Bouře a vzdor

Bouře a vzdor https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351296/bmid_boure-a-vzdor-wD3-351296.jpg 4 1443 1443

Griša série

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Siege and Storm , 2013

knihomolkaMist
13.07.2021 3 z 5

Já nevím, ale tohle mi přišlo strašně plytké. Děj za mně nulový - možná až těch posledních pár stran.
Co knize ale musím nechat je neuvěřitelná čtivost.

MiraiYume
29.06.2021 3 z 5

Četla jsem s delším odstupem od prvního dílu a musím říct, že se mi kniha vážně líbila. Příběh byl dobře postavený, čtivý, napínavý. Místy možná maličko vleklý, ale další pasáže to pak vyrovnaly. Nikolaj si rozhodně zasloužil mnohem víc prostoru. Fantastická postava! Zato Mal byl protivný až na půdu a Alina se občas chovala jako hloupoučká husa. To mě trochu zamrzelo. Na druhou stranu bylo vidět, že se postavy vyvíjejí a neustrnuly jen na jednom místě, takže to vlastně zas tak tragické nebylo.
Jedno velké mínus tento díl měl - málo Temnyje. Od počátku série je takhle postava naprosto top.
Ubírám hvězdičku za otřesné chování Aliny a Mala. Bez nich by možná tento díl byl lepší, protože ostatní postavy je tentokrát převyšovaly.

Janniska
25.06.2021 5 z 5

Taková pěkná pohádka pro větší děti.Čtu s napětím a úsměvem.Moc se mi to líbí.Těším se na třetí díl.

katasokolov
25.06.2021 4 z 5

”Stejné přitahuje stejné.”

Čím začít ? No asi pravděpodobně konstatováním, že jednička se mi líbila mnohem víc!! Temnyj se ve druhém díle vyskytuje pouze sporadicky, něco na způsob Edwarda v Novém měsíci :-D. Takže to je pro mě hned pár bodů dolu. Nicméně i druhá kniha je psaná velmi čtivým způsobem a my můžeme poznat hned několik nových postav, na něž se moc těším v seriálu. Nikolaj je skvělá a velmi charismatická osoba a dvojčata jsou též super. Nejvíc se mi na Nikolajovi líbí jeho záliba v popichování Mala, kde trošku zastal pozici chybějícího Temnyje:-D. Ve druhém díle se také dozvídáme další potřebné informace ohledně grišovské moci a Morozovových umocňovačích. Alinina moc roste, stejně jako Temnyjova a finální boj je epic (a to lákání Aliny na svou stranu mi připomnělo díl Čarodějek, kdy se Cole stal zdrojem a přesně takhle chtěl nalákat do svých osidel Phoebe ;-) ). Jinak co se týká Žeňi, té mi bylo moc líto, Baghry ani tak moc ne, protože zrada je zrada and she saw that coming :).
No nic, jsem zvědavá na Sanktu Alinu v závěrečném díle !!

knihomolka27
22.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Mě se kniha prostě líbila. Vzhledem k né zrovna slavnému hodnocení, jsem si říkala, že tento díl nebude asi žádné velké dílo...ale pro mě vlastně bylo dostatečně velké dílo. Po konci jedničky, jsem si nedokázala moc představit co má autorka v plánu napsat, tak aby to dalo na další knihu.....možná právě proto, že jsem moc nevěděla co čekat, mě to překvapilo ještě víc. Že jsem se vlastně po celé čtení knihy vůbec nenudila.

Vlastně to dávalo smysl, jelikož jedničku jsem četla až po seriálu..takže mi věci v ní nepřišly pak tak překvapivé, vzhledem k tomu, že už jsem je znala z té seriálové verze...ale tady jsem vlastně vůbec nevěděla co čekat. A to co jsem dostala se mi prostě líbilo.
Ten začátek na lodi byl prostě Boží, to jak se tam poprvé zjevil Temnyj.....ještě lepší, bylo to prostě napínavý jak kšandy a mě to strašně bavilo. Pak mě strašně bavil Nikolaj. Vlastně se divím, že spisovatelka, která dokáže napsat tak skvělé postavy jako je třeba Temnyj, Nikolaj, Žena, Bagra...dokáže taky sesmolit tak strašně nezajímavé až otravné postavy..jako je Alina a Mal. Ty dva mi tam lezly strašně na nervy, a kdykoli s nimi byly na scéně jiné postavy...napřklad Temnyj nebo Nikolaj, tak si beztak všechnu mou pozornost brali na sebe. Jinak to nešlo, protože z těhle postav jakoby charisma a šarmantnost přímo sálala.
Vlastně musím říct, že kdyby v tomto díle nebyl Nikolaj.....tak bych byla asi daleko skeptičtější. Jenomže jeho postava byla tak strašně boží, prostě....Vždycky když něco řekl, tak sem se culila nebo smála jak blázen. Ale nejlepší na tom, je že jeho postava je prostě úplně skvěle napsaná a má tak suprovej příběh. Vždycky když se s ním a Alinou schylovalo k nějaké ,, romantické" scéně, tak jsem si říkala....,, Ty jedna věčně nerozhodná Alino, dej už mu sakra pokoj." Takže tak. Vlastně vůbec nechápu co všichni ti chlapi na té totálně nezajímavé, ufnukané, nerozhodné Alině vidí.

