Gerda – Příběh velryby

Laskavé vyprávění o podmořském světě s působivými ilustracemi Malá velryba Gerda si užívá spokojené dětství. Jednou se však přihodí něco nečekaného a Gerda zůstane sama, bez rodiny. A tak osamocená a smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Od každého kamaráda se dozví nejen zajímavosti o jejich životě, ale především o fascinujícím světě, kterým proplouvá. Najde nakonec malá Gerda to, co hledá?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375544/gerda-pribeh-velryby-TiM-375544.jpeg 4.2224
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Kniha Gerda – Příběh velryby

Jejda

Krásné ilustrace, avšak příběh poněkud pokulhává. A ti tučňáci...achjoo! Přitom by stačila trocha redaktorské pozornosti a dílo by bylo dokonalé.

Verča103

nádherný příběh, nejen pro děti

ADE138

Jsem nadšená z ilustrací. Ty jsou prostě dokonalé. A co se týká příběhu, no nevím
...určený je pro předškoláky, některé myšlenky však pochopí daleko starší děti. A co nás pobavilo: Gerda míří stále na sever, na sever....až potká tučňáky. Napadlo nás (spolu s dětmi) ono Cimrmanovské:" Jdu na sever, jdu na jih."

Kačaba79

Knížka je nádherná, ilustrace okouzlující, ale měla jsem stejný problém jako TaLu (viz. komentář níže). Vysvětlovat stále dokola co se stalo rodičům a v knize se mlčí bylo moc nepříjemné.

TaLu

Dnes jsem ve stínu domova přečetla vnučce tento kouzelný příběh o hledání rodiny a domova. Číst v horkém dni o chladném oceánu bylo osvěžující. Různá setkání velryby Gerdy s obyvateli hlubin i souší, kteří se stali jejími přáteli, doprovázejí krásné ilustrace. Příběh poměrně nenásilně doplňují různá malá poučení. Jediné, co bych chtěla vytknout je absence vysvětlení ztráty rodiny. Snad autoři usoudili, že když se něco nepojmenuje, přestane to být kruté. Tak to se spletli. Bylo to to jediné, co vnučka chtěla opakovaně vysvětlovat a co ji hned upoutalo. Prostě nepodceňujme myšlenky a zvídavost našich maličkých.

Bezkyne9

Kouzelny pribeh, o odvaze byt sam sebou a nalezt misto, kam nas nase srdce smeruje :) ... Velice pusobive ilustrace a srozumitelne vetkane silne myslenky... Radost cist :)

Kuchtikano

Kniha byla krásná a příběh nebyl k zahození :-).

LuckaH2

Krásný příběh, úžasné ilustrace!

Adrián Macho
slovenská