Ghostwriter

Ghostwriter https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443144/bmid_ghostwriter-4BW-443144.jpg 4 190 54

MOJE POSLEDNÍ KNIHA BUDE MOU ZPOVĚDÍ… Lhala jsem. Policii, přátelům i rodině jsem kdysi vyprávěla příběh, vylhaný od začátku až do konce. A víte co? Všichni mi uvěřili. Ale není se čemu divit. Vyprávění příběhů mě přece proslavilo. Patnáct bestsellerů. Miliony fanoušků. Sláva a úspěch. Nyní mi zbývá napsat už jen poslední příběh. Ten ale bude ze všech nejlepší, s dechberoucí zápletkou a vyvrcholením, které srazí čtenáře na kolena. Jejich reakce mě však už trápit nemusí. Říká se, že smrt může být vysvobozením. Tak uvidíme…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Ghostwriter , 2017

Mirin1349
31.01.2022 4 z 5

Naprosto zbožňuji knihy o spisovatelích. Krásně na nich vidím, jak autor miluje psaní, díky tomu působí také tyto charaktery velice opravdově. Hned mám chuť vzít pero do ruky a začít psát. Kniha byla poutavá, hezky promyšlená a autorka z minima postav dokázala vytěžit maximum. Jestli chápu správně, tento příběh je odklon od standardní autorčiny tvorby, rozhodně jsem si ale čtení užila a možná po nějaké její jiné knize sáhnu. V doslovu si udělala také pěkné promo na svoje kurzy tvůrčího psaní.

Lalina3
24.01.2022 5 z 5

Páni. Jen aby bylo jasno, 5* dám málokdy. Ale tady není o čem přemýšlet. Tohle bylo plné emocí, syrových emocí, život je prostě někdy svin* a občas se happy end nekoná.
Doporučuji.

monushka
27.11.2021 4 z 5

Čekala jsem více napětí, ale nebyl to špatný příběh. Čtenář má jen dvě možnosti, může buď Helenu litovat a nebo nenávidět. Pocit z knihy mi trochu zkazil závěr, který byl celkem odfláknutý.

soukroma
14.11.2021 3 z 5

Četlo se to dobře, takže jsem vydržela v naději, že se dozvím nějakou bombu na závěr. Bomba to byla, ale zcela zabila celých předchozích 300 stran... 49%

roso.mak
15.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Zajímavá postava. Zajímavé rozuzleni.

Ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že autorka by si měla nastudovat, jak fungují karmy a rychlost plnění objektů velikosti domu plynem. Absolutně si nedokážu predstavit systém, který by fungoval tak jak to nastínila. Ale nejsem topenář natož americkej. Jen mi kazilo konec.

Danago
02.09.2021 4 z 5

Knížka se mi velice dobře četla. I když to nebylo zrovna sluníčkové čtení, Helena mě bavila a vůbec mě svým chováním nepohoršovala, měla své důvody a nemusí být každý hlavní hrdina super milý. Knížka mě na několika místech překvapila, i když konec nebyl až takové šokující překvapení, jak by se dalo očekávat, přesto asi hodně lidí překvapí a ano to úplně hlavní byl šok i pro mě. Za mě zasloužené lepší 4* /4,5/

Ketfl
31.08.2021 5 z 5

Síla. Alessandra zas a znovu dokázala, že umí opravdu skvěle psát. Od příběhu jsem se absolutně nemohla odtrhnout a to i přesto, že hlavní hrdinka mi přišla nesmírně protivná. Nejradši bych ji něčím přetáhla. Nakonec v průběhu čtenář nahlíží do všech tajemství a událostí, které jí v životě potkaly. Přiznám se, že tu jednu věc jsem vůbec nečekala. Něco jsem začala tušit, až když přišla na řadu ta místnost... Pak už člověk s hlavní hrdinkou musí soucítit, protože to, čím si prošla, to si vůbec nedovedu představit. V závěru ta smrt pro ni musela být vlastně i dost úlevná. No, velice zajímavá kniha, slzičky nešly zadržet. Pohodové počtení to není, ale bylo to skvělé. Těším se na další knihy od této autorky.

