Bouře a vzdor

Bouře a vzdor https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351296/bmid_boure-a-vzdor-wD3-351296.jpg 4 1443 1443

Griša série

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Siege and Storm , 2013

lucie.8
26.11.2018 4 z 5

Trochu slabší než první díl, ale potěšil mě příchod nových postav (hlavně Nikolaje).

hurikan123
17.11.2018 5 z 5

líbil se mi Nikolaj

julythreemosen
28.10.2018 4 z 5

Začátek mne neuvěřitelně rychle vtáhnul do děje, akce střídala akci a to se mi moc líbilo. Bohužel střed byl docela hluchý, o všem se jen mluvilo, což chápu, přeci jen je to druhý, takzvaně "vycpávkový" díl. Čím jsem se ale blížila ke konci, opět se začalo schylovat k velkému finále a to opravdu stálo za to. Byla jsem překvapená vývojem a jsem dost zvědavá, jak si Bardugo poradí s dílem třetím. Ale pořád zastávám názor, že na Šest vran série Griša stále nemá.

A.K.A.R.
21.09.2018 3 z 5

Druhý díl Griši mě trochu zklamal.Avšak i tak mě kniha okouzlila a hned jsem si ji koupila.Snad bude třetí díl lepší.

MíšaS.
03.09.2018 3 z 5

Dobré pokračování, jen se to od půlky trochu táhlo, ale konec to napravil, tam se to zase rozjelo. Jsem zvědavá na třetí díl.
Holky, ruku na srdce, že nejsem sama, která má raději Temnyje než Mala :D :D

Ailee
31.08.2018 5 z 5

Griša patří rozhodně mezi jednu z mých nejoblíbenějších sérií. Druhý díl byl hned od začátku napínavý a zajímavý, načež tempo trochu upadlo a vystřelilo vzhůru opět až na konci. Mezi tím však byla spousta situací, kdy jsem se musela smát (hlavně když šlo o Nikolaje). Spousta lidí tvrdí, že je Alina fňukna. No já nevím. Mně osobně díky svým pochybám přijde opravdovější a skutečnější. Dokonalých hrdinek je všude plno. Nakonec... jak by bylo vám, kdyby vám někdo dal do rukou podivnou moc a řekl: "Tak jdi a zachraň svět!"?

heliiinka
23.08.2018 4 z 5

Už chápu, proč tahle série není tak úspěšná jako Šest vran. Je to strašně předvídatelné, takže četba se pak stává o poznání nudnější. A z Aliny se stává ufňukaná otravka.

Takže ty 4* jsou vlastně jen proto, že je Sturmhond tak vtipný.

whiolet
18.08.2018 3 z 5

V druhé knize se děj celkem dost vleče a to z mého pohledu ubírá knize na atmosféře. Neskutečně mě tu štval vztah Mal-Alina. Čekala bych víc romantické linky a nebo raději nic.
Jsem zvědavá co přinese třetí díl.

Lokina
08.08.2018 4 z 5

Konečně jsem se dokopala k tomu, abych Grišu dočetla. Už je to nějaký pátek, co jsem první díl četla, ale nějaké útržky mi v hlavě zůstaly, tak jsem se s chutí pustila do Bouře a vzdoru.
Druhý díl Griši se povedl, sice prostřední část se lehce vleče, ale jako celek to na mě udělalo dojem. Kniha mě moc bavila a díky čtivému a poutavému stylu psaní se četla sama.
Mala jsem si v jedničce oblíbila, ale v tomto díle mi připadal protivný a ukňouraný. Temnyj se vůbec nezměnil a jsem za to ráda. Příchod Nikolaje byl vskutku dobrý tah, jeho postava je pozitivní, vtipná, drzá a okouzlující (bacha Male, máš velikou konkurenci) :-)
Já se jdu rychle vrhnout na třetí díl, protože jsem zvědavá, jak to dopadne.

markulka
23.07.2018 5 z 5

Zhltla jsem knihu za pár dní... Autorka má úžasný styl psaní, skvěle vylíčila všechny postavy. Nechybělo napětí, akce, milostné scénky...zkrátka já jsem se ani na chvíli nenudila a s chutí se vrhám na další díl :)

sd1992
08.07.2018 4 z 5

Začátek super, střed nuda, konec super. Co si z toho vzít? Kniha má slabší a silnější okamžiky, stejně jako první díl. Ale jinak je to skvělá série. :-) Doufám, že třetí díl bude plný napětí. Prosím.. :-D Každopádně jsem zvědavá jak to celé dopadne, tak jdu číst dál. :-)
Všimli jste si někdo, kolik je v té knize chyb? Napočítala jsem jich aspoň 10. Bohužel to kazí celkový dojem.. :-/

