Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1858 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

te-ssiinka3905
09.06.2020 4 z 5

Jako slza ukapla, ne že ne... Je to kniha na 2 hodinky čtení, ale krásného čtení

yellowbanna
06.06.2020 4 z 5

Mám teď psí období. Příjemný, pohodový poslech. Hvězdička za Trojana.

Aquagirl
01.06.2020 5 z 5

Tak jsem si zase jednou pobrečela. Opravdu krásný a dojemný příběh, myslím, že nejen pro nás, milovníky pejsků.

Margie94
31.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Jako milovnice psů mi během příběhu párkrát vyhrkly slzy do očí...toho Gumpova utrpení bylo na mě prostě příliš...a když už se měl dobře u svého nového páníčka, tak příběh najednou skončil :/ pár stránek navíc a asi bych dala 5*

Rihatama
27.05.2020 4 z 5

Psí jednohubka. Pes toho vlastně moc nechce a nepotřebuje. Někdy ale to "ne moc" může z pohledu člověka být "hrozně moc" nebo taky úplně všechno. Nejde tak ani o samotný příběh Gumpa, ale o nás a náš přístup ke zvířatům/psům. Otevřený konec je proto asi na místě, takový nekonečný příběh. Pro člověka i pro psa... Jedno je jasné. Kdo k psům nic moc necítí, nebo sám kupuje psa pouze a jen dětem, které to samy ještě neví, co k psům vlastně cítí, dost riskuje, když si jednoho pořídí. Riskuje, že znehodnotí, v horším případě zničí život jedné živé bytosti, která je ochotna dát člověku vše, svou lásku i život.

Stephanie92
26.05.2020 4 z 5

Miluju knížky, které vás nechávají zamyslet se nad čímkoliv a pokud se jedná o toto téma, měli by si lidé uvědomit, jak se ke zvířatům chovají. Moc hezky zpracováno. Klidně bych brala další díl. Přečetla jsem jedním dechem.

Lenkafrankova
23.05.2020 5 z 5

Krásný ale zároveň místy smutný příběh. Se synem se nám moc líbil.

Keika
23.05.2020 5 z 5

Kdo bezmezně miluje psy, bude bulet. Bude bulet na začátku, v průběhu a bude bulet i na konci. Předčítala jsem ji svému psovi před spaním. Kolikrát zíral tak, že se skoro zdálo, že mi rozumí. No, aspoň teď ví, jak se má dobře. Velmi oceňuji nápad, jak dostat lidem do podvědomí skutečnost, jak se někteří lidé chovají ke zvířatům. Líbí se mi i "dětský" styl, kterým je kniha psaná, protože takhle psi pravděpodobně opravdu myslí. Zdařený kousek! Pejskům zdar a jedno malé doporučení- opravdu si nachystejte kapesníčky.

_.brečítko._
22.05.2020

Nádherná kniha, přečteno jedním dechem!

blackoutzuzi
19.05.2020 5 z 5

Děkuji za to, že vycházejí takového knihy, které se snaží upozornit na to, jak je některým němým tvářím ubližováno a zároveň dokázat, že ne všichni lidé jsou stejní, že jsou mezi námi i ti, kterým není jedno, jak je s pejsky zacházeno a snaží se pro ně něco udělat - třeba tak jako autor knihy nebo organizace Se psem mě baví svět! Knižní příběh pejska Gumpa je inspirován skutečnou událostí a neměl by minout žádného pejskaře!! Za mě je tahle kniha srdeční záležitost!♥

Pumpkin
18.05.2020 5 z 5

Druhá audiokniha, kterou jsem si kdy poslechla. A to ještě jen proto, že ji namluvil Ivan Trojan. No co vám budu vyprávět, pobrečela jsem si ☺️
Bylo to moc hezké a zároveň i moc smutné vyprávění. A celou dobu co jsem poslouchala, jsem si říkala, že musím doma našeho psa pořádně obejmout.
Bylo to i dost povzbudivé ,,čtení". Každý by jsme potřebovali věřit, že naděje je za každým rohem a když se stane něco špatného, přijde zase něco dobrého. A že láska je nekonečná ❤️

terez83
18.05.2020 5 z 5

V životě jsem u knížky nebrečela tolik jako u téhle. Krásný příběh, určitě doporučuji.

