Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1863 1863

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

Karolin77
20.07.2020 5 z 5

Úžasný, moc mě to bavilo.
Byla to taková krásná pohádka u které se člověk zamyslí.
Doporučuji všem věkovým kategoriím.
5*/5*

Ryšava
19.07.2020 4 z 5

Pěkný příběh. Je to napsané jako pohádka

kaja3190
16.07.2020 5 z 5

Četla se jedním dechem, za odpoledne jsem ji měla přečtenou. Prostě taková jednohubka na hodinku-dvě.

Anavi8912
15.07.2020 5 z 5

Poutavá a dojemná knížka, která se čte jedním dechem.

Jolanka
14.07.2020 5 z 5

Moc krásné... Ale taky bolestné. Přečteno jednim dechem. Rozhodně doporučuji

Ocásek
13.07.2020 5 z 5

Knížka je úžasná, je plná nejrůznějších emocí. Já ji přečetla jedním dechem a i nějaká ta slza ukápla. Už se moc těším na právě natáčené filmové zpracování.
Myslím si, že Gumpa by jsi měl přečíst každý, ne jen pejskaři.

Vladii
10.07.2020 4 z 5

Hezká kraťoučká knížka, na jednu stranu smutná, na druhou plná naděje... K tomu krásné ilustrace, fotky a podpora útulků a organizací, které pomáhají nejen pejskům. Trochu mi nesedlo, jak byla kniha psaná, přišlo mi to trochu nedotažené. Ale rozhodně mohu knihu dál doporučit. A komu unikl tenhle nádherný klip, tak si ho pusťte: https://www.youtube.com/watch?v=AdE-mhDooOo. :-)

Josh
08.07.2020 5 z 5

Tuto knihu předchází pověst super-knihy. Obezřetnost mi vydržela do 1.strany:o) Stručná recenze? JE TO PSÍ.

Kromě toho, že se nádherná grafika doplňuje s reálnými fotkami, tak také „smyšlení“ lidé v příběhu mají své reálné lidi a psy. Každá strana, odstavec, věta, dokonce i mezi řádky odráží psí pohled. Myslím, že pro mne zásadní je „Nikdy to nevzdám.“ Lidský pohled? Všichni moji psi to měli před příchodem do mého života těžké….

Tedy, o kousek větší než bišonek, odhadem 5-letý byl za jízdy vyhozen z auta na Hranicku. Naštěstí auto za ním zastavilo a hned se o pejska postaralo. Dlouho hledal bezpečí pod stolem, ale stal se z něho poklad a nikdo nevěřil, že umí cenit zuby.

Ron, asi 5-letý teriér z útulku v Praze byl zachráněn před ubitím. Několik zájemců vyděsil, dokonce kousl. Sotva ho ke mně na vodítku přivedli, velmi opatrně pouštěli dal mi packu a začal mi olizovat ruku. Až se pracovníci vzpamatovali teprve pak mi sdělili jeho minulost. Nikdy se na mne nepodíval jinak než laskavým okem.

Ben, béžový kříženec z útulku v Brně byl jako štěně "uvázán" x-krát omotaným ostnatým drátem kolem krku. Odchytový človíček za 12 let praxe tohle neviděl a poté co ho vysvobodil nazval odchyt „hop do náruče“. Ben byl u mojí mámy, byl tam, když dostala infarkt. Trpěl tak, že dostal záchvaty jako epilepsii. Vet mi dal prášky jako u lidí, ale po 1.tabletě mi bylo zle, jak ho to obralo o duši. Jediné, co zabralo přežít mně i jemu byl každý malý krok, který jsme šli spolu. Jeho ztrátu další pes nemohl nahradit.

Jenže! Když vidíte jen záda lidí objeví se někdo, kdo dá pac. Tak se objevil Jonatán! U Znojma týraný jezevčíka kříženec byl snad 4 roky jen venku, na řetězu, bez jídla. V domácí péči v HK ho zahrnuli láskou a on si z Večerníčku vysloužil jméno. První dva měsíce byly náročné, už byl kousíček od návratu do HK, ale heslo „Nikdy to nevzdám“ neplatí jen pro psy. Dnes už má dost kamarádů, které nechce sežrat (lidi i psy:o) umí si hrát s hračkou, miluje procházky a mj. hrušky nemusí krást ze stolu:o)

Nemusím číst knihu, v jistém slova smyslu znám osobně. Z mnoha setkání s pejskaři, s lidmi z útulků či domácí péče, veterináři aj. vím, že nejsem jediný člověk….

Na druhou stranu těch, co naše osobní poznání o lidskosti zvířat stále prohlubují tím, jak se nelidsky bez (psího) soucitu chovají k těm co se neumí bránit, je bohužel stále dost. Až moc…..

Zorka
08.07.2020 5 z 5

Knihy dělím na ty, které mají literární hodnotu, a na ty, které mají poslání. Některé se možná i potkají. Příběh Gumpa patří rozhodně do té druhé skupiny - jakou literární hodnotu byste taky čekali, když knihu vypráví pes :-). Přesto dokáže tato krátká a svým způsobem i dětsky psaná próza vzít čtenáře za srdce. Kdo má doma psího člena rodiny, ví.

