Potulný rytíř

Potulný rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248695/bmid_hra-o-truny-potulny-rytir-05b-248695.jpg 4 211 31

Příběh ze světa "Hry o trůny", nejproslulejší fantasy série současnosti. Příběh komiksu se odehrává sto let před událostmi epické fantasy George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Poté, co přebere meč a štít svého padlého pána, je mladý Duncan (neboli Dunk) rozhodnutý prosadit se coby rytíř. Má štěstí – nedaleko se pořádá klání za účasti těch největších rytířů. Jenže aby se mohl přihlásit, potřebuje někoho, kdo se za neznámého bojovníka zaručí... a to je složitější, než se zpočátku zdálo. Ve světě Sedmi království není nouze o podezřívání, nepřátele, zradu, násilí, dobrodružství... ale i přátele se skrytými plány. Jedním z takových přátel je Egg – páže, které se k Duncanovi přidalo a samo má vlastní tajemství.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Hedge Knight , 2013

Hor89
12.02.2023 4 z 5

Komiksové zpracování povídky od G. R. R. Martina (v šesti sešitech) se hodně povedlo. Kresba Mika S. Millera je velice dobrá, zejména turnajová část. Příběh je jednoduchý ale zábavný, a autoři komiksu dostali hodně prostoru - takže povídka je do komiksu převedena opravdu důkladně. Komiks je dokonce delší než původní povídka.

fvalek
01.11.2022 4 z 5

S Rytířem sedmi království jsem se setkal už dávno a musím uznat, že jsem na něj nebyl připravený. Rozsahově a formou delších povídek mi nepřišel tak atraktivní jako Píseň ledu a ohně a ani tím dějem mě moc nezaujal. Nicméně od té doby jsem se skutečně hodně posunul, ať už čtenářský a osobně, tak i ve světě ledu a ohně, kde se musím přiznat, že posledních pár let neúnavně zkoumám celé universum a zaujali mě hlavně Targaryeni a vše okolo nich. Touhu pořídit si a přečíst komiksovou verzi ve mně probudil seriál Rod draka, který se věnuje zase jinému období, které mám více rozečtené díky Ohni a krvi a Nebezpečným ženám, ale dostal jsem hroznou chuť dohsromáždit a dočíst vše, co se dá, a co existuje. A právě díky tomu jsem si to asi náramně užil. Nechci se úplně chvástat, ale jsem v tomhle fantasy na takové rovni, že rodokmen a všechny ty postavy a jejich vztahy mám v malíku, takže Daeron II, Baelor, Aerys, Maekar, Rhaegel, Aerion, Daeron, Aemon, Aegon, Valarr a ostatní mě nijak nevykolejili, a dokonce mám načtené různé jejich životopisy a dosud dostupné informace, takže to pro mě byla procházka růžovou zahradou. O to lepší bylo, že hlavní postavou je Duncan a ne třeba Egg, protože zprostředkování netargaryenskou postavou přineslo příjemné oproštění se od draků a náhled na další aspekty tohohle světa. Hodně se mi líbily odkazy a narážky na různé další skutečnosti, ať už na Aegona dobyvatele, tak na posledního draka apod. Jedinou drobnou kritiku s sebou přináší asi právě to komiksové zpracování. Je sice zpracované krásně a odpovídá nějaké mé představě, ale je někdy dost zkratkovité a celkově krátké. Kdyby nebyly další díly, tak by mi tenhle samostatný díl určitě nestačil a nepřišlo by mi to komplexní. Navíc postava Duncana není tak charismatická a silná, takže mě sice upoutal, protože mám rád outsidery, ale nic víc než outsider ve výsledku nebyl, což je škoda. Nicméně se těším na další pokračování a jsem rád, že jsem se k téhle knize, sérii a adaptaci vrátil! :)

Martianus
27.10.2022 4 z 5

Původní povídku miluju, příliš mě ale nezaujalo grafické zpracování. Přijde mi poněkud primitivní.

ArkAngel
27.08.2022 4 z 5

Už samotná povídka Potulný rytíř je velmi dobře napsaná a v komiksové podobě funguje stejně dobře. Ser Duncan je čestným, byť možná trochu tupým rytířem a nedopatřením se připlete ke královské rodině Targaryenů, kteří mu způsobí nemalé problémy. Vzhledem k obsáhlosti komiksu není příběh proti předloze ani nijak zkratkovitý a drží si tempo, což je dobře. Přehled erbovních štítů na konci je pak příjemným bonusem.

ondrej3767
18.04.2022 1 z 5

Kniha mě neoslovila. Příběh má sice dva tři zajímavé zvraty, ale jinak je předvídatelný a plytký. Hlavní problém jsem měl nicméně s hlavní postavou Duncana silného jak pratura; takhle ploché postavy Martin obvykle ve svých knihách nemívá...