Morfyk
13.05.2020 5 z 5

Přečteno = slyšeno ve formě audioknihy, čtené Ivanem Trojanem.

Přiznám se, že jsem tuto knihu bral jen jako oddechovku po všech těch kriminálkách a posledním přečteném Metru 2033 a také hlavně kvůli tomu, že byla krátká. To co jsem, ale v téhle knize našel a dostal je něco krásného. Knihu velice doporučuji, příběh je výborně (v mnoha částech i smutně) napsaný a občas se v tom i najdete a každý, kdo má doma nějaké zvíře, a nebo konkrétně i psa, tak si vyloženě vybaví některou situaci v knize popsanou, ať už je to radostné vítání a nebo dny, kdy pes na vás čeká a nemůže se vás dočkat, a nebo jste na tom špatně a pejsek vycítí, že vy máte náladu totálně pod "psa" tak se vám ji svojí vší silou a láskou snaží zlepšit...

Mojí poslední poznámkou asi bude to, že knihu nedoporučuji do šaliny nebo do vlaku či jiného dopravního prostředku, kde je více lidí, protože tomu, že vám občas ta slza ukápne se prostě s touto knihou nevyhnete.

jitka7326
12.05.2020 5 z 5

Několikrát jsem ji musela odložit. A slza ukápla. A některé příběhy by to chtělo rozvést...

Wries
12.05.2020 4 z 5

Škoda, že Gump není trochu více rozepsaný, rozvětvení příběhů jednotlivých postav by určitě ještě více dokreslilo celkovou atmosféru. Na druhou stranu chápu, že je to příběh inspirovaný reálnou událostí, nikoliv sci-fi, a autor si zřejmě nechtěl vymýšlet moc věcí.

S Gumpem se budete smát a zažívat pocity štěstí i smutku. Bohužel svět je neúprosný a podobný příběh i s mnohdy horším koncem se děje takřka denně. Psi jsou úžasná stvoření, chovejte se k nim hezky. Oni se vám odvděčí nehynoucí láskou a oddaností.

Katka2382
11.05.2020 5 z 5

Co říct?Bylo to smutné,veselé,krásné a dojímavé čtení.Taky se mi občas slzička v oku zaleskla a to nejsem pejskař.

Jessica007
07.05.2020 5 z 5

Krásná kniha. Je v ní hodně moudrých postřehů i podnětů k zamyšlení. Je smutná, syrová - ale to je, bohužel, ze života - i dojemná. Jsou zde dobré postřehy z myšlení i chování pejsků. Přivedla mě k slzám.. Nevím moc, co napsat, mě ta knížka hodně dostala. Pejsky mám od mládí, hned jak to šlo, nyní mám fenku maltézáčka. Knížku doporučuji - a nejen pejskařům.

sonkovaj
05.05.2020 5 z 5

Nádherná kniha. Nejen pro skalní pejskaře. Je ze života a ten není jen růžový. Krásné postřehy a povídání o nekonečné psí lásce, psí paměti a psím poslání.

floribar
02.05.2020 2 z 5

Zajímavá knížky, přišla mi smutná. Je dobře ilustrovaná.

Lennyette
30.04.2020 5 z 5

Nádherná kniha, i když moc smutná. Několikrát jsem musela knihu odložit a pokračovat ve čtení až později, protože jsem měla oči zalité slzami. Ještě nikdy mě knížka nedonutila plakat tak moc, jako tahle. Opravdu silné čtení, ale krásné. Snad mi byl příběh ještě bližší, když jsem pak zjistila, že autor zmiňuje město Tábor, ve kterém bydlím :)

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes charitativní činnost podle skutečných událostí vypráví pes texty písní o natáčení filmu

Filip Rožek
česká, 1976