Vtipné je, že mi přišlo, že Alina snad v tomto dílu neudělala nic správně. Už jenom to, že nikomu neřekla, že vidí Temnyje......SVÉHO ÚHLAVNÍHO NEPŘÍTELE. To jí nenapadlo, že by jí třeba takhle mohl vystopovat nebo tak..i když teda musím říct, že se mi vlastně ty jejich scény, kdy Temnyj navštěvoval Alinu v komnatě líbili...trošku sebemrčkařství no....vzhledem k tomu, že se netajím tím, že vlastně asi ani nechci, aby Temnyje porazili. Přesně v těhle scénách se ukáže jeho lidská, zranitelná stránka...nevím no, mě to prostě přišlo docela roztomilý i smutný zároven.......dva lidé, nepřátelé, kteří mají sílu jako nikdo jiný, se cítí osaměle, jelikož je nikdo nedokáže pochopit....a vlastně jediný člověk se stejnou silou, který chápe tu prázdnotu a osamělost je právě ten váš nepřítel. Tohle byl jedním z těch důkazů, že i Temnyj má srdce.......líbilo se mi, jak říkal, že k ní chodí i proto, protože ví, jak je osamělá.......ta scéna jak k ní přišel dal jí ruku na rameno, a pak u ní prostě zůstal v pokoji až do večera...aniž by kdokoli z nich něco říkal....jen, aby nebyl každý sám. Hned jak jsem to dopsala, tak mi vlastně dochází, že je to hlavně smutný..a zase Alino, můžeš mi vysvětlit jak je možný, že tvrdíš, že Temnyje tak nenávidíš a pak ho necháš at sedí u tvé postele když usínáš...jako i kdyby to byl jenom přelud....tak na něj třeba řvu, něco pro něm hodím.

No zkrátka se mi líbí, že ten jejich komplikovaný vztah z jedničky se přenesl i sem a jen tak nevyšuměl. Je sem zasazený s jakousi opatrností i smutnou naléhavostí... a vám co patříte spíše do ,, Temnyjova týmu" z toho zrovna vesele nebude. Ale dává to knize tu potřebnou vážnost i citlivost.......a navíc díky těmto scénám, tady máme Temnyje častěji.....takže spokojenost.

Jestli jste to ještě nepochopili, tak Temnyje i Nikolaje naprosto miluju, i když každého kvůli něčemu jinému. Alina pro mě není ta správná hrdinka těchto knih, a přijde by šíleně neschopná.....ale podezírám spisovatelku, že to byl možná účel, takhle Alinu napsat.......a v mnoha věcech to do děje i zapadá. Mal je ve srovnání s jinými mužskými postavami, prostě příliš nezajímavý a obyčejný......a tak trochu otravný a dětinský.

Konec byla samozřejmě Aliina ultimátní prohra.........na to, že má naše světlonoška takovou super power, tak jí jaksi neumí úplně používat, tak aby to k něčemu bylo. A jako jo dokážete s Alinou i soucítit, ale ta holka se pořád nehorázně lituje a na to, že má tak velkou magii, tak kolem ní stejně umírají lidé, protože ona se stejně vždycky rozhodne zachránit zadek jenom Malovi a sobě a nebo rovnou utéct. No prostě vaše oblíbené postavy umírají, a jediné co s tím Alina dělá, je že na to zírá a barvitě vám to popisuje......místo, aby třeba jen zvedla o milimetr ruku a vystřelila z něj paprsek světla nebo já nevím co.

