Příliš krátký provaz

Příliš krátký provaz https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326102/bmid_prilis-kratky-provaz-On8-326102.jpg 4 204 66

Gibson Vaughn série

Je to už deset let, co beze stopy zmizela čtrnáctiletá dcera senátora Lombarda. Případ nikdy nebyl vyřešen. Když však Gibson Vaughn, bývalý mariňák a mimořádně schopný hacker, dostane fotografii, na níž je Suzanne, jeho nejlepší kamarádka z dětství, zachycena v době, kdy už se pohřešovala, pouští se do vlastního pátrání. Jenomže podle všeho není jediný, kdo se o osud ztraceného děvčete začne znovu zajímat… Vynikající, akcí nabitý politický thriller!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Short Drop , 2015

Horalka5
02.10.2017 5 z 5

Za mě výborně napsaný thriller - neuvěřitelně čtivé a napínavé se zajímavým koncem

čef
20.09.2017 5 z 5

V současném thrilleru již nemohou chybět útoky a protiútoky v kyberprostoru, o reálném světě samozřejmě nemluvě. To se nám v této knize dostává nad míru. Akce střídá akci a jedna slupka tajemství odkrývá další a další. Vše není dořešeno ani na konci a tak se můžeme rádi připravit na další dávku napětí a energie v dalším dílu.

Pavcitko
26.07.2017 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale ve finále jsem se musela nutit do čtení abych ji neodložila. Myšlenka zajímavá, ale celé zpracování mi nesedělo. Děj rozvláčný, místy nezajímavý a konec ne až tak překvapivý. Hodnotím jako průměrnou.

mišák1262
29.06.2017 4 z 5

Kniha uplně super četla se sama. Akorát někdy sem se v tom ztrácela. A čekala sem jiný konec teda ale jinak super.

misacaj
29.06.2017 3 z 5

Kniha se četla dobře, i přes občas chaotický děj. Zajímavé téma i příběh.

Liduka
21.06.2017 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale asi to nebyl můj šálek kávy - to politické prostředí. Také jsem čekala od knihy asi něco jiného. Občas jsem v těch postavách měla dost zmatek a nevěděla jsem, kdo koho proti komu vlastně poštval. No a ten konec mě trochu zklamal.

Jamra
18.06.2017 3 z 5

První část občas zdlouhavá, ale potom rychle čtivé, napínavé, občas trochu předvídatelné, ale celkově stojí za přečtení.

Evišťátko
09.06.2017 4 z 5

Opět další kniha, u které jsem zvažovala zda ji vůbec dočíst. Začátek mi připadal chaotický, kdy jedna nová postava střídala druhou jakoby bez návaznosti. Ale jak se později ukázalo, můj pocit byl opět dán tím, jaký styl psaní jsem od knihy očekávala. Takže už bych se z toho mohla poučit ☺

bapi
21.05.2017 5 z 5

Četl jsem to asi rok zpátky v english a spokojený jsem byl moc. 9/10

Lenka.Vílka
16.05.2017 4 z 5

Dnes v bodech:
1. Ignorujte zavádějící anotaci knihy, která zní jako kniha, kterou by napsala třeba Paula Hawkins (nebo spisovatelky, které píšou podobne knihy jako ona). Sama anotace zní moc dobře a na něco mě navnadila. Dostala jsem sice něco jiného, ale i tak se spokojenost dostavila. Což je vtipný. V poslední době je víc anotací, které vlastně vyspoilerují celou knihu (než těch ostatních), takže za tohle bod k dobru.
2. Nevyluštila jsem, jaký žánr má kniha zastupovat. Není to čistý thriller. Není to čistá detektivka. Už vůbec to není čistý politický thriller. A co to není už absolutněvůbec? Hlavní hrdina je hacker. Jo? Když už přijde na věc a on má dělat svojí práci, je to popsaný strašně kolem dokola.  Až to ve mě vzbuzovalo otázku: proč tam teda je?! Ale to jsem prostě já. A moje věčně vznikající konspirační teorie během čtení. Takže bych to shrnula. Tahle kniha je vlastně mix všech možných žánrů, aby to udělalo radost všem. Protože ono to evidentně funguje (koukejme na prodejnost). Ale u mě tak 80%. Já mám raději když vím, co od knihy očekávat (v rámci žánru).
3. Tempo knihy byl pro mě zabiják. Ale je to napsané moc dobře, takže ani nevadí, že kniha nabere grády, až když se "zhmotní" DuCH" (do té doby dobře a bravurně napsané nic) a potom bych děj popsala jako velice uspokojivou jízdu (a vznikaly během ní různé, ale vždy zajímavé teorie, takže jsem se fakt těšila na konec).
4. Obálka luxusní. Ta mě zaujala. Ale...Knižní klub...já ten jejich prapodivný rozměrový formát asi nikdy nerozdýchám. Normální rozměry, normální písmo (ne to obrovský pro KK typický), kniha má míň stran (třeba by mi tak přišlo, že se něco začalo dít o trochu dřív :o...).
5. Ale nakonec to dopadlo dobře. Tohle já dělám pokaždé, když si něco potvrdím. Na konci druhé části knihy jsem mlátila ukázovákem do knihy. Já to věděla! Jakože tohle mi bylo jasný, takže jsem si nepřipadala jako čtenář úplně mimo! Což mi potvrdilo, že (*****) je (****) (hele, přece to nevykecám, ne?!).
6. Nevím, jak hodnotit. První půlku jsem louskala dva dny, protože nebyl čas a ještě k tomu pomalé a zdlouhavé. Ale ta druhá byla za mnou za dvě hoďky, protože to bylo fakt napínavý a čas byl. Volím tedy neutralitu.
7. Padouši, které uspokojivý trest nemine (z obálky)...no, naděje umírá poslední, takže odpověď, jestli to je kec nebo pravda, v knize...což vede k bodu 8
8. Moc se těším na další díl o borci jménem Gibson Vaugn, protože odpadnou počáteční keci typické pro první díly a já tomu dám ráda pět hvězd, ale prvnímu dílu s čistým svědomím nemohu...

