Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453909/bmid_gump-pes-ktory-naucil-ludi-zit-WPt-453909.jpg 4 1863 566

Gump série

Som Gump a kedysi som bol túlavý pes. Vlastne každý pes je tak trochu túlavý, kým nenájde svoje šťastie, a to sa mu podarí iba s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia, o prekážkach a pasciach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile a nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Aj vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým sa nevrátite z práce. Alebo v buldogovi, ktorý sa za vami šinie a sotva lapá dych. Stavím svoju dušu, že keby vám niekto na tomto svete chcel ublížiť, spoznáte, aké silné srdce má váš pes a čo znamená jeho láska k vám. Gumpovo rozprávanie je príbehom o zvieracej múdrosti a obetavosti, ktoré môžu byť príkladom aj pre ľudí. O nádeji, ktorú nespúta ani najpevnejšia reťaz. Kniha vychádza zároveň s uvedením rovnomenného filmu s hviezdnym hereckým obsadením. Účinkujú v ňom Bolek Polívka, Ivana Chýlková, Eva Holubová, Karel Roden a ďalší známi českí herci pod taktovkou režiséra F. A. Brabca. Súčasťou diela je príloha s fotografiami z filmu a zo zákulisia natáčania, aj pár slov o ľuďoch a psíkoch, ktorí inšpirovali Gumpovo rozprávanie. Príbeh je popretkávaný dojímavými ilustráciami Weroniky Gray. Autora textu Filipa Rožka sprevádza láska k psom už odmalička, motivovala ho k napísaniu knihy o Gumpovi aj k celoživotnej pomoci organizáciám, ktoré sa venujú ich záchrane. Vydavateľstvo Ikar sa k charitatívnemu rozmeru projektu rado pripojilo a časť výťažku z predaja venuje dvom slovenským organizáciám: OZ Pes v núdzi a Útulok Levice – OZ Šťastný domov.... celý text

triatlet
28.12.2019 4 z 5

:3:"Tyhle psí fabriky na štěňata, kolik to těm jejich mámám přineslo smutku. Miminka jsou všechny krásný, ale ty jejich mámy u toho vyměňování malýho psího života za papírky nikdy nejsou." (s. 47)

Na základě reklamy jsem měl větší očekávání. Medailonky lidí a psů, jejichž osudy se staly námětem Gumpova příběhu, mohly být propracovanější. Přesto - jedná se o velmi potřebnou knížku.

:3:"Psí láska je jako nebe, nikdy nenajdete její konec." (s. 82)

soupik2012
28.12.2019 4 z 5

Útok na city nenásilnou formou. Teď mi stačí pouhý pohled na obálku této knihy a chce se mi brečet. Uvěřitelný příběh z pohledu toulavého psa Gumpa. Abych jenom nechválila, tak příběh mohl být propracovanější, delší. Kdyby vedle dějové linky psa, běžela vedle dějová linka s životem lidí které se kolem Gumpa vyskytují, mohl z toho být místo novely román. Škoda, takto mám pocit, že nebyl využit veškerý potenciál, který toto téma nabízelo. Ivan Trojan čte tuto audioknihu tak jak jsem u něho zvyklá. Tedy naprosto dokonale.

zuzana4587
27.12.2019 4 z 5

Vánoční dárek, který jsem přečetla za den. Moc krásný a zároveň smutný příběh. Dle mého by si ale zasloužil jednou tak delší a propracovanější vyprávění. Hlavní myšlenku však kniha předá čtenáři stoprocentně. Sama si jednou pejska nekoupím, ale adoptuji. Za mě 4*.

Lka
27.12.2019 5 z 5

Tak to byl velmi silný a dojemný příběh. Bohužel pro mne hodně bolestný. Strašně trpím, když vidím co někteří lidé dokažou. Těmto lidem bych přála, aby se jim toto stalo taky.
Já sama mám už druhého yorkšíra. Toho prvního jsem měla 15,5 let když zemřel. Už to budou pomalu 3 roky co odešel a pořád to hodně bolí a nemůžu se s tím smířit.

monika011
23.12.2019 4 z 5

Gump- pes, který naučil lidi žít je dojemný a silný příběh o pejskovi, který to měl velice těžké (až si říkám, jestli by tohle všechno jeden malý pejsek snesl- samozřejmě vím, že příběh je smyšlený, ale trošku logiky bych prosila). Spolu s příběhem Gumpa se nám v příběhu odráží příběhy i dalších opravdových pejsků, kteří to v životě neměli jednoduché a byli inspirací pro autora.
Pokud bych to měla shrnout po stránce myšlenky a nápadu, tak ano, příběh je pěkný a jsem ráda, že i český autor se pustil do této problematiky - týrání psů, útulky a opuštění psi. A padlo tam hodně moudrých myšlenek, nad kterými se člověk, i kdyby nechtěl, musí zamyslet.
Po stránce složení vět a znění, už to bylo trošku horší. Občas to bylo krkolomné a takové suché. Ovšem tohle vše se ztratí, když se soustředíte na Gumpa a jeho srdcervoucí příběh.
Nemohu taky zapomenout zmínit ty překrásné malby. Tolik živé, opravdové. Moc povedené.
Nakonec bych řekla, že je to dílo, které potěší a na jeden večer vám udělá milou společnost.

A běžte prosím pomazlit vaše pejsky a buďte rádi, že se zrovna váš mazel dostal k vám, protože ne všichni pejsci měli takové štěstí.

