Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453909/bmid_gump-pes-ktory-naucil-ludi-zit-WPt-453909.jpg 4 1867 1867

Gump série

Som Gump a kedysi som bol túlavý pes. Vlastne každý pes je tak trochu túlavý, kým nenájde svoje šťastie, a to sa mu podarí iba s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia, o prekážkach a pasciach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile a nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Aj vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým sa nevrátite z práce. Alebo v buldogovi, ktorý sa za vami šinie a sotva lapá dych. Stavím svoju dušu, že keby vám niekto na tomto svete chcel ublížiť, spoznáte, aké silné srdce má váš pes a čo znamená jeho láska k vám. Gumpovo rozprávanie je príbehom o zvieracej múdrosti a obetavosti, ktoré môžu byť príkladom aj pre ľudí. O nádeji, ktorú nespúta ani najpevnejšia reťaz. Kniha vychádza zároveň s uvedením rovnomenného filmu s hviezdnym hereckým obsadením. Účinkujú v ňom Bolek Polívka, Ivana Chýlková, Eva Holubová, Karel Roden a ďalší známi českí herci pod taktovkou režiséra F. A. Brabca. Súčasťou diela je príloha s fotografiami z filmu a zo zákulisia natáčania, aj pár slov o ľuďoch a psíkoch, ktorí inšpirovali Gumpovo rozprávanie. Príbeh je popretkávaný dojímavými ilustráciami Weroniky Gray. Autora textu Filipa Rožka sprevádza láska k psom už odmalička, motivovala ho k napísaniu knihy o Gumpovi aj k celoživotnej pomoci organizáciám, ktoré sa venujú ich záchrane. Vydavateľstvo Ikar sa k charitatívnemu rozmeru projektu rado pripojilo a časť výťažku z predaja venuje dvom slovenským organizáciám: OZ Pes v núdzi a Útulok Levice – OZ Šťastný domov.... celý text

Bukina
21.02.2020 4 z 5

Líbí se mi knihy, co jsou pro děti i dospělé v jednom. Každý si z ní vezme to své. Celé čtení jsem se z vlastní představivosti musela stále usmívat.

kajčamach
20.02.2020 5 z 5

Nemám slov...

Asi nejsilnější kniha co jsem kdy četla. Ani nevím co napsat... přečtena jedním dechem. Strašně moc mi předala, zajímavé propojení psího světa a světa lidí. Kniha mi otevřela oči a já jsem měla možnost nahlédnout do psího světa, kterému všichni tak málo rozumíme. Láska☆Strach☆Bolest☆Naděje☆Zoufalství☆ tím vším si Gump musel projít, ale i přes to, to NEVZDAL❤

Scheila
19.02.2020 5 z 5

Co napsat.... krása krása krása!!!
To co se v dnešní době děje ví asi každý. Jak se někteří lidé chovají ke zvířatům i to že existují lidé co by za ně pokládali život :)
Líbí se mi různé příběhy pejsků a lidí co v knize vystupovali, na konci knihy. :) doporučuji

0819
19.02.2020 4 z 5

Hezká a oddechova knížka. Četla se rychle. Guma jsem si zamiloval.

saryk93
17.02.2020 4 z 5

Ke knize mám dvě malé výtky. První je ta, že mi hodně (co se stylu psaní týče) připomínala Psí poslání, které je pro mě mezi knihami o psích osudech na prvním místě, proto mě chvílemi dost mrzelo, že kniha Gump, na kterou jsem se tolik těšila, je tak trochu "vykrádačka". I přesto ale během čtení nastalo několik momentů, kdy jsem měla slzy v očích a pocítila lítost, smutek, vztek na lidi, kteří dokážou ublížit nevinnému zvířeti.. Mimo jiné jsem se mockrát i pousmála, i když jsem si myslela, že jakožto člověk, který téměř celý svůj život strávil ve společnosti psů, psímu světu trochu rozumím, Filip Rožek prostřednictvím Gumpa ukázal, kolik věcí si ani neuvědomujeme, jak moc pro psy znamenají pro nás zdánlivé maličkosti.
A druhá výtka je ta, že samotný příběh skončil přibližně ve dvou třetinách knihy a pak už následovaly jen lidé a psi, kteří knihu inspirovali, samotný příběh autora, text a fotografie z nahrávání písně, která je součástí projektu. Nakonec ale musím říci, že veškerý obsah těchto posledních stránek knihu zajímavě doplňují a ve finále jsem s úsměvem na tváři napjatě otáčela každou další stránku a postupně se seznamovala se všemi těmi osobnostmi, o kterých si v knize čtěte, tentokrát skutečnými.
Knihu jsem zhltla za pár hodin a jedinou hvězdičku tedy ubírám za podobnost s Psím posláním a za to, že ve chvíli, kdy mě kniha začala vlastně bavit nejvíc, příběh skončil :)

Jirinamac
17.02.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbí. Její podání je vhodné i pro děti. Je psaná jednoduše a každý má možnost uvědomit si, jak těžký může být psí život. Doufám, že ti moji nalezení staroušci byli se mnou vždy spokojení. Je dobře, že knížka podpoří i pejsky, kteří nemají tak radostný život.
P.S. líbil se mi i film. V kině nám dali i kapesníčky, byly potřeba.

