Geraldova hra

Geraldova hra https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59419/bmid_geraldova-hra-D9j-59419.jpg 4 1474 226

Manželský pár Gerald a Jessie si vyjel za sexuálními hrátkami na osamělou chatu u liduprázdného jezera Kashwakamak Lake ve státě Maine. Jessie je při jednom milování právě uvězněná v poutech, ale nějak se jí to nelíbí - tím spíš ne po tom, co její manžel umírá na srdeční záchvat a daleko široko není, kdo by jí pomohl. Je donucená zápasit se svými vlastními vnitřními démony a potlačit vzpomínky, aby dokázala uniknout ze své nezáviděníhodné situace. Démonové ji však nepřestanou pronásledovat ani tehdy, když je volná...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Gerald's Game , 1992

wiix
19.06.2022 3 z 5

Ja si tak myslím, že z tohto príbehu sa dalo vyťažiť oveľa viac, ako človek pochopil a predvídal z prvej kapitoly. Začiatok ma nabudil, fascinoval, predostrel temnotu, zápletku, napäto som čakala a nič. Celé jadro príbehu bolo príliš rozťahané, miestami nudné a koniec bol opäť nabitý tak, že som nemohla čítať viac ako jednu kapitolu naraz. Čakala som trochu viac, ale príbeh bol čitateľný a mysteriózny, ako väčšina Kingoviek

Patrik02
27.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Stejně, jako u Holčičky, je i tahle kniha skvělá právě proto, jak jednoduchou má zápletku. Tři čtvrtě knihy leží hlavní hrdinka na zádech (doslova) připoutána k pelesti policejními pouzy. A to je vše. Stephen King opět rozehrává hru s myslí, nehezkou minulostí a strašidelným čímsi v temném rohu ložnice. Náhled do Jesiiny hlavy a rozmluvy s několika jejími osobnostmi, které mají nejen svou hlavu, ale i svůj hlas a tváře, se dle mého vyvedly. Scény s Princem jsou místy až nechutné, ale ani tento zvířecí pojídač lidského masa není černobílou postavou. Hvězdu dolů sundám za nepodařené finále. Spousta čtenářů má rádo, když konec přinese vysvětlení, avšak zde měl mistr zatáhnout oponu o několik stránek dřív a nechat otazníky viset ve vzduchu. Nevysvětlitelná záhada je totiž právě to, co v nás zůstane nejdéle a nedá nám spát.

LucySmile
13.01.2022 2 z 5

Jsem z této knihy trochu zklamaná, čekala jsem víc. Až na pomalejší rozjezd byla první polovina knihy velmi slibná a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Pak se něco zlomilo a děj začal trochu váznout a byl až moc přehnaný. Zároveň se mi ne moc dobře četly spletité myšlenky Jessie, ale to hold k tomu patřilo. Také souhlasím s předevšími komentáři, že nedává smysl, proč vůbec na tu chatu Jessie jela a nechala se připoutat, když nic z toho dělat nechtěla. Dost zvláštní je, že neprojevila ani trochu lítosti nad smrtí manžela, který jí vesměs nic hrozného neudělal.

ddkk
08.01.2022 4 z 5

Občas mě při čtení Geraldovy hry napadala otázka, proč vůbec Jessie s Geraldem do té prokleté chaty u Kashwakamak Lake jela. Vždyť už ho vůbec nemilovala a její pocity z přípravy jeho "úžasné" hry musely být dost hrozné. A to ještě netušila, co přijde...Žasla jsem (jako už tolikrát), kolik toho King asi ví o ženské duši. Jak dokázal rozehrát všechny ty démony, špatné svědomí, sebeobviňování, i účtování s minulostí. Jo, taky to občas bylo dost nechutné, ale to už tak u Kinga občas je a musí se s tím počítat. A zase ten konec - prostě, pointy on umí.

Vzpomněla jsem si na před pár dny přečtenou Dolores Claiborneovou a ano, styčné prvky tam opravdu jsou, včetně zatmění slunce...Viděla jsem i film, vůbec nebyl špatný.

JanaProchazka
21.10.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kinga. Napínavá.

evvva
04.10.2021 4 z 5

Nevím...trochu King,trochu Freud,tam,kde King převládal...super,tam,kde se to hemžilo hlasy....chaos a hladový pes k tomu jako bonus...celek jako takový ano,doporučit jiným...nevím. A teď si to přeberte :)

Raddkaa
24.09.2021 4 z 5

Kniha je brutální, ale velmi dobře napsaná kniha o tom kam až mohou zajít sexuální hrátky, když se nepovede to co se provést má. Tuto knihu buď po půlce odložíte protože se vám udělá špatně od žaludku nebo ji naopak přečtěte jedním dechem. Za mě dobrý, ale někdy zbytečně protahovaný, ale ta hlavní dějová linka je super.

Nelik
27.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Knížku jsem začala číst naprostou náhodou, narazila jsem na ni jako na první v paměti telefonu. A jsem hodně překvapená. Nadšení, zvědavost, vzrušení, hnus, lítost - to všechno ve vás knížka vyvolá.
SPOILER:
Číst těch několik stran, kdy si Jessie uřezává střepem ruku, ve vlaku v plným kupé, není to nejlepší :-)

Martial
20.08.2021 5 z 5

MOOC tajemné...

jordys
14.04.2021 5 z 5

Obdivuji, že je možné napsat román o tom, jak je někdo pouze sám se sebou, na jednom místě, ve vlastní hlavě. Ještě ke všemu to je velmi čtivé jako všechno od Kinga. Zase jsem pro změnu rád, že jsem se nenechal odradit hodnocením na databázi.