KydlochMoris
23.12.2019 5 z 5

Srdcovka :-*

biairicia
21.12.2019 1 z 5

Miluju zvířata a je fakt smutné, co lidi dokážou těmto úžasným tvorům provádět. Ale nemůžu nevyjádřit svůj názor na knihu jako takovou. Tohle prostě nebylo na knížku :( styl psaní je otřesnej a tu mediální propagandu vůbec nechápu. Knihu bych snad ani nedoporučila. Tím ale nesnižuju vážnost tématu.

kiraa
21.12.2019 5 z 5

Myslím, že nejlepší audiokniha, jakou jsem kdy naposlouchala. Ivan Trojan musel být v minulým životě pes, jinak si to nedovedu vysvětlit :) Dovedl neskutečně krásnej příběh k dokonalosti. Zbláznila jsem se do odkopnutýho, zrazenýho, ale naštěstí ne bohem zapomenutýho tuláka Gumpa. Zamačkávám slzu, přátelé.

kalinka99
19.12.2019 5 z 5

Mám doma 2 voříšky a po přečtení této knihy přemýšlím, jak mě pojmenovali dle pachu. Knížka je moc pěkná. Dojímal mě celý příběh. K tomu i krásné ilustrace. Teď doma pejskům říkám, že by si mě měli více vážit, že mají teplo, žrádlo a hlavně lásku.

Sandokan47
18.12.2019

Ahoj všem přátelům psích duší,dnes jsem měl tu čest poznat Gumpa osobně, také Filipa Rožka,ale i úžasnou holčinu Aničku Šulcovou nejlepší a nejsledovanější mladou youtuberku u nás. Přijeli všichni natočit i příběh pejska jménem Rocky,moc chci všem z celého srdce poděkovat za dnešní den. Jste všichni skvělý a moc jsme si to užili. Díky. spolek pejsci a kočičky v urgentní nouzi zs.

Šánka
17.12.2019 5 z 5

Chtěla jsem se pustit do nového Sparkse, ale Gump vyčerpal můj letošní příděl slz.
Psí putování, vyprávěné pohledem čtyřtlapkového tuláka za svým člověčím kamarádem, za hledáním nového domova a lásky. Je to krátké vyprávění, ale ať jste pejskař bývalý, současný nebo budoucí, tohle se musí vašeho srdce aspoň dotknout, pokud ho úplně nevyždíme.....

,,Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každej den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe........
My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takovej zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám lásku k tomu člověku nedokáže vzít....My prostě nevyměňujeme....."

Občas vtipné, velmi dojemné a tak moudré vyprávění.
A za mě poděkování všem, kteří se snaží udělat ten psí život lepší a napravují zlomené psí duše.

adela9782
17.12.2019 5 z 5

Každý pejskař by si ji měl alespoň přečíst!

Scathia
12.12.2019 3 z 5

Dobrá odpočinková knížka. :-)

Kočičáci
04.12.2019 5 z 5

"Psí láska je jako nebe, nikdy nenajdete její konec."

Statečný Gump nám vypráví svůj příběh psíma očima. Jeho start do života byl plný překážek, bolesti i utrpení, ovšem vždy s prosvítající nadějí na lepší zítřky... které naštěstí přišly. Jeho velké psí srdce nám ukazuje, co je to bezpodmínečná láska, kterou nám lidem dokáží pejsci věnovat.
Ač je to příběh krátký, psaný jednoduchým "psím" stylem, jeho poselství je nedozírné.
Až ho dočtete a začnete si psí i lidské postavy propojovat s následujícími fotkami, teprve tehdy vám to dojde... srazí vás to do kolen... zalijí se vám oči slzami...

Je to obrovsky pravdivé.
Je to neskutečně smutné.
Je to velice nadějeplné.

VELKÉ DÍKY patří všem, kteří dnes a denně pomáhají bezbranným, autorovi za Gumpa, za knihu, za organizaci Se psem mě baví svět, všem ostatním za mediální podporu, která pomáhá upozornit na nutnost podpory útulkům a všem pejskům v nich.
A že je to komerční? Ano, zaplaťpánbůh za to, protože tentokrát je to více než žádoucí!

"Proč psi jsou tak závislý na lásce od lidí, proč tu lásku lidem potřebujeme tolik dávat? ... Jsme tady na ochranu lidí, ale ne tak, jak některý z vás myslíte, aby vám někdo druhý neukradl kolo ze zahrady. Myslím tím, že chráníme hlavně vaše srdce, ukazujeme vám, jak láska je jediný bohatství, který se tady na tom světě nedá ukradnout. Ukazujeme, co jediný má tady na tom světě smysl."

maxx
02.12.2019 3 z 5

Není to špatný příběh jen takový zkráceny a velmi nepropracovaný

Deny95
02.12.2019 5 z 5

Nádherná kniha, která pohladí na duši. Jedině doporučuji!!!

Jeegles
02.12.2019

Po přečtení jsem k sobě jen přitiskla svýho útulkáče a brečela nad tím, jak je ta knížka bohužel pravdivá.

jaromate
22.11.2019 5 z 5

Tak jsem si poplakala ...

Zuzka12627
20.11.2019 5 z 5

Úžasná krásná a dojemná knížka..chytne za srdce nejen ty co milují psy..

Lucuschka
20.11.2019 5 z 5

Krásný příběh nejen Gumpa, ale i psích přátel, které Gump na své ceště životem potkává... Moc se mi líbila obrazová část s osudy opravdových pejsků dle kterých byly psí postavy psány... Prostě nejde jinak než si tento příběh přečíst a prožít s Gumpem :-) a hlavně "nevzdát to"...