Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453909/bmid_gump-pes-ktory-naucil-ludi-zit-WPt-453909.jpg 4 1863 566

Gump série

Som Gump a kedysi som bol túlavý pes. Vlastne každý pes je tak trochu túlavý, kým nenájde svoje šťastie, a to sa mu podarí iba s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia, o prekážkach a pasciach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile a nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Aj vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým sa nevrátite z práce. Alebo v buldogovi, ktorý sa za vami šinie a sotva lapá dych. Stavím svoju dušu, že keby vám niekto na tomto svete chcel ublížiť, spoznáte, aké silné srdce má váš pes a čo znamená jeho láska k vám. Gumpovo rozprávanie je príbehom o zvieracej múdrosti a obetavosti, ktoré môžu byť príkladom aj pre ľudí. O nádeji, ktorú nespúta ani najpevnejšia reťaz. Kniha vychádza zároveň s uvedením rovnomenného filmu s hviezdnym hereckým obsadením. Účinkujú v ňom Bolek Polívka, Ivana Chýlková, Eva Holubová, Karel Roden a ďalší známi českí herci pod taktovkou režiséra F. A. Brabca. Súčasťou diela je príloha s fotografiami z filmu a zo zákulisia natáčania, aj pár slov o ľuďoch a psíkoch, ktorí inšpirovali Gumpovo rozprávanie. Príbeh je popretkávaný dojímavými ilustráciami Weroniky Gray. Autora textu Filipa Rožka sprevádza láska k psom už odmalička, motivovala ho k napísaniu knihy o Gumpovi aj k celoživotnej pomoci organizáciám, ktoré sa venujú ich záchrane. Vydavateľstvo Ikar sa k charitatívnemu rozmeru projektu rado pripojilo a časť výťažku z predaja venuje dvom slovenským organizáciám: OZ Pes v núdzi a Útulok Levice – OZ Šťastný domov.... celý text

bara-z5649
08.01.2020 4 z 5

Kniha je silná a plná fotek. Dokáže lidem otevřít oči a něco v nich kniha zanechá, ale příběh je malinko slabší a občas jsem tam viděla i prvky Psího poslání.

michaela3618
08.01.2020 4 z 5

Napad na knihu skvely a doporucovala bych ji precist vsem, co si chteji poridit jakekoliv zviratko, at uz pejska ci kocicku... Ze take oni maji sve city. Ilustrace nadherna, jen pro me byla kniha moc kratka. :(

klaudia2722
07.01.2020 3 z 5

Nápad na knihu skvelý, ale príbeh mi príde, ako keby ho autor napísal tak trochu na kolene. Príde mi to také prvoplánové a nedotiahnuté. V knihe ma veľmi zaujali ilustrácie.

Nikiny
06.01.2020 5 z 5

Upřímně mě tato knížka dostala. Brečela jsem, smála se, vzpomínala na toho svého nejlepšího kamaráda a na to jaké jsem měla štěstí, že jsem ho našla a on našel mě v tom obrovském světě. Srdce by mi zlomilo, kdyby musel žít na řetězu a trpět jako mnozí jeho psí kamarádi. Už před nějakou dobou jsem začala chodit na procházky s utulkovými psíky a myslím, že aspoň taková pomoc k něčemu je. Tuto knížku by si měl přečíst každý člověk, aby se do jeho srdce dostala všechna láska, co v knize je. A to nejsem citlivka, ale tohle... Tohle byla víc než kniha... Alespoň pro mě.

Simmminek
05.01.2020 5 z 5

Jedna z těch nejkrásnějších... Kéž by se příběh Gumpa dostal do rukou co nejvíce lidem. A lidé kteří zvířatům ubližují, navždy vymizeli. Krásná kniha.

IvusP
04.01.2020 5 z 5

Přečteno tzv. "na jeden zátah". Skvěle napsané, jako by opravdu vyprávěl sám Gump. Knížka pro mně emotivně velmi silná, většinu jsem probrečela... Určitě doporučuji přečíst každému, nejenom milovníkům psů..

LivB
04.01.2020 5 z 5

Asi už jsem cíťa, ale řvala jsem snad od druhý stránky. Dva kapesníky a asi tři hodinky na přečtení. Kéž by tenhle příběh pomohl lidem, uvědomit si, jak se chovají / nechovají..

PetiJelinkova
03.01.2020 5 z 5

Tak málo stránek a přesto je v knížce napsáno tak moc . . .

Maňule
03.01.2020 5 z 5

Ach, Gumpe, ty citová ždímačko, tys mně dal! Málo stránek a srdce na šrot, silný příběh a nějakou ,,čecháčkovskou mluvu" neřešte, důležité je poselství. Tak, a já se půjdu přitulit k tomu našemu chlupáčovi.
DOPORUČUJI!!

