Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453909/bmid_gump-pes-ktory-naucil-ludi-zit-WPt-453909.jpg 4 1855 565

Gump série

Som Gump a kedysi som bol túlavý pes. Vlastne každý pes je tak trochu túlavý, kým nenájde svoje šťastie, a to sa mu podarí iba s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia, o prekážkach a pasciach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile a nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Aj vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým sa nevrátite z práce. Alebo v buldogovi, ktorý sa za vami šinie a sotva lapá dych. Stavím svoju dušu, že keby vám niekto na tomto svete chcel ublížiť, spoznáte, aké silné srdce má váš pes a čo znamená jeho láska k vám. Gumpovo rozprávanie je príbehom o zvieracej múdrosti a obetavosti, ktoré môžu byť príkladom aj pre ľudí. O nádeji, ktorú nespúta ani najpevnejšia reťaz. Kniha vychádza zároveň s uvedením rovnomenného filmu s hviezdnym hereckým obsadením. Účinkujú v ňom Bolek Polívka, Ivana Chýlková, Eva Holubová, Karel Roden a ďalší známi českí herci pod taktovkou režiséra F. A. Brabca. Súčasťou diela je príloha s fotografiami z filmu a zo zákulisia natáčania, aj pár slov o ľuďoch a psíkoch, ktorí inšpirovali Gumpovo rozprávanie. Príbeh je popretkávaný dojímavými ilustráciami Weroniky Gray. Autora textu Filipa Rožka sprevádza láska k psom už odmalička, motivovala ho k napísaniu knihy o Gumpovi aj k celoživotnej pomoci organizáciám, ktoré sa venujú ich záchrane. Vydavateľstvo Ikar sa k charitatívnemu rozmeru projektu rado pripojilo a časť výťažku z predaja venuje dvom slovenským organizáciám: OZ Pes v núdzi a Útulok Levice – OZ Šťastný domov.... celý text

Marekh
02.10.2019 5 z 5

Po dlouhém době jsem se začetl do knihy, kde hlavním hrdinou je pes. Bohužel tuto knihu budu mít spojenou se špatným zážitkem a to, že v tento den zemřel můj bratr. Byl jsem téměř u konce čtení, kdy jsme se rozhodli zajet do jeho bytu, ve kterém jsme ho našli mrtvého. Když to píšu, oči mám zalité slzami a ač se snažím bránit návalu slz, přesto to nedokážu kontrolovat. Možná že by se mu tato kniha líbila, poněvadž měl rád psy. V minulosti jsme na krátkou chvíli vlastnili psa, ale bohužel se mu u nás nedařilo z důvodu, že v létě máme v bytě obrovské teplo a to zvířatům nesvědčí. Nakonec nezbývalo nic jiného, než že jsme ho museli vrátit původnímu majiteli.

Kniha se mi líbila včetně myšlenek, které nalezneme v textu. Zajímavé bylo pro mě například to, že pokud psovi ublíží člověk, tak pes to nikomu neprozradí, nechá si všechno pro sebe, má člověka rád, přestože mu ublížil. Knihu si určitě zamilují čtenáři, kteří vlastní psa, ale také čtenáři, kteří třeba žádného domácího mazlíčka nevlastní, ale mají srdce, soucit a pochopení a není jim lhostejné, pokud jsou svědky špatného zacházení se psem nebo jiným zvířetem. Nedávno mi kamarádka pověděla, že musela zasáhnout, když viděla, že jeden pán se nechoval dobře ke svému psu. Sebrala veškerou odvahu a z plných plic tomu dotyčnému člověku řekla, ať mu neubližuje. Pán se na ní rozkřikl, ať si hledí svého, naštěstí kamarádce neublížil. Člověk nikdy neví, jak by se mohl zachovat. Když někdo ubližuje zvířatům, jak se pak může chovat ke člověku?! Autor v knize uvádí různé příklady, kdy jsou zneužíváni psi různými způsoby a bohužel je to skutečnost.

Je škoda, že sotva jsem se začetl, tak jsem se dostal do závěru knihy. Myslím si, že autor se mohl více rozepsat, přidat další příhody GUMPA. Určitě bych to uvítal a ostatní čtenáři nepochybně také. V knize nalezneme pár informací o autorovi a kapitolu pojmenovanou PŘÍBĚH GUMPA INSPIROVALI. Kniha obsahuje pěkné ilustrace včetně fotografií. Knihu hodnotím na 5*.

sofi987
28.09.2019 5 z 5

Tahle knížka má tak málo stránek a přesto je v ní napsáno o tolik víc, než v mnohých knihách, které dnes vycházejí ❤

vera4669
28.09.2019 5 z 5

Kdo má rád zvířátka, tomu se kniha určitě zaryje hluboko pod kůži. Sice jsem více kočičí, přesto mě kniha dostala a jsem ráda, že jsou stále lidé se srdcem na pravém místě