Roseblood
03.07.2021 5 z 5

Wow, jedním slovem wow. Z knihy jsem naprosto nadšená, vůbec jsem nevěděla, že mě tak dostane.
Autorčin styl psaní se mi moc líbí, kniha má dynamiku, je čtivá a ten příběh, ten mě dostal.
Opět jsem si nečetla anotaci, když jsem před měsíci zahlédla obálku, tak mě zaujala a thriller s takovým názvem, to jsem si prostě přečíst musela.
Ale tohle vůbec není jenom klasický thriller, kniha je jedna obrovská dojemná jízda, dostala se mi úplně pod kůži.
Ze začátku jsem si říkala, jestli mě knížka překvapí a překvapení jsem dostala tedy opravdu obří hromadu.
Několikrát jsem měla slzy v očích, na konci jsem už brečela jak želva. Čtenář se lehce vžije do příběhu a prožívá ho s hlavními postavami.
Nedostanete pouze thriller ale i román, rodinné drama. Poutavě napsané natolik, že se kniha stává skoro neodložitelnou.

Nebudu nic prozrazovat, tohle bylo veliké překvapení a ráda si přečtu autorčiny další knihy.

Vřele doporučuji ️

peitho.1
19.06.2021 5 z 5

Mám pocit, že už jsem dlouho nečetla knihu s tak dobře vykreslenou psychologií hlavní postavy, nad kterou budete chvílemi kroutit hlavou, pak jí budete tak trochu nenávidět, později litovat a nakonec si jí možná i zamilujete.
Dále oceňuji originální námět i zpracování, čtivost a příběh, který si budu pamatovat i po letech.
Jednoznačně doporučuji.

Njangu
11.06.2021 5 z 5

Silný příběh, který se pomaleji rozjíždí, ale spisovatelka mistrně ovládá slova, takže i ten pomalý rozjezd je dobrý. A navíc se nakonec pospojují všechny náznaky v jedno velké finále. Poslední třetina je jízda na horské dráze emocí. Každý si asi zvolí svojí stranu - PRO nebo PROTI jednání hlavní hrdinky. Finále je opravdu dechberoucí a dopisy Heleny mě podle anotace opravdu srazily do kolen.

Amethyste
16.05.2021 4 z 5

Velice zajímavý příběh. Když jsem knihu držela poprvé měla jsem velmi malou představu o čem bude a velice mě překvapila. Vzpomínky hlavní postavy - spisovatelky Heleny, se prolínaly s přítomností a přinesly tak celkový obraz jejího života. Závěr mě velice překvapil.

PetraBery
01.04.2021 4 z 5

Podobná kostra příběhu jako u knihy Pravda, nebo lež. Poslední román úspěšné spisovatelky, ve kterém nám odhalí všechna temná zákoutí své minulosti. Čtivý psychologický román, se střídáním vypravěčů a celkem překvapivým závěrem.

RadimWiniarski
03.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Toto nebylo zrovna snadné počtení k odpolední kávě. Celá kniha postupně rozebírá vzpomínky jedné mrzuté slavné spisovatelky, která umírá a zbývá jí pouze několik měsíců života. Pokouší se tak napsat závěrečnou knihu, ve které by se vyzpovídala z událostí, které navždy změnily její život. A že to nebude zrovna lehké jak pro ni, tak i pro nás. Už od začátku nám je totiž naznačen její charakter, který spoustě čtenářů může zážitek z knihy silně pokazit.
Helena je totiž posedlá všemožnými pravidly, řády, nebo vyhýbání se kontaktům s lidmi. Psaní je pro ni na prvním místě je a ochotna díky němu dát většinu věcí na vedlejší kolej. Já sám jsem typ člověka, který má rád svůj klid, nějaký řád a případně nějaká základní pravidla, kterými se řídím, nicméně i pro mě byl charakter Heleny místy opravdu těžko stravitelný. Což je problém, když by Vám na umírajícím člověku vyprávějícímu takto těžký příběh mělo záležet, ale vy se celou tu dobu snažíte potlačit svou nenávist vůči němu. Naštěstí i zde máme nějakou formu vyváženosti, a tak nám věčně naštvanou Helenu doplní druhý spisovatel Mark, který sice taktéž ve svém životě zažil několik smutných událostí, avšak snaží se je všechny nahrazovat úsměvy a novými vzpomínkami a zážitky. Díky němu se postupně i z takového mrzouta, jakým je Helena stává někdo, kdo se alespoň trochu podobá normálnímu člověku a s kým nám nedělá problém se ponořit do událostí onoho osudného dne. Ten jsme sice z některých náznaků schopni odhadnout už někdy v půlce knihy, avšak i přes to, že máme jistá tušení, tak stále jde o velmi silný zážitek, který může některým jedincům pořádně otevřít slzné kanálky.
Je opravdu složité tuto knihu doporučit někomu konkrétnímu, protože postava Heleny může být některým čtenářům schopna totálně zničit požitek z knihy. V mém případě je však zajímavé, že i když se ve mně během čtení mísily všemožné emoce ohledně naší hlavní hrdinky, tak stačily její dva závěrečné dopisy, abych svoje srdce trochu obměkčil a hodnocení zvedl. 75%