1972Sixo
04.12.2021 5 z 5

Prekvapenie skvelého scenára. Nepredvídateľný dej (trademark Georga R. R. Martina) zo sveta, ktorý viac než svetoznámy seriál pripomína svet Waltera Scotta, alebo legendy rytierov okrúhleho stola. Sympatické i nesympatické postavy s jasným charakterom i vnútorným vývojom. Dráma ale aj akcia skvelé rozčlenená do komplexného príbehu. Jedina výčitka: ilustrácie mi prišli tak umelo vyhladkané, chýbalo mi tam trocha tej expresie v kresbe.

alekis
27.11.2020 5 z 5

Tento příběh znám ve formě povídky a rozhodně je zajímavý. Obří Píseň ledu a ohně člověka zmoří spoustou jmen a místopisných názvů, zatímco tato poměrně krátká věcička jednoduše pobaví.
V komiksovém zpracování je podle mě velice zdařilá.
:-)

Luigi1
29.05.2020 5 z 5

Zajímavě podaný komiksový příběh doplněný luxusními kresbami.

jean_ralphio
24.03.2020 4 z 5

uplne jine nez asoiaf, ale sedlo mi to dost, rozhodne ctivejsi a zajimavejsi nez prekombinovany a roztahovacny tanec s draky

Kate18
01.04.2019 5 z 5

Krásné zpracování, známý a přitom zcela nový příběh z prostředí sedmi království. O tom, co se dělo ještě před vládou Roberta Baratheona, chvíli po tom, co byl zabit poslední drak...

katallinka
18.03.2019 5 z 5

Komiks se mi moc líbil. Velmi pěkný příběh a propracovaná kresba. Ráda jsem opět a hlédla do světa GoT.

Pája20
02.02.2019 5 z 5

Kdysi dávno jsme četl knížku Rytíř Sedmi království a strašně mě nadchla. A předělání do komiksu no to je totální bomba už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Ty kresby jsou bombastické

Pitbullka
03.06.2018 3 z 5

Průměrný příběh, který mě nijak zvlášť neobohatil. Zábava na jedno odpoledne. Pro skalní fanoušky GoT možná must have, pro ostatní nikoliv.

Rawen616
13.04.2018 3 z 5

Oddechové čtení na jedno-dvě deštivá odpoledne. Větší hodnotu to asi bude mít pro skalní fanoušky Hry o trůny. Kresba je takový ten čistý americký standard. Přehledná, ani ošklivá ale ani nijak zajímavá. Já osobně jí nazývám sterilní. Bez přetahů, bez stylizace, s jasnými digitálními barvami a jednoduchou linkou.

Dervish
29.03.2018 4 z 5

Zábavné čtení na dvě odpoledne. Rád jsem se přenesl do doby rytířských soubojů, kdy se lámou dřevce, prohýbají plechy a o krvavé údy není nouze. Líbí se mi, že z Dunka Martin neudělal žádného superhrdinu, je to jen floutek, který má do rytíře ještě sakra daleko, ale odvaha a smysl pro čest mu rozhodně nechybí. V čem jsem se naopak ztrácel jsou jména všech rytířů. Když došlo na závěrečnou bitvu, nevěděl jsem kdo, s kým, proti komu vlastně bojuje - zapamatovat si ta podobná jména je prakticky nemožné. Chvílemi si myslím, že to nevěděl ani sám Martin.

Wojta777
29.12.2017 5 z 5

Můj první komiks ze světa GAME OF THRONES. Musím říct, že nejlepší komiks co jsem poslední dobou četl. Krásný desing, napínavý děj a skvěle napsané postavy. Doporučuji.

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

Potulný rytíř je nadprůměrným komiksem s líbivou, byť mainstreamově laděnou kresbou, jenž snoubí příběh prosycený rytířstvím, zlem, fantasy nádechem a turnajovými kláními, jejichž výjevy jsou v komiksovém podání pastvou pro oči. Dílo funguje perfektně jako prequel a doplněk, ale obstojí výborně i jako samostatný příběh, jenž navíc velmi věrohodně převádí knihu do barvitých obrázků. Jedná se o zajímavý náhled do historie Sedmi království, a ať už jste fanouškem knih či seriálu, či ani jedno neznáte a máte zkrátka rádi dobré rytířské příběhy, nelze než tento sympatický počin nedoporučit.

Vendidi
24.07.2017 4 z 5

Hodně lidí psalo, že je lepší než Hry o trůny. To nemohu říci. Příběh pěkný, dobře se četl, ale na Hry o trůny to nemá. :) Každopádně doporučuji, bylo to pěkné počtení.

Eleovny
12.01.2017 3 z 5

Velmi hezky graficky zpracovaný román, ale pro čtenáře který nezná děj a postavy Hry o trůny, může být tato kniha velmi nezajímavá. Děj totiž nepřináší nic nového, chudý rytíř, bojující proti zlu. Pro čtenáře série Hry o trůny je to příjemné doplnění informací o životě Egga.

vercaa2001
11.11.2016 4 z 5

první příběh zajímavý, druhý zajímavější, třetí naprosto geniální
nenechte se moc na začátku odradit, že se to čte pomalu, ten třetí příběh přečtete za jednu noc..

rytíři komiksy turnaje rytířské

Autoři knihy