Eliiieš
27.09.2019 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu něco. Již jsem se ke knize vyjadřovala na Facebooku i instagramu, ale musím i zde.
Knížka je psaná poměrně jednoduchým jazykem - proč by taky ne, vždyť ji vypráví psík. Díky tomu, i díky čtivému příběhu ji zvládneme dočíst přibližně za 2 hodinky.
Co knihu činí na našem trhu jedinečnou je to, že v knize jsou zaznamenány reálné osudy několika reálných pejsků, které se u nás skutečně udály. A že to bohužel není vůbec veselé čtení, protože lidská krutost, zvláště ta ke zvířatům, bohužel v dnešním světě nemá mezí.
Nejhůře je na tom samotný hlavní hrdina Gump, který skutečně vychytal ty největší rány osudu. I přes bolest, kterou zažívá, však nepřestává milovat a stále hledá svého člověka, kterého má v srdci.
Je úžasné, že tato kniha vyšla, a doufám, že se dostane k co nejvíce lidem. Bohužel, ač se v dnešní době týráním zvířat (nebo dokonce množírnami, jejichž problematiku knížka taky nakousne) zabývá stále více médií, existuje mnoho lidí, kteří nemají o těchto krutostech ani tušení.
Nebo snad dělají, že o tom neví? Zavírají před zlem oči? A právě na to nám knížka předává srdceryvnou myšlenku: Stačí před zlem zavřít oči, a hned jsi na jeho straně.
Knížku bych doporučila jako povinnou četbu do škol. Sice to není zrovna veselé čtení, ale s tím, co se u nás děje, by se děti měly seznamovat odmalička. A třeba by díky této knížce pochytily hlavní myšlenku a podaly by pomocnou ruku zvířeti v nouzi. A hlavně aby se naučily, jak se ke zvířatům chovat.
Takže knížku hodnotím pozitivně. Úžasná myšlenka, úžasný příběh bez příkras, a úžasné citáty. Jsem hrdá, že jí mohu mít ve své knihovně, a po přečtení si svých pejsků - nalezenců budu vážit zase o něco víc. :)

Rodaw
19.09.2019 5 z 5

GUMP – PES, KTERÝ NAUČIL LIDI ŽÍT
Po dočtení této nádherné a dokonalé knížky jsem jen tak seděla asi 30 minut u stolu a uvažovala nad životem. Tato kniha se dotkla té nejniternější části mého srdce a já ji miluji. Děkuji za úžasný zážitek. Za knížku, která reálně pomůže a (snad) otevře mnoha lidem oči. Popisuje laskavé a věrné duše pejsků a ukazuje pravdu. Knížka, která má poslání a kterou budu doporučovat (nejen) pejskařům do konce svých dnů. Cítím velkou pokoru a vděk za to, že vznikla tak láskyplná, důležitá a výjimečná kniha. Velké díky všem, kteří se na ni podíleli. Gump je úžasný hrdina, kterého si musíte oblíbit. Tím, že pejsky doma adoptujeme (aktuálně jich máme doma 9:)) a jsme v dlouhodobém kontaktu se psími útulky, jsem Gumpův příběh prožívala o to víc. Dotkl se mě. Promítali se mi do něho naši pejsci a nebo pejsci, které znám z útulků… Moc bych si přála, aby každý opuštěný pejsek našel domov a poznal, co je to láska. Bohužel realita je jiná, bolestivá, krutá a neférová. Šťastných konců se dočká jen málo z nich.. ale právě proto, že existují lidé, kteří to nevzdají a pomáhají (třeba i prostřednictvím této knížky) vidím naději a víru. Mohla bych o této knize mluvit /nebo psát:)/ hodiny a hodiny… Jak jsem již zmiňovala, je pravdivá. A je v ní krásně vidět, že i když pejskovi ublížíte, stejně za Vámi přijde a bude Vás milovat. Protože psí věrnost a odevzdanost je nekonečná a psí charakter je daleko lepší než ten lidský… Je tu skvěle zachyceno i prostředí útulku – mimochodem tady se mi moc líbilo ztvárnění „zlého bojového“ psa – kde se opět potvrdilo, že za vším je člověk a že ten „zlý bojový“ pes je vlastně neskutečným způsobem zlomená a zraněná psí duše…Bohužel kniha ukazuje i to, že ne každá adopce pejska je dobrá a skončí správně (zase zkušenost i z naší smečky: pejska Míšánka někdo vrátil do útulku 2x (!!!) s tím, že je agresivní.. přitom se jen počuraval. Ti lidé ani neřekli pravdu a tím mu razantně snížili šanci najít domov..).. jak je v samotné knížce napsáno: V útulku jsou zapomenuté psí životy… ach jo, je to pravda a to mě bolí. Co na této knížce miluju je ten nápad. Do příběhu Gumpa totiž byly zakomponovány skutečné osobnosti – jak psí, tak lidské. Jejich příběhy se dozvíte na konci… u některých si nejspíš popláčete:). Tato knížka ve mně vyvolala všechno… lásku, smutek, víru, naději… klobouk dolů před všemi pejsky a před všemi lidmi, kterým není lhostejný osud útulkáčků či jinak opuštěných pejsků.. jste pro mě hrdinové. Tato kniha se nedá popsat slovy, musí se prožít. Budu se k ní v průběhu celého svého života vracet. A mám další hrdiny za Duhou- vlastně hrdinky:) - čivavku a obrovskou bojovnici Líliji + statečnou fenečku pitbula Jenny...
I jako čtenář a i jako pejskař děkuji za tuto knihu.
PS: tuto knížku krom mě doporučuje i 8 psích frajerů z naší smečky a samozřejmě i jediná princezna Zarinka:).
Neváhejte a kupujte. Stojí to za to.
Více na mém YouTube :-).