Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1858 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

LunaL.
26.04.2020 5 z 5

Krásná, i když hodně smutná kniha, která snad nikoho nenechá chladným.. Skvělý nápad a působivé zpracování. Měli by si jí přečíst všichni lidé, nejenom pejskaři!

hokaca
23.04.2020 4 z 5

Máme doma zachráněnou psí holčičku, tak mi tento příběh byl blízký. Nedostal mě tolik děj knihy, jako celá myšlenka. Psů, kteří si prošli podobným příběhem je tolik, že si to ani nedokážeme představit. A přitom jsou jejich srdce stále otevřená.

Easenka
19.04.2020 5 z 5

Příběh psa Gumpa, který navzdory těžkým zkouškám dále pomáhá a miluje lidi. Upřímný pohled psa na lidi a život.

domino1701
18.04.2020 5 z 5

Opravdu krásná kniha k zamyšlení pro všechny pejskaře, ale i nepejskaře. Při čtení máte pocit, jako by ji fakt napsal sám Gump. V knize najdete všechno od popsání množíren psíma očima, po lidskou sobeckost a neustálou psí lásku, naivitu a naději... Tímto děkuji úžasnému člověku Filipu Rožekovi a celé organizaci Se psem mě baví svět. :)

Artinka
16.04.2020 5 z 5

Pro malé i velké, pejskaře i nepejskaře. Pro všechny, kdo si chtějí smlsnout na roztomilé jednohubce, pro ty, kdo se chtějí dozvědět něco víc o lidech, kterým více než na sobě záleží na zvířatech. Pro malé čtenáře, kteří se pouštějí do prvních opravdových knížek. Pro uštvané rodiče, kteří neví, co by ještě měli svým potomkům přečíst před spaním (a při pomyšlení na knihu říkadel už třískají hlavou o postýlku). Pro všechny, kdo chodí se srdcem na dlani. Pro ty, kdo by to srdce psí lásce potřebovali ještě trochu otevřít.

Frida12
15.04.2020 5 z 5

Kniha byla smutná,ale hezká a velice se mi líbila. Doporučuji hlavně těm,kteří mají rádi psi.

Evik09
15.04.2020 4 z 5

Kniha se mi krásně četla, příběh věrně vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny Gumpa. Moc se mi líbil i závěr celé knihy, kde autor píše, kteří pejsci ho inspirovali. Zalíbila se mi také myšlenka, že koupí knihy pomohu těm psím dušičkám, které to potřebují. Jsou místa, kde jsem si část musela přečíst vícekrát, abych porozuměla ději, jelikož jsem např. narazila na prohození písmenek ve slově a pak to dávalo jiný význam. Toho ale bylo málo a třeba to byla výjimka. Mohu jen doporučit.

Unicorn_10
13.04.2020 5 z 5

Moc hezká knížka. Mám ráda pejsky a moc se mi líbilo jak se tam autor snažil popsat psí pocity, jejich dorozumívání, i když to možná není pravda, ale je hezké tomu věřit.

kniznistranky
10.04.2020 5 z 5

Krása. Kniha k zamyšlení.

sgjoli
04.04.2020 4 z 5

Líbí se mi myšlenka téhle knihy - v tom smyslu, že nákupem knihy člověk přispěje na dobrou věc.
Příběh v sobě obsahuje řadu zajímavých (a často dost smutných a bolestivých) myšlenek o tom, jak se někdy lidi chovají jako naprostí sobci a ke zvířatům se chovají jako ke kusu hadru. Někdy to byl fakt hnus, co si hlavní hrdina zažil. Zároveň tu byla řada hezkých pasáží plných naděje, neboť někteří lidé jsou plní lásky, kterou rádi dají němým tvářím. Rozhodně mne to přimělo přemýšlet nad řadou věcí.
Přesto ale nedokážu hodnotit plným počtem hvězd. Kolem knihy byl tak obrovský hajp, že jsem asi měla až moc velká očekávání. Mrzí mne, že tu příběhy některých postav jsou jen nakousnuté, popsané jen povrchově a my se nedozvíme víc. To mi asi chybělo - že to nešlo víc do hloubky.
Ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Byl to pro mne nový čtenářský zážitek - tento typ literatury totiž běžně nečtu. Každopádně zasloužené 4 hvězdy.

Trinda
02.04.2020 5 z 5

Krásná kniha na zamyšlení.

Luci-27
01.04.2020 5 z 5

Nádherná knížka.
Tento příběh by si měl přečíst každý.
Přečteno jedním dechem a taky se člověk u toho sám zamyslí. Díky ní jsem začala pravidelně chodit do útulků.
Opravdu něco ze života a na zamyšlení.

Capkomi
30.03.2020 5 z 5

Milý příběh očima psího kamaráda, který naučil lidi žít. Krásná jednohubka s hlubokým poselstvím.

rilajaan
27.03.2020 5 z 5

Kniha, která je ze života. Na nic si nehraje, ukazuje psí život se klady i zápory. Nastavuje zrcadlo nám lidem. I nás v současné době náš "chlupáč" drží nad hladinou.

Patrikcz
25.03.2020 5 z 5

Kniha s moc hezky podaným a inspirujícím příběhem. Nejde o nějak rozsáhlý titul, ale přesto se zde najde dost hezkých a emotivních částí, které zacloumají nejedním lidským srdcem. Gumpa rozhodně doporučuji všem, kteří moc dobře vědí, že pes je nejlepší přítel člověka :)

l1l1lele
23.03.2020 5 z 5

Knížka, která má smysl. Doporučuji. Nejedna slza mi ukápla při čtení a srdce chvílemi zabolelo, ale myslím si, že takové čtení má smysl.

PaníUč
22.03.2020 5 z 5

Neuvěřitelné, co dokázal takto řekněme krátký příběh s mými emocemi. A to je co říct, protože se osobně nepovažuji za takzvanou ,,plačku''. Skvělé to bylo.

Katerina015
21.03.2020 5 z 5

Krasna kniha, ktera rozhodne stoji za precteni... Kniha smutna, ale jsem rada za stastny konec... Kdo ale nema rad psy, nic mu kniha nerekne...
Kniha vezme za srdicko...

sara2965
21.03.2020 5 z 5

Roztomilá, krátká kniha o psíkovi, který poznává svět zlých a hodných lidí...bohužel realita. Děkuji autorovi za tento příběh. Slzička mi ukápla :(

Ales04
17.03.2020 5 z 5

Krásný příběh psíka

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes charitativní činnost podle skutečných událostí vypráví pes texty písní o natáčení filmu

Filip Rožek
česká, 1976