Leniii
28.04.2017 3 z 5

Zajímavý příběh, čtivá kniha. Možná jsem od toho čekala víc..každopádně kdo má rád tento typ knížek, tak doporučuji:)

SBH
28.04.2017 3 z 5

Anotace v tomto případě lhala pouze napůl. O spravedlivém potrestání padouchů si nechte zdát. Ale postavy jsou skutečně vykresleny sympaticky a nejednoznačně. Hlavní hrdina je rozervaný tragéd obdařený výjimečnými programátorskými schopnostmi. Záporáci mají, aspoň z počátku, rozhodně i dobré stránky, než se ukáže jejich naprostá prohnilost. Autor šetří popisy a charakteristiky jsou vyvedeny spíš pomocí činů a reakcí než hlubokomyslnými duševními pochody, což by v tomto žánru beztoho působilo křečovitě.
Jednoznačným kladem díla je svižný děj plný správné míry napětí. Autor poodkrývá temné tajemství ve správných dávkách, takže sice od dvou třetin tušíte, v čem je zakopaný pes, ale ta nejhorší zrada přijde řádně až v naprostém závěru. Jak je u tohoto žánru obvyklé, logické nesrovnalosti díla nejsou dostatečně vysvětleny. Například, proč ústředního padoucha napadlo zjišťovat otcovství dítěte a jak odhalil pravdu? Osudy několika zločinců i hrdinů nejsou vůbec uzavřeny, ačkoliv případ ano. Navíc kniha neobsahovala myšlenky, hlášky či dialogy, které by čtenáře rozechvěly a přinutily jej po knize sáhnout znovu. Příliš krátký provaz jak cenou, tak hodnotou připomíná prostě jenom kvalitní večeři. Ale každopádně se konzumuje skvěle.

konicekbily
27.04.2017 3 z 5

Je to poskládáno tak, aby se pořád něco dělo. Moc vysoká politika, hodně zákulisního jednání, velká závislost na internetu s "geniálním" řešením. Všichni se navzájem sledují a pronásledují - americký přístup k thrilleru.

kytarka
26.04.2017 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Líbí se mi hekerská část, protože to vypovídá o dnešní době, je vše velmi možné a síla internetu je neskutečná. Čtivá kniha.

biki
25.04.2017 5 z 5

Další z výborných thrillerů, které jsem si opravdu vychutnala do posledního slova. Těch osob i událostí z minulosti je tam opravdu hodně, zpočátku mi také trochu trvalo se v ději orientovat, ale pro další vývoj byly nezbytné. Stejně jako většina komentujících jsem poměrně brzy vytušila příčinu zmizení Suzanne. Ale cesta ke zjištění, co vlastně se přesně událo a jaké další skutečnosti (a špinavosti) se v průběhu let na tuto tragédii nabalily, je fascinující. Gibson se svými partnery odvedl opravdu dobrou práci.
Doufám, že se brzy dočkáme dalších příběhů s tímto hrdinou. Moc se mi zamlouval.

xNelly
24.04.2017 4 z 5

Pěkný thriller, který vás vtáhne do děje a chcete vědět,co se vlastně stalo, kniha má pěkný spád i tempo, ale pak mi příjde, že závěr je až moc odfláknutý... ale jinak super, a za přečtení to stálo :)

Nika_holo
11.04.2017 4 z 5

Velmi zajímavý děj, napínavé situace, kniha se čte jedním dechem. Je tam sice více postav, ale za mne osobně je děj jasný. Skvělá kniha, doporučuji!

alzbeta4340
11.04.2017 5 z 5

Začátek byl pro mě opravdu strhující. Po první třetině knihy ale každý zkušený čtenář začne tušit, odkud vítr vane. Základní linka je podle mého jasná, přesto nějaká překvapení ještě budou. Kniha je ale tak dobře napsaná, že jsem četla s napětím až do konce. Hned teď bych sáhla po další dílu série, doufám, že brzy vyjde.

Babouš
29.03.2017 3 z 5

Na můj vkus je tam příliš mnoho postav a dějových linií. Vysoká politika, únos - po dvaceti stranách už jsem nevěděl, kdo je kdo. V druhé polovině se mi podařilo do rozjetého vlaku zase naskočit, ale kniha mi rozhodně v paměti neuvízne.

Hella
18.03.2017 2 z 5

Kostrbatě napsané, občas se divíte použitým výrazům či ději. Za mě moc nee.

detektivní a krimi romány intriky hackeři krimi pohřešovaní zmizení lidí

Matthew FitzSimmons
americká, 1970
2017  79%Příliš krátký provaz
2019  72%Otrávené pírko

Kniha Příliš krátký provaz je v