Astarothh
15.02.2020 5 z 5

Autor musí být velmi citlivý člověk..Musí velmi milovat zvířata... Krásná kniha, ač velmi smutná... Vehnala mi slzy do očí...

akšuram37
14.02.2020 4 z 5

Než jsem začala knihu číst, přečetla jsem si některé komentáře tady, ale jeddné polovině se kniha líbí, druhá polovina knihu zavrhuje.
Kniha je napsaná pěkně. Jednoduše, nemusíte nad tím nějak přemýšlet.
Není to žádný veselý příběh, zjistíte, jak to chodí, když si děti přejí psa a pes nakonec zůstane v útulku.
Podle mě, příběh za přečtení stojí, odvařená z toho nejsem, ale líbilo se mi to. :-)

Zuzana08
13.02.2020 3 z 5

Knihu jsem vlastně původně koupila desetiletému synovi, který si ji moc přál. A pro něj je kniha naprosto v pořádku. Milá, dojemná, poučná, psaná jednoduchým srozumitelným stylem a velmi rychlým dějovým spádem.
Pro mě asi nic nového. A zase ta příšerná mediální bublina! Včetně hitu v rádiu? Jako ne.
Takže tři hvězdy:
* za to, že jsme si s dětmi udělali čas a trochu se o problematice týrání zviřat doma pobavili
* snad jsem přispěla koupí knihy k "lahvičce život"
* nádherné ilustrace

petrarka72
10.02.2020 2 z 5

Kniha vzniklá z bohulibých důvodů, ale nerozhodnutá, jakoby nahozená bez finálních úprav a neuvěřitelně přesentimentalizovaná... A to, že je Gump "Zátopek mezi psy", tomu nepomůže.

alzbeta675
10.02.2020 5 z 5

V dětství jsem milovala knihy od E.T.Setona a Gump se jim podobá. Krásná kniha, luxusní ilustrace. Vřele doporučuji.

maru1970
08.02.2020 5 z 5

Krásná knížka

applause
07.02.2020 5 z 5

Nádherná kniha, jejíž většinu jsem probrečela. Příběh byl ještě smutnější, než jsem si myslela a bylo mi Gumpa i ostatních pejsků líto. Měla jsem chuť najít všechny lidi, co mu ublížili a dát jim za vyučenou. Jsem ráda, že kniha dopadla, jak jsem doufala, bohužel to byl pro mě "moment zklamaného očekávání", protože jsem myslela, že kniha bude pokračovat dál a on byl najednou konec. Nicméně od knihy jsem dostala to, co jsem chtěla. Líbílo se mi, že byla napsána "psí řečí", že se hodí i pro děti. Jsem ráda, že ji mám doma, určitě se k ní zase někdy vrátím. Je to úžasný projekt, už jen kdyby to pomohlo pár lidem se probrat, byl by to úspěch. Musím zmínit ještě song od Olgy Lounové "Protože to nevzdám", který je vlastně zhudebněným shrnutím obsahu knihy. Knihu každopádně doporučuji.

vlkove
06.02.2020 2 z 5

Dvě hvězdy dávám za to, že peníze z knihy jdou na pomoc zvířatům. Knihu jako takovou však kladně hodnotit nemohu. Styl psaní je strašný, musím říci, že jsem měla co dělat abych knihu přečetla.
Jelikož jsem si knihu půjčila z knihovny, s radostí ji vrací a raději odešlu peníze na konto některé z organizací, které pomáhají zvířatům.

Daisuke
05.02.2020 2 z 5

Gump stojí rozkročený mezi dvěma žánry. Jako by se nemohl rozhodnout mezi Psí cestou a Deníky kocoura Modroočka. Podle toho to také dopadlo, krátký strohý text působí nedokončeně, syrově, nedodělaně, napůl pohádka a napůl doják. Pro děti moc vhodný není a pro dospělé je zase psaný moc polopaticky. Autor prostě není spisovatel, myslí si, že má hodně co říct a zároveň to moc neumí podat. Kvůli všedním, všudypřítomným pindům o lásce, kterými je Rožek schopný zaplácnout třeba půl stránky v kuse, jsem čtení několikrát musel přerušit. Dvě hvězdičky dávám za dobrý úmysl, za snahu, za reálný pokus zlepšit zacházení s němými tvářemi - a také proto, že psi mě provází celým životem.

denisa8946
03.02.2020 5 z 5

Nádherný příběh, místy smutný, ale nádherný. Moc se mi líbil styl jakým byla kniha napsána - z pohledu Gumpa. Dojemný příběh doplňují velmi pěkné ilustrace a v závěru knížky i fotografie. Ke čtení doporučuji kapesníček. :)

Modrásek16
01.02.2020 5 z 5

Krásná a zároveň smutná kniha.

vterinka
31.01.2020 5 z 5

Nádherná, čtivá, avšak velice smutná kniha, která nám v příběhu jednoho pejska ukazuje osudy dalších pejsků. Kniha je doplněna krásnými fotografiemi.

daniel2010
31.01.2020 5 z 5

Hodně smutná kniha.

PajusenkaB
30.01.2020 3 z 5

Čekala jsem od knihy mnohem víc. Na to, jak krásně se četla a na to, jak rychle příběh skončil... Příběh mohl být rozveden do neuvěřitelných mezí, tolik prostoru tam bylo! Byla jsem hodně zklamaná, když příběh po 93stranách skončil. Situaci ohledně útulků apod. sleduji celkem pravidelně, takže přehled mám, proto pro mě zaplnění zbylých stránek bylo naprosto zbytečné.