Danago
07.07.2020 5 z 5

Poslech jako audiokniha: naprosto úžasné, dojemné, hodně smutné... Brečela jsem skoro celou dobu poslouchání. Je to hodně krátké, škoda.
Na konci písnička Nikdy to nevzdám.

Alexxxka
03.07.2020 5 z 5

Můžu hodnotit jinak než 5 hvězdičky když prvního pejska jsem zaplatila původním majitelům ( brávala jsem si ho na hlídání a pod ) a druhého z útulku? Za mě úžasně napsáno a určitě až bude moje holčička větší tak si Gumpa společně přečteme. Teď ji akorát zaujali mimořádně povedené ilustrace. Pro mě tato kniha bude srdcová záležitost.

kusma
01.07.2020 3 z 5

Chápu účel knihy - podpořit psí útulky. To je chvályhodné. Ale nemůžu si pomoci, z pohledu obsahu mě to zas tak moc neoslovilo. Příběh byl takový povrchový, z pohledu propracovanosti. Postavy byly černobílé. Od knihy čekám víc.

morava
01.07.2020 5 z 5

Tento pribeh jsem si poslechla jako audioknihu vcera pred spanim, a musim rict, ze si ji urcite jeste parkrat za zivot bud poslechnu, nebo prectu, protoze se ji chystam poridit i v papirove podobe. Pribeh, ktery Vas chytne za srdicko, a to vubec nemusite byt pejskar. Pribeh pejska, ktery neni zrovna vesely, ale v knize se najdou i mistecka, u kterych se zasmejete. Ja musim zminit i to, ze pan Ivan Trojan tuto knihu krasne namluvil.Takze za me velke doporuceni, at uz si ji poridite papirove, ci do ouska, urcite se bude libit. Je smutne, ze takovych pribehu , jako je ten, co nam vypravi Gump, psi fesak s satkem kolem krku,je v realnem zivote urcite vice.

emilieselden
29.06.2020 5 z 5

Nejde jinak než dát pět hvězd. Nádherný příběh vyprávěný z pohledu psa a i když nejsem zrovna pejskař (doma máme tři kočky), tak mě to totálně dostalo. Přes slzy jsem nemohla ani číst a brečela jsem od začátku až dokonce. Možná v tom sehrálo nějakou roli to, že je to půl roku co jsme přišli o pejska, který s námi žil 13 let. Každopádně to bylo nádherné. Nádherné i když smutné ale po dočtení jsem cítila naději. A moc obdivuji všechny lidi, kteří bojují za práva zvířat, starají se o ně v útulcích a dávají jim lásku, kterou oni tolik potřebují.

brectanka
25.06.2020 2 z 5

Nevím, nevím. Z této knihy jsem trochu v rozpacích. Krásné i když šíleně smutné téma. Jako dlouholetá pejskařka vím, co lidé dokáží zvířtkům udělat, jak se k nim šílěně chovají. Ale také znám spoustu laskavých lidí, co se o opuštěná zvířátka starají. Mám knihu v audio verzi a musím říct, že pan Trojan ji nádherně, procítěně čte. Přímo vidíte malé štěně, které se snaží dávat své psí srdce, ale často narazí na h..... Začátek i konec dávají naději, že se Gumpovi bude dobře žít a naučí žít i svého společníka. Jen těch hezkých chvilek mohlo být víc, mohly být víc rozepsané. Je to takové nevyvážené, spíš smutné.

Niky Coffee
24.06.2020 3 z 5

Stotožňuju se s názorem, že mi nesedl příliš idylický pohled na bezdomovce a prvoplánovité příběhy. Ale ač jsem kočkař, neuvěřitelně mě strhl styl vyprávění z pohledu psa. Hvězda navíc za obálku, iluatrace a to k čemu tahle kniha přispěla, ale znova bych to nečetla.

amanek
22.06.2020 5 z 5

Krásný dojemný příběh. Několik slz mi ukáplo. Škoda, že to byl tak krátký příběh, i na jednoho psa, toho bylo až až.

mirunda
22.06.2020 5 z 5

Kniha seje mě dostala v době čtecí krize. Byla to příjemná milá knížka, dle mého soudu spíše pro děti než dospělé.

kilometr
19.06.2020 odpad!

Dojemný,až cukrkandlový příběh vyprávěný očima psa.Kniha bude fungovat jako dětská a bude dojímat.Ti,teří se k pejskům chovají škaredě,se tak budou chovat i po přečtení této knihy.Kdyby to nevypadalo jako reklama na psí útulky,tak je mé hodnocení vyšší.Takhle bohužel.0%.

pocketka
17.06.2020 5 z 5

Původně jsem pořídila pro děti. Nakonec jsme četli spolu. Kapitolu já, kapitolu devítiletá dcera. Jen se mi u těch mých kapitol dojetím stahoval hlas a pár slz také ukáplo. Co se psů týče, jsem příliš velká citlivka. Pro děti příběh také může být náročnější, nemusí pochopit, proč někteří lidé dělají určité zvěrstva. Jediná výtka je, že nám "Ostravakum s kratkym zobakem" může vadit použitý slang jako velkej, dobrej....
A ač nemusím šťastné konce, tak díky bohu za právě takový konec, jaký byl zvolen. Další neštěstí pro Gumpa by se už těžko snášelo.