Jako na to, že to ona by měla být ta kladná, pozitivní, čistá nositelka světla...což má v popisu práce i svým biologickým kodu. Tak se chová dost podobně jako Temnyj, ale ten bohužel se prostě jaksi už s tou temnotou v sobě tak trochu narodil, že jo...a navíc si prožil daleko větší zvěrstva než Alina...takže se nedivíte, že používá drsnější řešení. Ale Alina, ta by kvůli malé rozmíšce, hned půlila člověka ve dví...to by neuděl ani Temnyj.

Úplně závěrem chci říct, že pokud bude zfilmován i tenhle díl .....tak to bude prostě jako pecka. Stačí jen, aby se filmaři drželi předlohy a já budu budu úplně happy...jako vážně.
Co budou mít filmaři napodruhé podle mě těžší :
Animovat bájného jelena je přeci jen jednodušší než dělat draka
Herečka co hraje Alinu ze sebe bude muset udělat větší bitch než byla v jedničce
Nikolaje musí hrát za každou cenu nějaký hodně dobrý a charismatický herec, jinak to fanynky nerozdýchají...to samé platí i pro nové sympatické postavy jako je Tolja a Tamara ,i když na můj vkus se Tamara až příliš podobná Ineš, takže s tím budou muset filmaři asi něco trošku poupravit, ale zase každá z nic má jiný způsob boje viz, sekery, a Tamara je vlastně i Griša ...ale jinak se nemůžu dočkat...na knihy a snad i ten seriál.

Luciluc
13.06.2021 4 z 5

(SPOILER) U druhého dílu se mi líbil začátek - Nová Země, a hlavně ta část, která se odehrávala na moři, mimo Ravku. Jakmile se děj přesunul do Malého a Velkého paláce, už to nebylo ono. Neschopnost Aliny mluvit s Malem o svých pocitech a obavách mě štvala. Je pro ni "celý svět" a nedokáže se mu svěřit. Alina versus Mal/Temnyj/Nikolaj, to bylo trochu překombinované... Jelikož jsem už četla Zjizveného krále, věděla jsem, kdo je Strumhond, Nikolaj je má oblíbená postava, takže jsem za jeho přítomnost v tomto díle byla ráda, jeho humor mi je blízký. Oblíbila jsem si Tamaru s Toljou, škoda, že Žeňa byla upozaděna, tu mám taky ráda, snad bude mít v příštím díle zase více prostoru. Závěrečný boj s Temnyjem na mě působil odbytě. Co mě na knize ohromně štvalo byl velký počet hrubek, překlepů a nesmyslů (např. záměna jmen Vasilij/Nikolaj). Třetí díl si určitě nenechám ujít a doufám, že bude akčnější.

veverrka11
09.06.2021 2 z 5

Tenhle díl byl celkem o ničem. Dlouho mi trvalo, než jsem se jakž takž začetla a pak to šlo už jen dolů. S Alinou bych nejradši zatřásla, aby se konečně probrala. Mala bych jen tak pro jistotu vystřelila na Měsíc, tak moc mě tam štval.

Renushka
06.06.2021 3 z 5

Typický výplňkový díl. Moc se toho tam nedělo a Alina s Malem jsou jedna z nejhorších zamilovaných dvojic, o kterých jsem kdy četla, aneb "Ucukla jsi! Já líbal dost holek na to, abych věděl, co to znamená." Zato Nikolaj byl naprosto perfektní a moc mě bavil.

Karoli282
02.06.2021 4 z 5

Tento díl se mi líbil o něco méně než první, občas jsem se při čtení nudila. Velmi to ale vylepšoval Nikolaj a určitě bych uvítala více prostoru pro Temnyje. Mal měl podle mého Alinu aspoň trochu podporovat, ne ji všechno jen vyčítat. Nicméně i přese všechno, mě to dostatečně navnadilo na další díl.

andulka1406
16.05.2021 4 z 5

Za mě to byl slabší díl než 1. Přišlo mi, že celou dobu se jen chystali na střetnutí s Temnyjem. Bylo tu málo Temnyje. Zachraňoval to Nikolaj, ten mi sedl hned. Alina mě štvala a na Mala zatím nemám moc názor. Bylo mi líto Ženi a Baghry. Nicméně konec nahrává dobrému potenciálu pro další díl. 3,5*

Vendulis
13.05.2021 4 z 5

Více Temnyje a Nikolaje a hned by to mělo větší šmrnc. :D Alina a Mal mě vážně nebavili...kazili mi celkový dojem z knihy. Ale jinak dobrý a jsem zvědavá na závěr série.

