Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436029/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-faq-436029.jpg 4 1858 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči.

aninaji
24.08.2021 4 z 5

Krásná kniha, která člověka opravdu chytne za srdce. Jen bych chtěla trochu víc....víc děje, víc stránek. Sotva jsem začala číst, byl konec. Pořád mám takový pocit, jako bych vlastně nedočetla.

Roni34
22.08.2021 2 z 5

V prvé řadě to chce velké množství kapesníků.Knížka je cílená na city čtenáře od první stránky do poslední tečky.Ačkoliv je krátká, nelze to vzít jedním dechem.Je to velmi smutné čtení a musela jsem si udělat po každé stránce přestávku.Možná jsem si přála i konec.Zarostlý řetěz byl docela silné kafe…bohužel takové hrůzy se dějou. Jinak je to psáno jednoduše pro pochopení.Na konci mi vadilo to množství reklam, ale vzhledem k účelu dobře.Číst to znovu asi nebudu.Ilustrace mají u mě plný počet hvězdiček.

jana4084
22.08.2021 5 z 5

Tahle kniha zahřeje na srdci. Krátká, ale přesto krásná! Gump je chytrý pes a kniha poukazuje na příběhy zatoulaných pejsků. Především je o Gumpovi, který naučil žít. Gump, který vnesl radost do života. Příběh, po jehož dočtení uvidíte psí život zase trochu jinak. :-)

KSarlota
16.08.2021 5 z 5

Velmi čtivý příběh. Všech zvířat mi bylo nesmírně líto a držela jsem Gumpovi palce, co to šlo, aby našelsvoji spřízněnou duši a domov

Nicolka77
04.08.2021 5 z 5

To bylo tak silný, tak emotivní! musím říct, že pokaždé, když šel Gump na další že svych cest, tak jsem měla slzy na krajíčku..jak hledal svého Béďu, a místo kam patří!
čekala jsem, že tedy na konci uvidim/přečtu si šťastné shledání s Bedou..bohužel..ale i tak Gump našel svého Oříška.

Kami33
03.08.2021 5 z 5

"Pohádka o chytrém pejskovi, ve které nakonec vše dobře dopadne." Takže i když tato věta zní naprosto příšerně, proč ne. Každý potřebujeme pohádky, trochu mouder a šťastné konce.

Medunkavera
02.08.2021 5 z 5

Gump - Pes, který naučil lidi žít podruhé

Hrozně jsem si přála, aby se Gump znova setkal s Bedřichem - Kozím bobkem, jak mu Gump říkal, s člověkem, kterého měl rád a neustále na něj myslel a.. ty myšlenky na něj mu dodávaly sílu žít.
Jenomže.. to by asi bylo těžké otočit ten příběh tímto směrem. Nevím..
(Vlastně v tom příběhu se říká - a píše - že Gump už svého Bedřicha nikdy, nikdy neviděl. Já jsem tomu odmítala věřit a pořád jsem si myslela, že se to nějak obrátí a ti dva se shledají)
Nenáviděla jsem toho chlapa, který uvázal Gumpa na řetěz k boudě.
A strašně jsem si přála toho chlapa chytit a já být velký, mohutný a silný chlap a jemu udělat to, co udělal Gumpovi.

Pak se mi strašně líbil ten veterinář, ke kterému ten hnusný chlap Gumpa přinesl a řekl, že Gump je trhač a doktor dělal, že chlapovi věří a chápe ho a že ho Gampa teda zbaví.
Když se doktor na Gampa podíval - už hned, když ten chlap Gumpa přinesl - tak poznal, že Gump není žádný agresivní pes a ten pán je lhář.

BaPe895
02.08.2021 5 z 5

Kràsně napsaná kniha,při jejíž četbě ukápne nejedna slza.

Medunkavera
31.07.2021 5 z 5

Já jsem knihu poslouchala. A v podání Ivana Trojana... na - pros - to skvostné. Dojemné. Nádhera! Poslouchala jsem to krásné vyprávění i se svojí kočičkou.
Ani sme nedutaly.
Něco tak milého a hezkého jsem snad ještě neslyšela. Ani nečetla. A kapesníčků bylo potřeba hodně.

A už mám dokonce tip na dárek. Jak pro děti (dospělé) tak pro sebe. Protože tuhle knížku chci ve své knihovně mít.