KateiBookLover
24.06.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila a byla určitě mnohem lepší než první díl. Určitě se mi líbil příchod Nikolaje, kterého jsem si hned oblíbila. Sérii dočtu a jsem zvědavá jak to dopadne:)

Lethania
06.06.2018 4 z 5

Kniha si udržela tempo z předchozí knihy. Některé situace proběhly snad až příliš rychle.
Postavy se však zhoršili, hlavně ukňučený Mal. Alina se vůbec nezměnila, její chování mi někdy přišlo nelogické.
Ale sérii už dočtu.

TerryDee
04.06.2018 4 z 5

I tenhle díl se četl celkem v pohodě. Příběhově to bylo zajímavé. Především ta část při cestě do As Alty a následně v Malém paláci. Za velmi rušivý moment považuji ty šílené chyby a občasné záměny jmen.
Mal se díky tomuhle dílu dokázal dostat až na samé dno oblíbenosti. Jeho už asi nepřekousnu. Fakt ne! Alina mi také na střídačku lezla krkem, ale potom se to dostalo na neutrální rovinu. Kdo si udržel mou pozornost, je stále Temnyj. Trochu padouch, já vím. Ale pořád lepší než věčně fňukající a uražený Mal. A upřímně, kdo nemá rád padouchy takového typu, hm? Prostě badboy! Nicméně konkurenta mu dělá Nikolaj. Princátko a korzár zároveň.
Na třetí a zároveň poslední díl jsem zvědavá. Zajímá mě, jak tohle všechno dopadne a jak skončí některé postavy.

krausmary
16.05.2018 4 z 5

Musím uznat, že druhá kniha se mi líbila o 100% více než ta první, začátek byl tedy pomalý a občas tam bylo pár hluchých míst, ale konec knihy byl opravdu povedený. Většinu nových postav jsem si hned oblíbila a některé staré postavy mě překvapily. Ubírám hvězdičku za chyby v knize a záměnu jmen.

karca5233
16.05.2018 4 z 5

No kde začít... V druhém dílu této série už se mé ovace už trochu projevuje, musím uznat že to byl rozhodně autorčin posun v příběhu a celkově průběhu této knihy. Nové postavy mě okamžitě nadchly a oblíbila jsem si je. Vůbec mi nevadilo že se tam Temnyj moc neobjevoval i když ten konec se dal čekat. Opět se ale musím pozastavit nad Alinou občas bylo její chování na ránu. Bylo mi líto Ženi ale věřím že se ještě nějak vzpamatuje ze svého utrpení. Knihu samotnou hodnotím lépe než díl první což je plus. Co je ale velké MÍNUS je špatně odvedená práce naklatelstvi že šidí knihu o zážitky svou špatně odvedenou práci co se týče chyb v knize, záměna jmen v ději a celkově za horší dojem ze čtení. Jinak knihu doporučuji.

Lucik100
15.05.2018 5 z 5

Kniha byla dobrá, ale měla své mouchy.

Lily-fairy
06.05.2018 4 z 5

Dávám 5 hvězd, ale musím dodat, že kniha rozhodně není bezchybná. Má tedy vlastně jedno minus. Jedno, ale poměrně velké. Hlavní hrdinku. Jsem jediná, kdo měl sto chutí ji profackovat?

Arianne
22.04.2018 4 z 5

Po prvním díle, který působil spíš naivně a pohádkově, se nám děj trochu zamotává. Do hry vstupují další hráči, realita přestává být černobílá a je na čase, aby dívka s chlapcem dospěli. Rozhodně jsem si tenhle díl užívala a jede se dál.

andrejci
13.04.2018 4 z 5

Druhý díl mi přišel slabší než první. Chyběla tam ta akce. Ale konec jsme přečetla rychle. Prostor dávám 4 hvězdičky místo 3 jak jsem původně chtěla. Jinak jsem zvědavá na poslední díl. Třeba to bude lepší než dvojka.

magie

Leigh Bardugo