Hvězdinka
13.02.2021 3 z 5

Zpověď ženy, spisovatelky, v posledním stádiu zákeřné nemoci. Vypráví svůj vlastní život, který je poznamenán tragédií. Kniha neurazí, nenadchne. Mínus vidím, že ona tragédie je odkryta až v poslední třetině knihy. Plusem je čtivost, pohledy více lidí.

Kizuizi
12.01.2021 5 z 5

Čekala jsem thriller, ovšem dostala jsem parádní psychologický román - a poměrně silný a temný, místy velmi dojemný. (Je mi líto, ale nemohu souhlasit se zařazením do thrillerů.)
Velmi důležitá je tu postava hlavní hrdinky Heleny, kterou budete buď nenávidět, nebo si jí oblíbíte, ale nejspíš se tyto pocity budou tak trochu střídat. Příběh je vyprávěň zvláštní formou, kdy se nám propojuje Helenina minulost se současností, a to vše kvůli její poslední knize, kterou chce napsat za každou cenu. Ona ten příběh totiž chce vyprávět, ona ho potřebuje vyprávět... a čím víc ona chce, tím víc nás zajímá, co vlastně bude dál.
Kniha je neskutečně čtivá (já jsem měla problém ji odložit), takže jsem ji v podstatě přečetla najednou a přiznávám, že to, co mě čekalo v závěru, jsem vážně nečekala. Konec mě absolutně a totálně odrovnal. Jediný maličkatý problém jsem měla s tím, že je příběh vyprávěn z pohledu více postav a sem tam jsem si nebyla jistá, kdože to teď vlastně „mluví“.
Určitě se najde někdo, kdo s knihou nebude tak zcela spokojen, ale pokud máte rádi psychothrillery a nepředvídatelné konce, určitě ji zkuste!

bacouch
04.01.2021 5 z 5

Výborná kniha. Autorka si se mnou hrála od začátku do konce. Moc se mi líbila povaha hlavní hrdinky (mám ráda tyhle asociály:-)), způsob jakým se odvíjel děj, styl knihy, který se krásně četl a moc se těším, až si od autorky přečtu něco dalšího.

Gewinner
11.12.2020 5 z 5

Velmi zdařilý psychologický román s překvapivým koncem.

Ewwe
14.11.2020 5 z 5

Kniha s naprosto silným příběhem, který ve vás zanechá šrám. Příběh, který je plný bolesti, lží a manipulace. Hlavní hrdinku budete nenávidět a milovat, opovrhovat jí ale i fandit. Autorka tady podala naprosto perfektní výkon, kde postavy dokázala detailně pospat a do příběhu vdechnout život, ač byl neskutečně bolestný. Po knize už nejspíše nešáhnu, ale budu si i za pár let pamatovat o čem byla, jako kdybych ji znovu dočetla. Můžu vřele doporučit!

Jenny46
12.11.2020 2 z 5

Asi jsem měla jinou představu, ale mě teda kniha nebavila. Styl psaní zvláštní ...

Lenka0007
31.10.2020 5 z 5

Silný příběh, četla jsem jedním dechem a odolávala pokušení přeskakovat řádky, jen abych se dozvěděla, jak to všechno bylo. Kniha měla vše, co jsem od psychologického thrilleru očekávala, nápad, psychologicky prokreslenou postavu, napětí, závěr, který nezklamal. Jedna z těch, které ve čtenáři, možná však spíše ve čtenářce, dlouho rezonují.