Hrozně se mi líbilo, když Ivan Trojan napodobil skřehotavým hlasem jednu paní, která si chtěla koupit psa a sklonila se nad Gumpem:
"Ježíši, fuj! ten smrdííí.. Není ňákej nemocnej?"

(Néé, Gump nebyl nemocnej. To jenom ten párek, který zhltnul, z něj vyšel jaksi zadní stranou.)

Paní si tedy vybrala jeho ségru. Gump trnul, že bude taky prodanej.
Béďa se na něj podíval a řekl: "No nebóój, tebe neprodám. Stejně smrdíš tak, že by tě nikdo nekoupil.."

Eszminka
29.07.2021 5 z 5

Nádherná knížka, která chytí za srdce ️. Miluju pejsky a moc bych si přála aby jim nikdo neubližoval.

lucie2371
28.07.2021 5 z 5

Krásný ale i smutný a hodně emotivní příběh jednoho pejska, který běžel životem za svým štěstím a láskou lidí.
Určitě doporučuji mít při čtení po ruce hodně kapesníčků

nangijala
27.07.2021 2 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se při četbě tolikrát přesvědčovala, kolik stran mi ještě zbývá.
Jako charitativní projekt výborné, dojemné momenty tam byly, jako pocta a poděkování dobrosrdečným a obětavým lidem je to skvělé. Ale jako literární dílo mě kniha bohužel vůbec nezaujala. Čekala jsem mnohem víc. Není důvod se k ní někdy vracet.

chandel
26.07.2021 3 z 5

Knížka s masivní reklamou, psaná srdíčkem člověka, co miluje psy. Já psy taky miluju, a proto se mi knížka často četla velice špatně skrz ty smutné příběhy. Pokud měla upozornit na týrání psů a špatné zacházení s nimi, tak toto splnila. Podle mě si ale člověk, co má doma množírnu anebo týrá psy takovou knížku nikdy nepřečte. Navíc není nějak literárně kvalitně napsaná a konec knihy je velmi náhlý. Plus má u mě za to, že byla napsaná pro dobrou věc a že díky ní a té velké reklamě, kterou taky musela zaplatit možná hodně lidí pomohlo pejskům v útulcích. Mě bohužel zklamala, na to jakou má reklamu a veřejné ohlasy... mohla být alespoň delší.

michaelaaa5
25.07.2021 5 z 5

Smutný ale krásný příběh o hledání psího štěstí u lidí..
"Do duše psů se totiž kromě bezmezný lásky k lidem vložila i bezmezná naivita."

TheEvelyn
25.07.2021 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Oceňuji krásný přebal knihy a stejně tak i ilustrace v ní. Nicméně... asi mi chyběla určitá gradace v ději, stejně tak mohl být konec lépe uchopen a propracován. Jako oddechové čtení skvělé, ale asi jsem čekala něco jiného.

Eerian
25.07.2021 5 z 5

Kniha byl skvělý nápad
Přiblíží lidem skutečnost jak je bezne hnusne zacházeno se psy i když je to živá bytost a cítí bolest stejne jako člověk. Doufam ze to spolu s filmem aspon otevre lidem oči a nebude tolik týranych psů. Zároveň velká pocta a obdiv všem lidem kteří se bez vidin zisku jen vedeni svym velkym sedcem podílí na záchraně takových psů jako je Gump. Kez je jich co nejvic.

denča1000
24.07.2021 5 z 5

Přečteno hned. Nádherná kniha, která Vás chytne a nepustí. Smutná, ale bohužel pravdivá. Kniha se dost podobá Psímu poslání, ale v české verzi. Jediné velké mínus je to, že je kniha velmi krátká.

Danuše7
23.07.2021 5 z 5

Přečetla jsem ji naráz, hezký příběh - dobrý konec. co dodat - prima.

ElleNora
22.07.2021 3 z 5

Krásná knížka, styl vyprávění mě samé docela sedl. Velmi mi připomínala knihy W. Bruce Camerona, které mohu jen doporučit.
Bohužel mi konec přišel trochu uspěchaný, nečekala jsem, že příběh Gumpa tak rychle skončí.

jjanca
22.07.2021 2 z 5

Úprimne, nechápem ako môže mať kniha tak vysoké hodnotenie. Nenávidím týranie zvierat, ale táto knižka mi nič nedala, nesadol mi ani štýl rozprávania. Asi som čakala niečo iné. Mať o 10 strán viac, tak ju nedočítam.