sebemi
13.05.2021 4 z 5

Tak frčím dál sérií a baví mě to víc a víc, žádné hluché místa jsem teda já nepozorovala a četla jsem dlouho do noci. Postava Nikolaje příběh ještě vylepšila, miluju jeho vtípky. Alina a Mal, Alina a Temnyj, Alina a Nikolaj, no je to možné toto? :D U mě vede pořád Temnyj, protože bad boy no ️

Dodatek: závěr trochu jako Red wedding z GoT, nemyslíte? :D

Cress
12.05.2021 2 z 5

2,5*
Prvních a posledních pár kapitol bylo vážně skvělých, ale jinak se vlastně nic nedělo. Nejlepší část knížky byl Nikolai a David, ale ten se zase tolik neobjevoval. Taky mi chyběla Genya, která byla po prvním díle moje nejoblíbenější postava. Prostě to bylo celé takové meh.

girdi
12.05.2021 4 z 5

Jedu na vlně a baví mě to. Nikolaj byl svěží vítr a dával tomu šmrnc i v té nudné části příprav na bitvu, která se tak zvrhla. Mal by únavný, dvojčata drsná a chyběl mi Temnyj. Zápletky, napětí i zvraty fungují, takže už čtu trojku.

Marbla2004
07.05.2021 4 z 5

Druhý díl série, takže jsem nečekala žádný zázrak. Alina s Malem byly někdy na facku, s čímž by tady souhlasil asi každý :D. Malovo chování jsem chápala a oblíbila si ho ještě víc. Nové postavy jako jsou Nikolaj, Tamara, Tolja a i ten Vasilij se mi všechny moc líbili. Nikolaj a jeho provokace :D. Občas se to trochu táhlo, ale konec mě dost překvapil a moc se mi líbil. Jsem zvědavá na další díl, který si v dohledné době určitě přečtu.

Miss Utahraptor
05.05.2021 3 z 5

Jedna z nejhorších romantických linek, již jsem měla to neštěstí číst.
I kdybych neměla ve zvyku fandit sexy záporákům, dělalo by se mi z hrdinčina miláčka zle.
Vytrvale ji sráží, vyčítá jí jakékoli náznaky života mimo něj, nedejte bohové, aby měla nějakou moc nezávisející na něm. Kdykoli je slabá, vše je v pořádku, protože "on se o ni postará". Jakmile se kolem ní víc motá nějaký chlap, je oheň na střeše, že on je prakticky děvka babylonská, je v pořádku. Mluvte mi o toxických vztazích.
Že je záporák manipulativní majetnický parchant, to se dá čekat, ale jak se mě autorka může snažit přesvědčit, že je horší, než vnucovaná 100% endgame, to netuším.

GošaGoša
05.05.2021 4 z 5

Jednička byla lepší. V tomhle díle se prostředek jaksi vlekl. Asi za to mohly všechny ty porady. A konec mi utekl zase až moc rychle a nechal otevřené vrátka pro další díl. Nemůžu říct, že bych někomu fandila, protože každý charakter je jako mince - má dvě strany. A je patrné, že autorka s tím pracuje. A ano Mal i Alina jsou místy na facku.

Turante
04.05.2021 3 z 5

Super pokračování prvního dílo. Určitě mi nepřipadalo, že by se v knize nic moc nedělo. Naopak vše spělo k závěrečné bitvě na konci.

PetraKysova
03.05.2021 5 z 5

Tak knihu som začala čítať okamžite po jednotke. A dokonca sa mi páčila ešte viac. Tiež je dej trosku predídateľný, hneď mi bolo jasné kto je náš neznámi pirát. Páčili sa mi aj Aliini "vízie" aj keď to trošku pripomínalo Twilight ságu.
Nevadí druhorodený syn bol aspoň vtipný po celú dobu. Bohužiaľ tu mi neskutočne vadil Mal. Choval sa ako malé dieta. Odvhnuté malé dieťa. Temnyj mal pravdu bude sa Mal Aliny báť pretože ju nikdy nepochopí.
Záver bol riadne drsný, to musím povedať že som nečakala. Aj keď už v jednotke ma napadlo, že keď Temnyj môže mať jej moc, ona predsa môže využiť jeho moc.
Teším sa na tretí diel. Aj keď sa mi do toho nechce keďže je absolútne jasné že Temnyja porazia a on mi tak prirástol k srdcu

Evikju
01.05.2021 2 z 5

Myslím, že na tomto díle byl nejlepší začátek a konec. Uprostřed jako by se nic nedělo. Snad poprvé se víc těším na seriál. Věřím, že tvůrci seriálu z toho vykřesají maximum.

magie

Leigh Bardugo