Calwen89
24.02.2021 4 z 5

Další kniha, kde hlavní hrdinkou je žena. King je opravdu jeden z mála autorů (mužů), kterému to prostě věřím. Je dokonale seznámen s ženským myšlením a tím jeho postavy samozřejmě získávají na skutečnosti.

kob
19.11.2020 4 z 5

Kdyby partner přinesl pouta - byť ta chlupatá růžová ze sex shopu - rovnou ho majznu po hlavě, kvičím a prchám. Jsem přesvědčena, že vy také, pokud si knihu přečtete ;)

Lanley
16.11.2020 3 z 5

Asi druhá, nebo třetí kniha od Kinga, kterou jsem kdy četl. Musím říct, že jsem z ní nebyl zas až tak moc nadšený. S odstupem času musím opravdu uznat, jak dokonale dokázal King popsat a vykreslit situaci z pohledu ženy. Ta stísněná atmosféra a pocit bezmoci jsou opravdu perfektně napsané. To je ale asi tak vše.
Začtení mi trvalo opravdu dlouho a pasáže s vnitřními rozhovory mě prostě nebavily. Určitě jsem od Kinga četl mnohem lepší knihy. Hlavní dějová linka je sice zajímavá, podle mě by však lépe fungovala jako povídka.

Lajtwing
04.11.2020 3 z 5

Příběh obsahuje Kingovské prvky, které mám moc rád; mrazivě jednoduchá premisa i cíle, malý počet postav a omezené prostory s lehkou příchutí nadpřirozena. Protagonistka je lidská a zranitelná, řeší vše od odmítání pravdy, žízně a fyzické bolesti až k nejhlubším traumatům. Nakonec vše zapadá v drsném finále a příběh se ukáže být (na poměry Kinga) jedním z těch celkem při zemi! A psi nemusí být jen roztomilí mazlíčci... Rozhodně dobrý úvod do Kingovi tvorby. [dočteno v ang. 4.2.20]

PT_
06.10.2020 1 z 5

Mám rád knihy Stephena Kinga a je to muj nejoblíbenější současný autor, některé jeho knihy jsem četl dvakrát, ale Geradlova hra je první, kterou jsem ani nezvládl dočíst, 30 stran před koncem knihy jsem si řekl, že už na to nemám a knihu jsem odložil. Hlavní postava mi přišla extrémně nezajímavá, a bylo mi v podstatě jedno jak to s ní dopadne. Problémy a komplexy z dětství mi do příběhu vůbec neseděly a příběh Jessie nijak neoživily. King píše skvělé postavy, a ještě lepší příběhy, tady mě bohužel nezaujalo ani jedno.

andrea7191
23.07.2020 4 z 5

Miluju Stephena Kinga.....tedy......milovala jsem Stephena Kinga. Svého času jsem jeho styl psaní porovnávala s ostatními, ale postupně mi jeho další a další knihy nepřišli nijak převratné. To se ale nedá říci o této knize, ta ještě patří mezi zlatá léta umělcova. Příběh zajímavý, samozřejmě tam nechybí nějaké to nereálné tajemno. Celkem podařený psycho příběh.

Gordonlord
17.07.2020 4 z 5

Tohle bylo hodně situační psychologické drama.

Na to, že je hlavní hrdinka po sado-maso hrátkách se svým manželem vlastně většinu knihy připoutána k posteli, se Kingovi povedlo nastínit poutavou sérii psycho-napínavých situací a do kůže hrdinky jsem se vcítil naprosto bez problémů. Dokonce při jednom z posledních pokusů osvobodit se, jsem se musel svíjet hrůzou z toho, co jsem četl.

Takže pro mě velmi povedené, Kingovi se do této knihy dostala koňská dávka jeho typické zneklidňující atmosféry a aura pnutí, co bude dál, mě nenechala téměř ani na chvíli odejít od knihy a když už, tak velmi nedobrovolně.

Jako slabý článek beru fakt, že jsou zde pasáže se schizofrenními rozhovory, které nikam nevedly a spíše se snažili natáhnout délku něčeho, co vlastně mohlo mnohem lépe fungovat jako delší povídka, než jako román.

petjanca
08.06.2020 2 z 5

Pro me tohle byla nejmene zazivna knizka, co jsem od S. Kinga cetla.

Soboll
18.05.2020 4 z 5

Zajímavý a nepředstavitelně děsivý příběh se strašlivým tajemstvím z dětství .
Začátek knihy nic moc ( stejně jako některé z "hlasů") ale poté se to rozjelo a závěr přečten jedním dechem .
King je prostě borec ...

Atekram
13.05.2020 3 z 5

Nápad je (opět) mistrovský, ale celkově mě kniha moc neoslovila. Četla jsem ji hrozně dlouho, přišla mi rozvleklá, především její prostřední část. Jako u spousty dalších Kingových knih ale obdivuji jeho umění vystavět horor na "obyčejných" situacích, práci s psychikou hrdinou a vykreslení jejich života a všedních detailů. Právě to je podle mě dělá tak působivé pro čtenáře. Každopádně jiné jeho knihy se mi líbily mnohem víc.

zneužívání sexualita horory

Stephen King