Safinka
03.01.2020 5 z 5

u knihy jsem hodně plakala, velmi silný příbeh a emotivní

VendaS20
03.01.2020 2 z 5

Jako součást projektu upozornit veřejnost na množírny a týrání zvířat je to super. Lidé by se měli nad tímto více zamýšlet a nebýt lhostejní.
Ovšem pokud bych měla hodnotit knihu jako takovou, je to spíše prvoplánová, průměrná povídka. Člověk už na začátku "kapitoly" ví co se stane, jednotlivé setkání s lidmi a psy na Gumpově cestě by si zasloužilo více rozpracovat, stejně tak závěr knihy. Nejvíce se mi líbily ilustrace, fotky a příběhy skutečných psů a lidí zapojených do jejich záchrany.

gab72
03.01.2020 5 z 5

velice pěkně a citlivě napsaná kniha z pohledu psa. Jak se píše - srdceryvná, to opravdu je. Dodatek ke knize umocňuje naléhavost šíření osvěty mezi lidmi jak se chovat ke psům a nejen k nim.

peterkovasona

Došli mi slova ♥️

martisko3
02.01.2020 5 z 5

Dojemný psí příběh, přečteno za den, ale ten hovorový čecháčkovský styl mi strašně vadil. 5* pouze za téma, příběh a kresby.

Kexina
01.01.2020 2 z 5

Ne, že by to byl špatný příběh, jen stejný jako všechny ostatní. Člověk doslova věděl dopředu každý další zvrat a dějovou linku.
A docela mi vadila ta čecháčkovská mluva "cejtil jsem, že jsem jinej".

evik_svistik
31.12.2019 5 z 5

Knížku jsem probrečela, jsem pejskař, sami máme adoptovaného psa z útulku, takže představa, co všechno toho našeho ňuňana mohlo potkat, mě vážně děsila. A přesně si pamatuji, jak byli tehdy v útulku z nás rozpačití, byli jsme mladí, psík byl štěně a už tehdy měl 20kg, mnohokrát nám opakovali, že bude velký, zda máme prostor, finance atd... No tak má teď 60kg a je to nejlepší pes na světě, lepšího psa bych si k malým dětem nemohla přát. Je mi zle z toho, jak se někteří lidé dokážou ke zvířatům chovat. Tak dobře, když někdo nemá rád zvířata, ok, tak si je snad ale nepořizuju, ne? I ta zvířata se umí mnohdy chovat lépe než lidé :-(

Szekynka
31.12.2019 5 z 5

Uff to byla síla. Musela jsem se do čtení hodně nutit, ne proto že by kniha byla špatná – právě naopak, ale bylo mi ze čtení toho, jak jsou lidí zlý do breku. Nejednou jsem při čtení popotahovala a bojovala se slzami a přiznávám, že sem tenhle boj několikrát prohrála. Moc smutný a krásný příběh. Já jsem sice kočičkářka :), ale psy mám moc ráda taky. Knížka se četla skoro sama. Líbilo se mi, jak je to opravdu celé psané Gumpovou psí mluvou :), možná působí styl psaní trošku kostrbatě, ale do tohohle příběhu to prostě zapadlo. Trochu mě zaskočilo, že kniha má v závěru pouze 80 stránek, ale stály za to. ♥ Jo a ještě chci zmínit, jak jsem byla unešená z Ilustrací v knize se fakticky povedly a autorka udělala kus práce.

V dnešní době je smutné, jak je pořád někde slyšet a vidět, co my lidi jsme schopní němým tvářím, které nás bezmezně milují udělat, bohužel se to ale děje dnes a denně, tenhle příběh bral za srdce, a to asi nebyl ani zdaleka tak nejhorší.
„Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každý den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe.
My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takový zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám lásku k tomu člověku nedokáže vzít. My prostě nevyměňujeme. – VELKÁ MYŠLENKA ♥

Zkrátka co se snažím říct, mějme ty naše ušáky rádi, vždyť oni by pro nás dýchaly a zaslouží si to!!! ♥♥♥

admin
30.12.2019

Dcerka to dostala pod stromeček. Museli jsme to schovat. Nemohu hodnotit celou knihu, ale začátek je plný vulgarit, nehezkých výrazů a násilí na zvířatech. Pro malé děti opravdu nedoporučuji.

tessie_m
30.12.2019 4 z 5

Krásně napsané, Gump se četl rychle, přečetla jsem to za jeden večer. Povinnost pro všechny pejskaře.

Pištec
30.12.2019 3 z 5

Hezky napsáno, klidně by to mohlo být i delší, akorát konec trochu málo rozvinutý.