Gerda – Příběh velryby

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Laskavé vyprávění o podmořském světě s působivými ilustracemi Malá velryba Gerda si užívá spokojené dětství. Jednou se však přihodí něco nečekaného a Gerda zůstane sama, bez rodiny. A tak osamocená a smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Od každého kamaráda se dozví nejen zajímavosti o jejich životě, ale především o fascinujícím světě, kterým proplouvá. Najde nakonec malá Gerda to, co hledá?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375544/gerda-pribeh-velryby-TiM-375544.jpeg 4.2224
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Computer Press (CPress)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (72)

Kniha Gerda – Příběh velryby

Přidat komentář
Jejda
16. července

Krásné ilustrace, avšak příběh poněkud pokulhává. A ti tučňáci...achjoo! Přitom by stačila trocha redaktorské pozornosti a dílo by bylo dokonalé.

Verča103
15. července

nádherný příběh, nejen pro děti

ADE138
03. července

Jsem nadšená z ilustrací. Ty jsou prostě dokonalé. A co se týká příběhu, no nevím
...určený je pro předškoláky, některé myšlenky však pochopí daleko starší děti. A co nás pobavilo: Gerda míří stále na sever, na sever....až potká tučňáky. Napadlo nás (spolu s dětmi) ono Cimrmanovské:" Jdu na sever, jdu na jih."

Kačaba79
20. června

Knížka je nádherná, ilustrace okouzlující, ale měla jsem stejný problém jako TaLu (viz. komentář níže). Vysvětlovat stále dokola co se stalo rodičům a v knize se mlčí bylo moc nepříjemné.

TaLu
11. června

Dnes jsem ve stínu domova přečetla vnučce tento kouzelný příběh o hledání rodiny a domova. Číst v horkém dni o chladném oceánu bylo osvěžující. Různá setkání velryby Gerdy s obyvateli hlubin i souší, kteří se stali jejími přáteli, doprovázejí krásné ilustrace. Příběh poměrně nenásilně doplňují různá malá poučení. Jediné, co bych chtěla vytknout je absence vysvětlení ztráty rodiny. Snad autoři usoudili, že když se něco nepojmenuje, přestane to být kruté. Tak to se spletli. Bylo to to jediné, co vnučka chtěla opakovaně vysvětlovat a co ji hned upoutalo. Prostě nepodceňujme myšlenky a zvídavost našich maličkých.

Bezkyne9
27. května

Kouzelny pribeh, o odvaze byt sam sebou a nalezt misto, kam nas nase srdce smeruje :) ... Velice pusobive ilustrace a srozumitelne vetkane silne myslenky... Radost cist :)

Kuchtikano
22. května

Kniha byla krásná a příběh nebyl k zahození :-).

LuckaH2
12. května

Krásný příběh, úžasné ilustrace!


Autor a jeho další knihy

Adrián Macho
slovenská

Podobné knihy

Kniha Gerda – Příběh velryby je:

v Přečtených280x
v Čtenářské výzvě125x
v Doporučených17x
v Knihotéce56x
v Chystám se číst62x
v Chci si koupit50x
v dalších seznamech6x