec neohromil. V hlavě mi zůstala spousta nezodpovězených otázek, na jejichž rozuzlení vlastně celou dobu čtenář čeká. Hvězdu dávám hlavně díky Edmunsovi, který mi jako jediný byl sympatický a odváděl nějakou práci.

buccifalek
10.01.2018 5 z 5

Krásná kniha, která dokáže čtenáře pobavit od samého začátku. Jen samotný konec byl zklamáním.

cadic
08.01.2018 4 z 5

Musím přiznat, že mě kniha bavila, ale po celou dobu jsem měl takový pocit, který mi tak nějak říkal, že tohle už jsem někde četl/viděl. Nicméně nemohu říci, že to je špatná kniha, myslím, že spoustu lidí zaujme tak jako mě i když ne všem se bude líbít styl jakým je napsána. Za mě 7/10 a osobně si myslím, že bude další navazující díl :)

twiggynka
08.01.2018 5 z 5

po dlouhé době jsem si příjemně početla, jen ten konec byl "divný" :-) těším se na další knihu Hangman!

Vikos
07.01.2018 5 z 5

Dokonalý. Tahle knížka je prostě dokonalá. Bezvadně napsaná, plná vtipných dialogů, nečekaných zvratů a závěr byl skvělý.

harvan69
07.01.2018 4 z 5

Taky mě konec trochu zklamal, takový nedotažený, jinak místy jsem se v té hromadě postav ztrácel, ale děj dobrý, knihu jsem přečetl za dva dny, takže zaujmout mě nějak musela. Taky mám po přečtení knihy pár otázek, na které jsem nenašel odpovědi, třeba jak byly oběti, těch 6, zavražděny, kde jsou těla, proč Wolf servírku tak složitě ukrýval s dvojím přestupem až v Austrálii, když se s ní mohl sám schovat, že by je bývalý voják nenašel, a pak ho eventuálně zlikvidoval. Vůbec, proč měl být Wolf poslední obětí, když si vraždy vlastně sám objednal. Zase nevím, jak vojáka zkontaktoval, asi si to budu muset znovu přečíst, prostě z celé knihy víc otázek než odpovědí, jak to vlastně autor myslel.

JitkaHambi
07.01.2018 4 z 5

Moc hezky napsané,konec jsem nečekala, myslela jsem, že je vše úplně jinak.
Kdybych nemusela vstavat ráno do práce, četla bych celou noc :-)

MartulkaS
07.01.2018 3 z 5

Nápad dobrý, ale nemohla jsem se do knihy začíst, žádné hltání stránek z důvodu napětí kdo za tím celým stojí se u mě nekonalo. Na mě se zde objevovalo mnoho jmen, nejhorší ze začátku bylo že jednoho člověka oslovovali více jmény. Postavy mě nikterak neoslovily možná nejbližší mi byl Edmunds, protože se alespoň o něco snažil. Za bestseller bych tuto knihu neoznačovala.

JanLucky
07.01.2018

Kniha à la severská detektivka. Konec mě překvapil a zklamal.

lenka9819
07.01.2018

Kniha mě bavila, konec jsem četla s očekáváním , ničeho jsem se ale nedočkala. Snad má autor záměr do budoucna, další kniha, další WOLF. Na začátku mi vadilo používání více jmen pro jednu postavu. Sečteno a podtrženo, myšlenka dobrá, provedení slabší...

JustWomen
06.01.2018 3 z 5

Ploché postavy a každá z nich měla hned několik jmen, těžko se v tom pak vyznat. Začátek docela ušel, pak nuda, umírají označení lidi jeden za druhým a policie je zcela neschopná, konec slabší, nedotažený, nevysvětlený. Další bestseller, který za mě byl sotva průměr.

Palele
06.01.2018 1 z 5

Tak tohle je tragédie a přesně ilustruje to, co si myslím o tzv. bestsellerech. Hodně jsem se těšila, protože mám ráda thrillery a podle popisku to vypadalo zajímavě. Nemá to ani hlavu ani patu a to už nemluvím o tom slohu, každý kdo má jenom trochu rád češtinu si musel rvát vlasy z hlavy - což mě přivádí k myšlence, zda není chyba v překladu. Nicméně knihu odkládám a asi nedočtu, což se mi stává málokdy.

romana0733
06.01.2018 3 z 5

K téhle knize vůbec nevím co napsat. Chvíli mě to bavilo číst, pak zase ne a tak se to střidalo celou knihu. Pořád jsem si řikala, že je to blbost, ale po dočteni, jsem si řikala, že námět nebyl špatný, asi mi nesedl autorův styl psaní. Bylo tam i hodně postav a já nevěděla o kom je řeč. Teď když o tom tak přemýšlim, tak to zas tak hrozné nebylo.

lexulka
06.01.2018

Kniha me tedy vubec nezaujala. Cetla jsem ji hned po Keplerove Lovci kraliku (a ten se mi libil hodne) a zdala se mi tak nudna, ze jsem nektere stranky jen prelitla. Hemzilo se to tam primou reci jak na divadle a dej nejak zaostaval. Za me nuda.

Ka.Flo
06.01.2018 4 z 5

Tak 3,5. Většinou konec knih bývá tou nejlepší částí, ale v tomto případě šlo o naprostou hovadinu. Jakmile se zminilo faustovské zabíjení, šlo to do háje. Jo a Wolf je blbec, dokonale by se hodil k hysterické uchlastané debilce Baxterové. Ale jinak nápad sešitá těla super..

beruska
05.01.2018 3 z 5

Kniha je vizuálně moc hezky udělaná - obálka, pevnější papír, v knihovničce vypadala hezky :-) ... Byla jsem tedy navnaděná, natěšená, až ji otevřu a začnu číst... No a pak přišlo velké zklamání :( ... Několikrát jsem se při čtení přistihla, že jsem myšlenkami jinde a knihu vůbec nevnímám...A musím se přiznat, že jsem ji ani nedočetla, pár posledních stran jsem vynechala :( ...
Tak nevím, na obálce zase "placka bestseller" ,kterou si kniha asi ani nezaslouží... Je tolik dobrých napínavých knih bez "placky" a jsou mnohem lepší... Moc mne to mrzí, ale více jak 3 hvězdičky dát opravdu nemohu ....

Mickey103
05.01.2018 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, nakonec se mi k Vánocům sešly hned dvě. Reklamu na ni udělali vskutku pěknou, ale kniha mě vůbec nebavila, pro mě málo napínavá. Přečetla jsem ji až do konce s tím že bude v závěru lepší. Byla, ale jen o fous.

Alchemilla75
04.01.2018 5 z 5

Skvělé čtení! Příběh mě bavil od začátku až do konce. Konec zůstal otevřený, což nemám vůbec ráda..... ale nechal tím prostor pro pokračování... a na to se těším!

SimonaP
03.01.2018 4 z 5

Rozhodně napínavá a čtivá kniha, nutí číst stále dál, abychom věděli, co se stane...

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983