Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436029/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-faq-436029.jpg 4 1858 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči.

smejkalova.m
26.10.2021 5 z 5

Moc se mi líbila.. Škoda, že to není fikce a někteří lidé se ke zvířatům opravdu takto chovají.....

raty
18.10.2021 5 z 5

Vypravěčem příběhu je pes Gump, který to rozhodně neměl v psím životě lehké. Knihu plnou moudrých myšlenek jsem četla po nadšeném doporučení mojí dcery. Nejsem úplně cílová skupina - patřím spíš do "kočičího tábora", přesto mě chytila za srdce. Bohužel, ta nejsprávnější cílová skupina, která by si měla knihu přečíst a změnit chování ke zvířatům, si ji asi nepřečte :-(

Audiokniha skvěle načtená skvělým Ivanem Trojanem.

krevetka79
16.10.2021 5 z 5

Nádherný a moc smutný příběh....
Člověk si uvědomí, kolik psů a celkově zvířat na světě trpí...
Přečteno během chvíle...

Gabika9
10.10.2021 4 z 5

Krásný, smutný příběh, který mě vzal za srdce. Krátké povídání s pěknými ilustracemi. Děkuji za tento pohled.

tristessa
07.10.2021 5 z 5

Já ty psy vlastně moc nemusím. Radši kočky, ty maj´ svůj rozum a ocas se jim nerozhoupe jen tak sám od sebe. Ale tato kniha mě nutí se zamyslet, zda nějakého psího kamaráda nechci nebo dokonce nepotřebuji... aby mě naučil žít. Nebo aspoň zpomalit.
Naposloucháno jako audiokniha, skvěle načtena Ivanem Trojanem.

"Víš, že jsem si nikdy nevšimnul toho tvýho flíčku, Gumpe? Vypadá úplně jako srdce. Tys mi to svý srdce tady celou dobu dával a já se přitom modlil, aby si už někdo pro tebe přijel. Promiň mi kamaráde, už ti to asi nestačím vrátit..."

NymphMaeve
03.10.2021 5 z 5

Do knihy jsem se pustila díky kamarádce, která viděla film a knihu mi půjčila. Jsem jí moc vděčná, jelikož by mě to asi jinak minulo. Neměla jsem žádná očekávání, ale hned ze začátku mě příběh Gumpa chytil za srdce. Už dlouho se mi nestalo, že bych dobrovolně dělala ve čtení pauzy. I přesto, že bych knihu délkou přečetla najednou, nemohla jsem, byla to na mě silná káva. Miluju psy a i když momentálně žádného nemám, vždy to pro mě byla spřízněná duše. Z toho, co je v příběhu popsáno, mi bylo zle a nutilo mě to hodně přemýšlet o nás lidech. Na film se asi úplně necítím, ale tahle kniha mi zůstane v srdci i hlavě navždy a nezapomenu. Děkuji za ni i za iniciativu, která za ní stojí.

Špekyn
28.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Velmi za srdce chytající, dojemný a pravdivý příběh. Rozhodně se u čtení nevyhnete emocím. Doplňující ilustrace a fotografie s informacemi o skutečných osudech hrsdinů z knihy, jsou milou třešničkou. Rozhodně doporučuji přečtení!

Kačota451
27.09.2021 5 z 5

Tak krásné a tak dojemné. Tuto knihu jsem přečetla za 2 dny protože jsem nedokázala přestat číst něco tak nádherného. určitě DOPORUČUJI!

RoseDadas
26.09.2021 3 z 5

Po obsahové stránce je příběh slabší, je vyprávěn strohým stylem, to aby se to nejvíce přibližovalo psímu vypravěči. Kniha je na první pohled nenáročná, psaná jednoduchým jazykem, zároveň je však místy těžká, co se týče naturalistických pasáží. Děj mohl být klidně více rozvinutější a jít o něco víc do hloubky.

Příběh mě dojal, šokoval a umocnil snahu pomáhat bezbranným tvorům. Asi bych knihu nedoporučila úplně malému čtenáři, spíše už o něco starším dětem právě kvůli zobrazované drsné realitě.

RoseDadas
26.09.2021 3 z 5

dzejkbeltygros
22.09.2021 5 z 5

Tady nemám vůbec co vytknout. Přečteno na jeden zátah. Skoro celé jsem to prořvala. Dlouho už mi žádná knížka nedávala tak velký smysl jako tahle! Tleskám! Nejradši bych si vzala dom všechny psy ze všech útulků.

Jiparis
20.09.2021 5 z 5

Citlivý příběh, který pomáhá vžít se do pocitů zvířete a jeho vztahu k lidem. Nejen on potřebuje nás, ale hlavně nás obohacuje psí láska. Nutí k zamyšlení, co vlastně k životu potřebujeme a co je zbytné.

Teri27
19.09.2021 4 z 5

Dojemné, milé. Super vidět na chvíli život psíma očima.

kamibe
16.09.2021 5 z 5

Čtení téhle knížky jsem si hezky užila. I když žádného psa nemám a ani mít nehodlám, jsou mi podobné příběhy odjakživa blízké. Navíc ilustrace jsou vskutku exkluzivní, obzvlášť když je mohu porovnat s fotografií "originálu".

KatyM.
10.09.2021 5 z 5

Nádherný, dojemný příběh.

iiiccc
10.09.2021 5 z 5

Tento příběh jsme poslouchali s přítelem jako audioknihu a byl to skutečně srdceryvný zážitek. Tak nás to zasáhlo, že jsme před týdnem také adoptovali svého "Gumpa". Jmenuje se Rex, je mu 10 let a je to ten nejvděčnější a nejšťastnější pes na světě, který má ty nejšťastnější a nejvděčnější páníčky :)

LussyP
04.09.2021 5 z 5

Příběh, který napsal pejsek, co k tomu dodat...
Jako člověku, co se snaží věnovat ochraně zvířat se mi to četlo opravdu těžce, přesto, že o všech těch věcech vím. Probrečela jsem skoro celou knihu. Přesto to tak je, Gump je jeden z pejsků, co měl štěstí a lidem odpustil a dokonce pomohl jinému nešťastnému, ale kolik jich má takové štěstí?

Doubravka1975
31.08.2021 5 z 5

.... prostě boží.....ale těch použitých kapesníků.....
Nedávejte si prosím ruku před oči, když uvidíte, že někdo svým zničeným světem ničí svět ostatním. Buďte stateční a věřte, že i z toho největšího bahna se dá vyškrábat, když si v sobě řekněte.... NIKDY TO NEVZDÁM!!!

Lassie777
30.08.2021 5 z 5

Krásný a dojemný příběh o psí lásce, moudrosti, důvěře a odhodlanosti to nevzdát. Prožívala jsem s Gumpem celý jeho příběh. Škoda, že byl tak krátký.
Když jsem otočila na stránky s reklamami za příběhem trochu mi to narušilo ten příběh. Ale je to na pomoc pejskům, takže to zas tak nevadilo.
Gump je hezký příběh, který by měl přečíst každý milovník pejsků. Myslím, že i mě Gump naučil žít.

cherubinka
28.08.2021 3 z 5

Čtivé, dojemné, asi i pravdivé...nicméně komerční.

Knížku jsme jen viděla v knihkupectvích v top 10 žebříčcích. Automaticky jsem k ní získala odpor, aniž bych ji znala. Nemám prostě ráda davové hysterie.

Když jsem hledala, co číst, procházela jsem hračkářstvím, kde nabízeli plyšáky Gumpa. A k tomu byl text o organizaci, videoklipu a filmu.

Myšlenka možná dobrá, ale to, že je to primárně zdroj na peníze, byť pro dobrou věc, mi dojem z celého, navíc krátkého, příběhu trochu kazí.